Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výbušnější vstup do Chance ligy mužů ČR 2019/2020 si prostějovští hokejisté ani nemohli přát. V úvodním kole soutěže totiž nastoupí na kluzišti arcirivala HC ZUBR Přerov, a to ve středu 11. září od 18.00 hodin. Nový ročník tak odstartuje jedním z nejtřaskavějších derby!

Jak známo, Jestřábům se na úhlavního konkurenta dlouhodobě moc nedaří, soupeř má mnohem lepší vzájemnou bilanci. Také z minulé sezóny vyšli úspěšněji tuři, když doma vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech a 4:2, zatímco na svém kluzišti borci LHK nejprve padli 1:4, aby aspoň napodruhé urvali těsné vítězství 3:2 taktéž v samostatných nájezdech. Také v celkovém pořadí skončil fanoušky nenáviděný sok o dvě místa výše na páté pozici.
Zajímavostí je, že se nyní opakuje z hlediska losu situace z období před dvěma lety, kdy tehdejší WSM ligu rovněž otevíral vyhrocený mač Přerov versus Prostějov. A zubří stádo tenkrát 9. září 2017 zdupalo ptačí hejno poměrem 2:0. „Teď ale panuje úplně jiná situace, vůbec bych to nesrovnával. Soupeř má od té doby dost obměněný kádr a my též, do zápasu půjdou oba týmy s čistým štítem,“ uvedl hlavní kouč elhákáčka Jiří Vykoukal.
Krajský rival během léta oživil soupisku poměrně vydatným způsobem. Odešli obránci Martin Novotný (pikantně přímo do Prostějova!), Radomír Pala a Lubomír Malina plus útočníci Marek Sikora, Vojtěch Tomi i Michal Gago. Příchodů je ovšem ještě víc: brankář Michael Petrásek z Litvínova, beci Jiří Krisl z Frýdku-Místku, Jakub Kubeš z Jastrzebie a Rostislav Šnajnar z Poruby a forvard Radek Číp z Dornbirnu. K tomu ještě trojice mladíků na střídavé starty z extraligy Matyáš Hamrlík, Jan Süss a Matěj Svoboda.
Po zkušeném Kamilu Přecechtělovi je novým trenérem Vladimír Kočara, v přípravných duelech se Zubrům dařilo se střídavou úspěšností. Například porazili Zlín 4:1, ale podlehli Opavě 2:4, dvakrát Vsetínu 1:3 + 3:5 i Porubě rovněž 3:5. „Z mého pohledu má Přerov kvalitní celek, který se v první lize bude pohybovat asi opět někde nahoře. Abychom v zahajovacím utkání dokázali vyhrát na jeho ledě, musíme odvést velice dobrý výkon,“ uvědomoval si Vykoukal.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZA POSLEDNÍCH 12 LET

Prostějov – Přerov 48 zápasů, 13-6-5-24, skóre 116:156

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments