Dobrý večer, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední zářijový týden nové sezóny 2019/2020 by se dal ze strany hokejistů Prostějova považovat spíše jako méně povedený. Jestřábi v něm odehráli tři zápasy a s bilancí jedné výhry a dvou proher, za což brali pouhé 3 body. Po osmi kolech se tak Hanáci nachází na 12. místě prvoligové tabulky a tam rozhodně nechce být nikdo počínaje vedením klubu. Jako plus by se určitě měla počítat první venkovní výhra v Sokolově. Na druhé straně ale přišla i první domácí ztráta, a to v zápase s havířovským „AZetem“.

Pondělí duel 6. kola Chance ligy s Havířovem je vždy velice třaskavý, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Jestřábi zahájili utkání lépe a vedli po gólu Chlána 1:0. Slezané ale dokázali skóre otočit na svoji stranu, nakonec vyhráli rozdílem tří branek 4:1. Prostějov tak ve třetím domácím zápase poprvé ztratil body. „Zápas se nám hrubě nevyvedl. Od srovnání na 1:1 jsme nebyli schopni si nahrát puk, soupeř vyhrál všechny souboje, vázla nám rozehrávka. Všechno bylo zkrátka špatně,“ nebral si po zápase servítky hlavní trenér LHK Jiří Vykoukal.
Sebevědomí prostějovskému týmu zajisté dodala středeční vysoká výhra 9:3 na ledě nováčka ze Sokolova. Z tohoto zápasu vzešli čtyři dvoubrankoví střelci a první venkovní tříbodové vítězství. Na rozdíl od pondělního utkání ve středu Hanáci prohrávali. Za necelé 4 minuty bylo ale vše jinak, když se Jestřábi dokázali pětkrát prosadit. Hosté domácímu Baníku nic nedovolili, a nakonec se radovali z vítězství 9:3.
„Vstup do utkání jsme neměli dobrý, čehož soupeř dokázal využít. Poté jsme převzali iniciativu a napadalo nám tam pár gólů. Za to jsme samozřejmě rádi. Druhá, a především třetí třetina se z naší strany spíše dohrávaly. Musím ale říct, že Sokolov hrál až do konce. Jsem rád, že se nám v první třetině střelecky dařilo a že si vezeme tři body. Když se vede o hodně gólů po první třetině, tak to vždycky trochu sklouzne, že se to nějakým způsobem dohraje. Vidíme ale, jak to chodí i v extralize, kde jsou obraty a vedení o tři až čtyři góly se dá ještě klidně zvrátit. Jsem opravdu především rád, že jsme vyhráli,“ hodnotil pozitivně duel z poloviny minulého týdne Vykoukal.
V sobotu čekal na Jestřáby opět venkovní souboj na druhém konci republiky, tentokrát s litoměřickým Stadionem. Stejně jako Prostějovu se i Litoměřicím podařil středeční zápas, a tak se dal očekávat napínavý souboj. Ten se ale, se zklamáním pro Jestřáby, podobal spíše tomu pondělnímu s Havířovem. Dravci dokázali přes mnoho šancí skórovat pouze jednou. Zato Stadionu to střílelo a nadělil hostujícím šest branek.
„Výsledek je krutý. Myslím si, že jsme soupeře přehráli a přestříleli. Rozhodně jsme si trochu zavařili velkým množstvím oslabení, do kterých jsme se dostali. Mohu jen říct, že jsem si přál, aby zápas skončil 6:1 pro nás, a ne pro soupeře,“ konstatoval Vykoukal po nevydařeném utkání.
„Zápas s Havířovem se nám od vyrovnání soupeře nevydařil. V Sokolově jsme odehráli výborný zápas, i když jsem měl obavu, jak se vyrovnáme právě s nevydařeným zápasem proti Havířovu. Tým to ale zvládl výborně. V Litoměřicích možná, to zní jako sience finction, jsme byli lepším týmem, ale na body jsme nedosáhli,“ uzavřel třízápasový týden Vykoukal.
Po ösmi kolech druhé nejvyšší soutěže mají Hanáci 10 bodů stejně jako Frýdek-Místek a jejich nejbližší soupeř z Třebíče. Prostějov se tak nachází na 12. místě tabulky. „A s tím rozhodně nejsme spokojeni,“ zní unisono ze „zimáku“. Přijde už v nadcházejících bojích zlepšení?

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments