Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sérii pětidenních přípravných kempů SK Prostějov 1913 završilo soustředění hráčů z ročníků 2011 a 2012. Trenéři Mikuláš Mihňák, Otakar Kovář, Lukáš Duba, Jan Klacl a David Krampol si pro více než tři desítky svěřenců přichystali řadu her, zajímavá kompenzační cvičení na chodidla, hokejový kvíz či „kurz“ angličtiny. Hlavní kouč Mihňák byl s akcí spokojený. Řekl, že splnila svůj účel.

Z účasti na kempu, který proběhl v závěru srpna, byl Mikuláš Mihňák mile překvapený. Na starost měl s kolegy Otakarem Kovářem, Lukášem Dubou, Janem Klaclem a Davidem Krampolem celkem 33 hráčů, což považoval za velmi slušné číslo. „Kemp z mého pohledu splnil svůj účel. Děti se zabavily, o což nám šlo především. Byli jsme rádi, že přišly v tak hojném počtu,“ liboval si.
Účel světí prostředky, proto Prostějované zábavným způsobem pojali také tréninky na kempu. Ke drilu Mihňák poznamenal, že přijde až během sezóny. Tentokrát volil různé hry. Od těch nejjednodušších – typu fotbálku – až po ty nejužitečnější zaměřené na komunikaci a spolupráci mezi hokejisty ve skupinách. Zapojit se musel každý, jinak jeho tým nemohl uspět.
Děti se nicméně nepřipravovaly jen sportovně, krátce před návratem do školních lavic si procvičily angličtinu. Přesněji řečeno její hokejové pojmy. „Děti ‚kurz‘ už znaly z letní přípravy, takže tohle pro ně bylo opakování,“ prozradil slovenský lodivod.
Při procvičování cizího jazyka trenéři dětem ukázali náčrt hokejového hřiště. Na každé z jeho jednotlivých částí se nacházely anglické vysvětlivky. Obdobným způsobem si hráči rozšířili svou slovní zásobu, i co se výstroje týče.
Při kvízu se zase prostějovské ročníky 2011 a 2012 dozvěděly spoustu zajímavostí z historie ledního hokeje. Například jak sama hra vznikla, jak se vyvíjela, jak se měnily výstroje a hokejky, nebo jak vznikl puk. Druhý den po kvízu si děti prošly navazujícím testem. Při něm vypracovávaly jednotlivé otázky, a to ve skupinkách. Nejlepší z nich obdržely odměnu v podobě klubových suvenýrů.
Užitečná a zábavná kompenzační cvičení proti plochým nohám si pro hráče zase přichystal trenér David Krampol. Pracovalo se při nich s chodidly, mimo jiné se zdvihaly a přenášely po kabině různé předměty. Hráči tak své nohy posilovali.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments