Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rok se s rokem sešel, znova je tu začátek hokejové sezóny. A byť se mužstvo LHK Jestřábi Prostějov za uplynulých dvanáct měsíců opravdu hodně změnilo, zůstávají jeho ambice v Chance lize ČR stále stejně vysoké: i během nadcházejícího ročníku 2019/2020 se pokusit o postup do semifinále! Loni - přesněji řečeno letos koncem zimy - to o fous nevyšlo. Klapne to tentokrát?

Hanáci vyrazí do boje s výrazně překopaným hráčským kádrem, zejména v defenzivních řadách. Zůstali sice gólmanská jednička Jakub Neužil i mladík Kryštof Rochla, ale obrana je téměř absolutně nová. Ze všech beků končících minulou sezónu setrvali na soupisce jen Jakub Husa a Petr Krejčí, jinak přišly samé nové tváře. Schopnost vést zadní linii by měli mít ostřílení Jaroslav Mrázek s Martinem Novotným, zpoza oceánu se vrátil o zámořské působení zkušenější David Brančík. Jinak bude defenziva elhákáčka spoléhat na chlapce okolo dvaceti let, tohoto věku ještě ani nedosáhl druhý brankář Daniel Dvořák.
Na pohled mnohem větší silou zase oplývá útok ptačí letky. Jeho jádro zůstalo stejné, střeleckou produkci by měli znovu obstarávat především Marek Račuk, Lukáš Žálčík, Tomáš Nouza a po plném uzdravení snad i Tomáš Divíšek. Zatímco dost černé práce jistě opět odvedou Lukáš Luňák či Václav Meidl. Za opory, co odešly jinam (například kapitán Matouš Venkrbec, Jan Starý, mladší dravci Radek Prokeš nebo David Dvořáček), pak dorazila adekvátní náhrada. Hlavně čerstvé posily Jan Berger s Petrem Kafkou slibují mnohé, podobně jako osvědčený Lukáš Krejčík. Jednoznačně patrná je přitom snaha o zrychlení herního projevu ze strany nové generace akvizic zastoupené Dominikem Hrníčkem, Tomášem Jandusem, Matějem Novákem, Petrem Chlánem a Kryštofem Ouřadou.
Že by Jestřábi skutečně mohli předvádět o poznání svěžejší a zároveň nadále atraktivní hokej založený na úderné ofenzivě, to potvrdily některé z přátelských zápasů. Těmi vyvrcholilo dlouhé přípravné období začínající už od jarních měsíců individuálním makáním na kondici, zatímco na led se šlo po dovolené ve druhé polovině července. Od té doby prostějovský kolektiv jede bez delšího odpočinku a osm přáteláků přetavil ve vyrovnanou bilanci čtyř vítězství a stejného počtu porážek. Důležitější než výsledky však v tomto případě bylo zjištění, že prostějovský mančaft i v obměněném složení dokáže vyrovnaně čelit papírově silnějším či srovnatelným protivníkům (Vítkovice 2:4, Jihlava 2:3, Tychy 6:0) a opakovaně zdolávat předpokládaně slabší soky (Třebíč 5:0 + 4:2, Frýdek-Místek 6:4), stejně jako si neodpustit některé výpadky (Tychy 1:6, Jihlava 0:6).
Podstatné teď bude, nakolik se z více než poloviny přebudovaný tým dokáže zkonsolidovat a dát dohromady pro samu soutěž. Ta má nově na programu třicetikolovou základní část, po které se šestnáctka účastníků Chance ligy rozdělí na horní a spodní půlku pro nadstavbu. Z hlediska jistoty postupu do play-off je tudíž extrémně důležité zachytit úvod mistrovských bojů, aby se vrchní osmička následně nemusela divoce honit. Sehranost, fungující i dodržovaný herní systém, soudržná parta – to vše budou v případě LHK klíčové pojmy. Výhodou je stabilizovaný realizační tým v čele s hlavním koučem Jiřím Vykoukalem, o potřebné zázemí včetně stěžejních financí se stará majitel Jaroslav Luňák. A jeho dlouhodobý cíl v podobě postupu do semifinále pořád platí. Hokejisté Prostějova o něj určitě mohou reálně bojovat, ale aby se mezi elitní kvarteto opravdu dostali, budou potřebovat převážně kvalitní výkony s nezbytnou gradací ve vyřazovací fázi.

přehled přípravných utkání jestřábů 2019

1. Tychy – Prostějov 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
2. Jihlava – Prostějov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
3. Prostějov – Třebíč 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
4. Třebíč – Prostějov 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
5. Prostějov – Tychy 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
6. Prostějov – Jihlava 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
7. Prostějov – Vítkovice 2:4 (0:1, 2:0, 0:3) nedohráno
8. Frýdek-Místek – Prostějov 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)

zápasová bilance jestřábů v přípravě
4 vítězství
4 porážky
skóre 26:25

STATISTIKY HRÁČŮ LHK PROSTĚJOV
v přípravných zápasech 2019

Brankáři
Jakub Neužil 5 odchytaných utkání, 14 inkasovaných gólů a 1 čisté konto
Daniel Dvořák 3 odchytaná utkání, 9 inkasovaných branek a 1 čisté konto
Obránci
Jaroslav Mrázek 3 kanadské body (1 gól + 2 asistence), Petr Krejčí 3 (1+2), Jakub Muška 3 (0+3), ostatní 0
Útočníci
Lukáš Žálčík 7 kanadských bodů (4 góly + 3 asistence), Marek Račuk 6 (2+4), Kryštof Ouřada 5 (2+3), Lukáš Krejčík 5 (1+4), Roman Chlouba 4 (2+2), Petr Chlán 4 (1+3), Tomáš Nouza 3 (2+1), Tomáš Jandus 3 (2+1), Matěj Novák 3 (2+1), Jan Berger 3 (1+2), Dominik Hrníčko 3 (1+2), Petr Kafka 2 (2+0), Václav Meidl 2 (1+1), Martin Heřman 2 (0+2), Lukáš Luňák 1 (1+0)

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments