Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výbušnější vstup do Chance ligy mužů ČR 2019/2020 si prostějovští hokejisté ani nemohli přát. V úvodním kole soutěže totiž nastoupí na kluzišti arcirivala HC ZUBR Přerov, a to ve středu 11. září od 18.00 hodin. Nový ročník tak odstartuje jedním z nejtřaskavějších derby!

Jak známo, Jestřábům se na úhlavního konkurenta dlouhodobě moc nedaří, soupeř má mnohem lepší vzájemnou bilanci. Také z minulé sezóny vyšli úspěšněji tuři, když doma vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech a 4:2, zatímco na svém kluzišti borci LHK nejprve padli 1:4, aby aspoň napodruhé urvali těsné vítězství 3:2 taktéž v samostatných nájezdech. Také v celkovém pořadí skončil fanoušky nenáviděný sok o dvě místa výše na páté pozici.
Zajímavostí je, že se nyní opakuje z hlediska losu situace z období před dvěma lety, kdy tehdejší WSM ligu rovněž otevíral vyhrocený mač Přerov versus Prostějov. A zubří stádo tenkrát 9. září 2017 zdupalo ptačí hejno poměrem 2:0. „Teď ale panuje úplně jiná situace, vůbec bych to nesrovnával. Soupeř má od té doby dost obměněný kádr a my též, do zápasu půjdou oba týmy s čistým štítem,“ uvedl hlavní kouč elhákáčka Jiří Vykoukal.
Krajský rival během léta oživil soupisku poměrně vydatným způsobem. Odešli obránci Martin Novotný (pikantně přímo do Prostějova!), Radomír Pala a Lubomír Malina plus útočníci Marek Sikora, Vojtěch Tomi i Michal Gago. Příchodů je ovšem ještě víc: brankář Michael Petrásek z Litvínova, beci Jiří Krisl z Frýdku-Místku, Jakub Kubeš z Jastrzebie a Rostislav Šnajnar z Poruby a forvard Radek Číp z Dornbirnu. K tomu ještě trojice mladíků na střídavé starty z extraligy Matyáš Hamrlík, Jan Süss a Matěj Svoboda.
Po zkušeném Kamilu Přecechtělovi je novým trenérem Vladimír Kočara, v přípravných duelech se Zubrům dařilo se střídavou úspěšností. Například porazili Zlín 4:1, ale podlehli Opavě 2:4, dvakrát Vsetínu 1:3 + 3:5 i Porubě rovněž 3:5. „Z mého pohledu má Přerov kvalitní celek, který se v první lize bude pohybovat asi opět někde nahoře. Abychom v zahajovacím utkání dokázali vyhrát na jeho ledě, musíme odvést velice dobrý výkon,“ uvědomoval si Vykoukal.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZA POSLEDNÍCH 12 LET

Prostějov – Přerov 48 zápasů, 13-6-5-24, skóre 116:156

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-