Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor

Ani ve sváteční den neměli Jestřábi volno. Uplynulou sobotu nastoupili opět na ledě soupeře, tentokrát v Litoměřicích. Zápas 8. kola Chance ligy 2019/2020 začal stejně jako ve středu v Sokolově tím, že sok byl prvním, kdo dal branku. Dál už se ale vyvíjel úplně jiným směrem. Jestřábi v něm dokázali vstřelit pouze jeden gól a prohráli skórem 1:6.

První třetina začala ve velmi rychlém tempu. Pouhých 23 sekund po úvodním buly se Kristian Kangas dostal do úniku na prostějovskou branku, avšak minul. Na druhé straně prověřil gólmana Škorpíka Jan Berger. V čase 1:46 šel po střele Otakara Šika, který pálil z levého kruhu, Stadion do vedení – 1:0. Zanedlouho se Prostějovu podařilo vyrovnat. Gól ale nebyl uznán za hru vysokou holí Tomáše Nouzy, který puk dostal za brankovou čáru. Na začátku osmé minuty vyrazil Václav Meidl sám na Škorpíka, ale nedokázal jej v samostatném nájezdu překonat. K vidění byla postupně přesilová hra na obou stranách, ani jeden z týmů ji nevyužil. Často se hra přesouvala ze strany na stranu. V čase 15:34 měl šanci k navýšení litoměřického vedení Tomáš Dajčar, jeho střelu pokryl Dvořákův beton. Čtyři minuty před koncem první třetiny šel za hákování na trestnou lavici Jakub Březák, oslabení se ale hostům podařilo ubránit. Netrvalo dlouho a na trestnou lavici šli opět Jestřábi. Tentokrát dokonce dva za Kafkův trest 2+10 minut (osobní trest za nesportovní chování), i toto oslabení si Jestřábi uhlídali.
Hra pět na pět vydržela ve druhé části necelých 47 sekund, pak přišlo vyloučení na obou stranách. Čtyři na čtyři se ale také nehrálo dlouho a Jestřábi šli do třech, po krosčeku Mušky. V tomto stavu ještě fauloval prostějovský Krejčík a v signalizované výhodě se stihl prosadit domácí Markus Korkiakoski – 2:0. O pár minut později si šanci vypracoval i Žálčík, domácí gólman ale jeho střelu vyrazil. Ve 32. minutě se do přečíslení dostali hosté, a opět to byl Lukáš Žálčík, který zvolil střelu, ta ale mířila nad branku Škorpíka. Domácí si vytvářeli slibné šance, ale své skóre nenavýšili. Jednu takovou si vypracoval i Korkiakoski, Dvořák ale dokázal puk zneškodnit. V posledních minutách prostřední třetiny si Hanáci vytvářeli nepříjemný tlak v obraném pásmu Stadionu. To vše ale bez kontaktní branky.
Na začátku třetí periody se do brejku při vlastním oslabení dostal jeden z litoměřických hráčů. Vzápětí byla k vidění i obrovská šance na druhé straně. Horní tyčka branky ale zachránila Jana Škorpíka od střely prostějovského útočníka Václava Meidla. V čase 47:15 dostal Martin Kadlec puk od Šika na pravý kruh a neomylně pálil – 3:0. Po pouhých 30 sekundách už byl náskok Stadionu čtyřbrankový, když Patrik Marcel překonal Dvořáka od modré – 4:0. Tento stav vyhnal Daniela Dvořáka z branky, místo něj nastoupil Jakub Neužil. Ve 49. minutě dostal dvě minuty za vysokou hůl domácí Kangas. Této početní výhody Jestřábi bleskově využili. Jan Berger tečoval Kafkovo nahození na bránu, a tak se hosté poprvé radovali – 4:1. V časech 50:33 a 54:28 putovali Jestřábi opět na trestnou lavici. Ani jedné početní výhody domácí celek nevyužil. Pět minut před koncem utkání si Prostějov zkusil hru v šesti, bez brankáře. Ta se ale nepovedla, když se do odkryté branky v čase 55:51 se trefil Otakar Šik – 5:1. V závěru zápasu upravil finální výsledek Matěj Beran, který vypálil z mezikruží pod spojnici branky hostů – 6:1.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ
David Bruk – Stadion Litoměřice
„Věděli jsme, že přijede velká ofenzivní síla, protože Prostějov má dopředu hodně silný mančaft. Jsem rád, jak to kluci zvládli. Směrem dozadu odehráli skvělý zápas, doma dali šest gólů, takže to mohu hodnotit jen pozitivně a doufám, že to tak bude pokračovat i v následujících zápasech.“
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Výsledek je krutý. Myslím si, že jsme soupeře dnes přehráli a přestříleli. Rozhodně jsme si trochu zavařili velkým množstvím oslabení, do kterých jsme se dostali. Mohu jen říct, že jsem si přál, aby zápas skončil 6:1 pro nás,
a ne pro soupeře.“

Chance liga mužů ČR 2019/2020 – 8. kolo
HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov
6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Šik (M. Kadlec), 22. Korkiakoski (L. Doudera, Voženílek), 48. M. Kadlec (Šik), 48. Marcel, 56. Šik (M. Kadlec), 59. Beran (Přikryl) – 49. Berger (Kafka). Střely na braku: 24:33. Rozhodčí: Doležal, Valenta – Axman, Šimánek. Vyloučení: 10:10, navíc Kafka a Chlán (oba Pv) osobní trest 10 minut za nesportovní chování. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Diváci:780.
sestava Litoměřic: Škorpík (Sklíba) – Doudera, Mlčák, Strejček, Dajčar, Kukla, Marcel, Procházka – Kangas, Korkiakoski, Voženílek – Jánský, Přikryl, Beran – Kadlec, Vitouch, Šik – Sklenář, Štohanzl, Kropáček. Trenéři: David Bruk a Daniel Tvrzník.
sestava Prostějova: Dvořák (48. Neužil) – Novotný, Muška, Husa, Hrdinka, Březák – Nouza, Meidl, Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Jandus – Ouřada, Novák, Luňák. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Další výsledky 8. kola: Slavia Praha – Poruba 6:2 (1:0, 4:1, 1:1). Branky: 13. Šmerha (P. Hořava, Ryzák), 21. J. Doležal (Vrdlovec, Šmerha), 26. Všetečka (Jar. Brož, T. Duda), 30. Všetečka (Jar. Brož), 30. J. Doležal (Šmerha, T. Duda), 49. Furch (Kohút, Martínek) – 40. Husák (Sikora, Svačina), 58. J. Káňa (Kanko). Diváci: 1612 * Ústí nad Labem – Frýdek-Místek 4:2 (2:1, 1:1, 1:0). Branky: 1. D. Merta (J. Havel, Hes), 18. Kružík (Severa, Vl. Brož), 24. Vildumetz (Maršoun), 55. Roubík (Kružík) – 6. D. Květoň (Novotný, Martynek), 36. Martynek (Novotný, D. Květoň). Diváci: 521 * Benátky nad Jizerou – Vsetín 2:3 (1:0, 0:2, 1:1). Branky: 13. R. Duda (Šír, A. Musil), 60. D. Špaček (R. Duda, Kolmann) – 25. Procházka (L. Volf), 36. Jonák (Březina, Teper), 58. Rehuš (Jonák, Teper). Diváci: 395 * České Budějovice – Přerov 3:2 (0:0, 1:2, 2:0). Branky: 27. Z. Doležal (R. Přikryl, Pýcha), 53. Venkrbec (M. Novák, Lytvynov), 59. M. Novák – 34. Süss (Zbořil, Š. Kratochvil), 36. Š. Kratochvil (T. Sýkora, Zbořil). Diváci: 5409 * Kadaň – Havířov 1:4 (0:3, 0:0, 1:1). Branky: 42. Wágner (J. Müller) – 2. R. Veselý (L. Bednář, Mrowiec), 4. Kotala (Mrowiec, Rašner), 13. Mrowiec (R. Veselý, Dvořák), 52. Kachyňa (F. Seman, Kotala). Diváci: 212 * Jihlava – Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Branky: 14. J. Pohl (Staněk, Pekr), 19. Chlubna (Lichanec, Staněk), 36. Fronk (Poletín, Anděl), 57. D. Čermák (Harkabus). Diváci: 1517 * Třebíč – Sokolov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0). Branky: 9. Tadeáš Král (Šťovíček, Nedbal), 33. Havlát (Jenáček, Nedvídek), 41. Bittner (Tadeáš Král), 60. Kusý (Nedvídek) – 29. Stříbrný (Vracovský, J. Tomeček), 37. Gorčík. Diváci: 1043.
9. kolo, středa 2. října, 18:00 hodin:
Chomutov – České Budějovice (17:30), Vsetín – Slavia Praha (17:30), Přerov – Litoměřice, Poruba – Jihlava, Frýdek-Místek – Benátky nad Jizerou, Sokolov – Kadaň, Prostějov – Třebíč
10. kolo, sobota 5. října, 17:00 hodin:
Ústí nad Labem – Sokolov (16:00), Litoměřice – Třebíč, Kadaň – Prostějov, Benátky nad Jizerou – Havířov, Praha – Frýdek-Místek, České Budějovice – Poruba, Přerov – Chomutov, Jihlava – Vsetín (17:30).

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.

Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.