Dobré poledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sérii pětidenních přípravných kempů SK Prostějov 1913 završilo soustředění hráčů z ročníků 2011 a 2012. Trenéři Mikuláš Mihňák, Otakar Kovář, Lukáš Duba, Jan Klacl a David Krampol si pro více než tři desítky svěřenců přichystali řadu her, zajímavá kompenzační cvičení na chodidla, hokejový kvíz či „kurz“ angličtiny. Hlavní kouč Mihňák byl s akcí spokojený. Řekl, že splnila svůj účel.

Z účasti na kempu, který proběhl v závěru srpna, byl Mikuláš Mihňák mile překvapený. Na starost měl s kolegy Otakarem Kovářem, Lukášem Dubou, Janem Klaclem a Davidem Krampolem celkem 33 hráčů, což považoval za velmi slušné číslo. „Kemp z mého pohledu splnil svůj účel. Děti se zabavily, o což nám šlo především. Byli jsme rádi, že přišly v tak hojném počtu,“ liboval si.
Účel světí prostředky, proto Prostějované zábavným způsobem pojali také tréninky na kempu. Ke drilu Mihňák poznamenal, že přijde až během sezóny. Tentokrát volil různé hry. Od těch nejjednodušších – typu fotbálku – až po ty nejužitečnější zaměřené na komunikaci a spolupráci mezi hokejisty ve skupinách. Zapojit se musel každý, jinak jeho tým nemohl uspět.
Děti se nicméně nepřipravovaly jen sportovně, krátce před návratem do školních lavic si procvičily angličtinu. Přesněji řečeno její hokejové pojmy. „Děti ‚kurz‘ už znaly z letní přípravy, takže tohle pro ně bylo opakování,“ prozradil slovenský lodivod.
Při procvičování cizího jazyka trenéři dětem ukázali náčrt hokejového hřiště. Na každé z jeho jednotlivých částí se nacházely anglické vysvětlivky. Obdobným způsobem si hráči rozšířili svou slovní zásobu, i co se výstroje týče.
Při kvízu se zase prostějovské ročníky 2011 a 2012 dozvěděly spoustu zajímavostí z historie ledního hokeje. Například jak sama hra vznikla, jak se vyvíjela, jak se měnily výstroje a hokejky, nebo jak vznikl puk. Druhý den po kvízu si děti prošly navazujícím testem. Při něm vypracovávaly jednotlivé otázky, a to ve skupinkách. Nejlepší z nich obdržely odměnu v podobě klubových suvenýrů.
Užitečná a zábavná kompenzační cvičení proti plochým nohám si pro hráče zase přichystal trenér David Krampol. Pracovalo se při nich s chodidly, mimo jiné se zdvihaly a přenášely po kabině různé předměty. Hráči tak své nohy posilovali.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments