Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza

Po vstupní porážce nové sezóny v Přerově měl první zápas na vlastním ledě pro hokejové Jestřáby dvojnásobnou důležitost. Ve 2. kole Chance ligy mužů ČR 2019/2020 nutně potřebovali zdolat loňského extraligistu z Chomutova, což se jim v náročném, tvrdém i kvalitním duelu povedlo!

Domácí na soupeře v páteční předehrávce od začátku vletěli jako opravdoví ptačí dravci a snažili se do jejich bárky co nejrychleji udělat gólovou díru. Severočeši jen vyhazovali puky na zakázaná uvolnění, jejich brankář Pavlát vyřešil střelu Račuka zpoza kruhů i průnik Krejčíka zleva a mezitím se neujal ani obří závar po nahození Husy. V 8. minutě konečně uhodilo, když bekhendovou přihrávku Brančíka od modré převzal volný Krejčík a zblízka s použitím efektní otočky zametl kotouč k levé tyči – 1:0. Uplynulo však pouhých osm sekund, než hosté hned po buly bleskově zaútočili a Blaha švihem z levého kruhu vymetl vzdálenější vinkl – 1:1. Okamžitá ztráta zaslouženého vedení pustila na Hanáky studenou sprchu, ze které se nějakou dobu vzpamatovávali. Otočit vývoj tak mohl v 10. Sklenář, naštěstí jeho přesilovkovou tutovku kryl Neužil. Jedovka Tejnora prošla těsně vedle, Tomicova rána i nahození Stloukala před klec v další početní výhodě skončily na dobrých zákrocích Neužila. Borci LHK se oklepali brejkem 3 na 1 zakončeným Chlánem, vystižením rozehrávky s dotíráním Račuka a ranou Nouzy z první, přičemž ve všech případech ztroskotali na Pavlátovi.
K ničemu nevedla ani dvojnásobná přesilová hra zkraje druhé třetiny trvající skoro půldruhé minuty, naopak. Po jalovém ostřelování chomutovské svatyně vyjel do kontru Suchý a nepříliš nebezpečným pokusem zpoza levého kruhu k bližší tyčce zaskočil Neužila – 1:2. Kouč Vykoukal okamžitě sáhl ke střídání, do brány šel reprezentační mladík Dvořák. A brzy byl v hlavní roli, neboť za faulové zmaření vyložené šance Rudovského nařídili sudí trestné střílení. Sám postižený Exjestřáb se pokusil o blafák, který mu ještě nerozehřátý náhradník skvěle zlikvidoval. Zanedlouho následovala početní převaha moravské ekipy, během níž korunoval mohutný nápor včetně několika neproměněných příležitostí úspěšným završením krásné kombinace Kafka – 2:2. Od té chvíle měli navrch oživlí opeřenci, jejichž tlak rostl s blížící se přestávkou. Jenže Pavlát odolával, postupně si na něm ztupili zobák Hrníčko, Ouřada, Berger, Meidl i Žálčík. A když jej konečně překonali v 37. Chlán střelou z mezikruží + ve 40. Berger sólem po naskočení z trestné lavice, zachránila Piráty v obou případech tyč. Poprvé levá, podruhé horní.
V herní převaze Prostějované pokračovali rovněž na startu třetí periody, ovšem bez efektu. A mohli být rádi, že ve 44. dělovku Langa vyrazil Dvořák se štěstím vrškem své hole. Klíčová trefa přišla o dvě minuty později. Brančík ujel levým křídlem, posunul doprava Hrníčkovi, ten poslal puk najíždějícímu Kafkovi a posila last minute nezadržitelně napnula odkrytou síť – 3:2. Navíc za další dvě minuty domácí ještě zvýšili. Račuk získal u zadního mantinelu černou pryž a bez váhání ji bekhendem nabil číhajícímu Bergerovi, který pohotově procedil Pavláta – 4:2! Zdálo se být rozhodnuto, ale Chomutovští nerezignovali. Místo toho už v 51. dosáhli kontaktního zásahu tím, že krátce po vypršení přesilovky Blahovu ránu vyraženou vysoko do vzduchu zblízka doklepl Thompson, jenž se nejrychleji zorientoval po dopadu kotouče zpět na led – 4:3. Naštěstí se žádný závěrečný nápor mořských nájezdníků nekonal. Hanáčtí bojovníci poslední minuty bezpečně kontrolovali, soka k ničemu nepustili ani v zoufalé třicetivteřinové power play. A mohla tak propuknout premiérová děkovačka fanouškům v aktuálním ročníku soutěže!

ÚSTY TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Během zápasu jsme splnili to, co jsme si řekli na přípravě. Všichni odevzdali maximum a potěšili svým výkonem nejen nás trenéry, ale i naše fanoušky. Děkujeme hráčům za cenné vítězství.“
Martin ŠTRBA – Piráti Chomutov
„Bylo to poměrně vyrovnané utkání, které rozhodly dva slepené góly Prostějova ve třetí třetině. Do poslední chvíle jsme bojovali aspoň o vyrovnání, ale domácí nakonec asi byli o ten jeden gól lepší.“

LEDNÍ HOKEJ - Chance liga mužů ČR 2019/20 – 2. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – Piráti Chomutov 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Krejčík (Brančík, Chlán), 27. Kafka (Račuk, Žálčík), 46. Kafka (Hrníčko, Brančík), 48. Berger (Račuk, Žálčík) – 8. Blaha (Suchý), 23. Suchý (Tupý, Tejnor), 51. Thompson (Blaha).
Rozhodčí: Kašík, Vrba – Komínek, Král. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1560.
Sestava Prostějova: Neužil (23. Dvořák) – Krejčí, Mrázek, Novotný, Muška, Březák, Brančík, Husa – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – Krejčík, Chlán, Ouřada – Luňák, Meidl, Jandus. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.
Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Štochl, Tejnor, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Chrpa, Tupý – Vrhel, Suchý, Hrala. Trenér: Martin Štrba.