Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor

V 6. kole Chance ligy přivítali Jestřábi na svém ledě Havířov. Prostějovští hokejisté vedli 1:0, díky gólu Petra Chlána v přesilové hře. Těsné vedení ale nedokázali v dalším průběhu zápasu udržet. S týmem ze Slezska nakonec prohráli rozdílem tří branek a poprvé tak na svém ledě ochutnali hořkost porážky.

Do zápasu vstoupil lépe tým hostů, který si hned v úvodu zahrál přesilovou hru po faulu Václava Meidla. Domácí obrana si ale s tlakem Slezanů poradila. Chvíli poté přišla na řadu i početní výhoda pro Prostějov, ta se ale moc nepovedla, když v ní Jestřábi několikrát ztratili útočné pásmo. V 7. minutě zahrozil ze samostatného úniku Lukáš Žálčík, ale levý růžek netrefil. Po necelých 2 minutách šli havířovští opět do čtyř, tentokrát ale na 4 minuty (2+2). Tuto přesilovou hru Jestřábi rychle využili. Petr Chlán dostal přihrávku přímo na kruh. Brankář Stezka neměl proti střele šanci – 1:0. Vedení si ale domácí dlouho neudrželi. Ve 14. minutě šel Havířov po chybě domácích do přečíslení. Výsledkem byla střela, kterou Neužil betonem vyrazil přímo do jízdy Janu Bambulovi. Ten se vzápětí trefil do horní části brány – 1:1. Ke konci první části bylo vidět na obou stranách nějaký pokus o branku. Červené světlo se ale nerozsvítilo ani za jedním z mužů v masce.
Ve druhé třetině začal Havířov nepříjemně dotírat na branku Prostějova. Ve 25. minutě měli domácí další možnost přesilovky. Račukova formace se usadila v útočném pásmu, ale moc střel se k brankáři Stezkovi nedostalo. AZ tedy další oslabení ubránil. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale šance ke vstřelení gólu k vidění moc nebyly. Ve 35 minutě zastavil tlak soupeře Martin Novotný, který za svůj zákrok vyfasoval 2+2 minuty. Stejně jako domácí v první třetině, tak i hosté této výhody využili. Josef Baláž zkusil střelu z nultého úhlu pod horní růžek, která mu vyšla – 1:2. Toto byla jak pro prostějovské hráče, tak pro publikum ledová sprcha. Před koncem prostřední třetiny se sám před Neužilovou brankou objevil osamocený Bambula, další gól pro Havířov z toho ale nebyl.
Do poslední periody vlétli domácí pod velkým tlakem, který byl na jejich hře hodně vidět. Havířov si hru Prostějova hlídal a nedovolil mu téměř žádnou kombinaci. Ve 45. minutě ujížděli dva hosté na Neužila, toho ale střela na lapačku nijak nepřekvapila. Vzápětí se hostující Maruna dostal u pravé tyčky ke střele a puk po ledě doklouzal až za Neužilova záda – 1:3. Chvíli to vypadalo, že by se Jestřábi ještě mohli pokusit alespoň o snížení, ale po špatné komunikaci mezi obranou a brankářem Neužilem využil Lukáš Žiak šanci a upravil tak konečný stav zápasu na – 1:4. V závěrečných minutách se zápas jen tak dohrával. Prostějov tak v 6. kole přišel o první tři domácí body.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Dnes je to těžké hodnocení. Zápas se nám hrubě nevyvedl. Od srovnání na 1:1 jsme nebyli schopni si nahrát puk, soupeř vyhrál všechny souboje, vázla nám rozehrávka. Všechno bylo zkrátka špatně.“

Jiří ŘEŽNAR – AZ RESIDOMO Havířov
„Z Prostějova jsme dlouho nepřivezli body. Sice jsme z kraje zápasu udělali dvě chyby, ve kterých nás mohl soupeř potrestat. Jinak si ale myslím, že kluci byli celý zápas lepší.“

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.

Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.