Dobré dopoledne, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výbušnější vstup do Chance ligy mužů ČR 2019/2020 si prostějovští hokejisté ani nemohli přát. V úvodním kole soutěže totiž nastoupí na kluzišti arcirivala HC ZUBR Přerov, a to ve středu 11. září od 18.00 hodin. Nový ročník tak odstartuje jedním z nejtřaskavějších derby!

Jak známo, Jestřábům se na úhlavního konkurenta dlouhodobě moc nedaří, soupeř má mnohem lepší vzájemnou bilanci. Také z minulé sezóny vyšli úspěšněji tuři, když doma vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech a 4:2, zatímco na svém kluzišti borci LHK nejprve padli 1:4, aby aspoň napodruhé urvali těsné vítězství 3:2 taktéž v samostatných nájezdech. Také v celkovém pořadí skončil fanoušky nenáviděný sok o dvě místa výše na páté pozici.
Zajímavostí je, že se nyní opakuje z hlediska losu situace z období před dvěma lety, kdy tehdejší WSM ligu rovněž otevíral vyhrocený mač Přerov versus Prostějov. A zubří stádo tenkrát 9. září 2017 zdupalo ptačí hejno poměrem 2:0. „Teď ale panuje úplně jiná situace, vůbec bych to nesrovnával. Soupeř má od té doby dost obměněný kádr a my též, do zápasu půjdou oba týmy s čistým štítem,“ uvedl hlavní kouč elhákáčka Jiří Vykoukal.
Krajský rival během léta oživil soupisku poměrně vydatným způsobem. Odešli obránci Martin Novotný (pikantně přímo do Prostějova!), Radomír Pala a Lubomír Malina plus útočníci Marek Sikora, Vojtěch Tomi i Michal Gago. Příchodů je ovšem ještě víc: brankář Michael Petrásek z Litvínova, beci Jiří Krisl z Frýdku-Místku, Jakub Kubeš z Jastrzebie a Rostislav Šnajnar z Poruby a forvard Radek Číp z Dornbirnu. K tomu ještě trojice mladíků na střídavé starty z extraligy Matyáš Hamrlík, Jan Süss a Matěj Svoboda.
Po zkušeném Kamilu Přecechtělovi je novým trenérem Vladimír Kočara, v přípravných duelech se Zubrům dařilo se střídavou úspěšností. Například porazili Zlín 4:1, ale podlehli Opavě 2:4, dvakrát Vsetínu 1:3 + 3:5 i Porubě rovněž 3:5. „Z mého pohledu má Přerov kvalitní celek, který se v první lize bude pohybovat asi opět někde nahoře. Abychom v zahajovacím utkání dokázali vyhrát na jeho ledě, musíme odvést velice dobrý výkon,“ uvědomoval si Vykoukal.

VZÁJEMNÁ BILANCE ZA POSLEDNÍCH 12 LET

Prostějov – Přerov 48 zápasů, 13-6-5-24, skóre 116:156

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments