Příjemnou noc, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jste tu poprvé? Tady se podepište. A dres, tady máte dres. Takhle nějak začínal čtvrteční pobyt na zimním stadionu pro téměř tři desítky malých dětí. Některé z nich na něm byly vůbec poprvé, oči měly jako dva talíře. A co teprve když děti vyrazily směr hokejová šatna? Kromě toho, že se dostaly někam, kam většina smrtelníků ne, začalo pro ně dobrodružství jménem oblékání výstroje. „Po registraci a získání dresu pokračujeme v šatně, kde ukazujeme, jak správně nasadit výstroj, jak se správně obléct,“ prozradil Večerníku předseda klubu Marek Černošek, který i přes pořádné nachlazení nemohl na akci chybět.

V šatně, tam to skutečně žilo. Nové hokejové drobotině pomáhali s oblékáním nejen rodiče, ale také žáci, kteří už nějaký ten pátek hrají. Panoval tedy neskutečný mumraj. „Pán tě fotí a ty máš zrovna špinavou celou pusu,“ kroutila hlavou jedna z maminek, která přišla podpořit svou ratolest. Pro jedlíka ale jen dobře, že se před vyjetím na led posílil. Čekalo jej opravdu hodně pohybu.
Kolem půl šesté to konečně přišlo, trenéři zaveleli: „Na led!“ A tak se brzy ledová plocha přímo zaplavila lidmi. Tentokrát navíc ve znamení rodiče na ledě vítáni. Někteří tak přišli i s bruslemi. „Hraju amatérsky hokej a brácha profesionálně. Takže vztah k němu máme. Kluk je poprvé na ledě, bude mít čtyři roky. Je dobré, že něco takového je, skvělé pro přípravku,“ řekl Pavel Pohl.
Na ledě pak děti zkoušely kde co.
K dispozici měly puky, také nafukovací balonky, občas se objevil florbálek. Střílelo se se vším. Trenéři učili drobotinu, jak správě bruslit, ty nejmenší děti si vyzkoušely první krůčky po ledě i s obdobou chodítka. Na ledě dokonce bylo i lego, kde si některé děti mohly postavit, co chtěly. A pak s pomocí bruslení uklidit. „Hlavní je, že děti přišly,“ poznamenal spokojeně bývalý profesionální hokejista, dnes mládežnický trenér Lukáš Duba, jenž patřil k těm, kteří se starali dětem o zábavu.
A rodiče to oceňovali. Někteří dospělí se na ledě proměnili v takřka malé kluky. Jiní se naopak potýkali s troškou lenosti u dětí. „Věnuji se malému, kterému se nechce. To je pak těžké. Pro děti je to ale dobrá akce,“ pochválil organizátory Jaroslav Pátek. „Vstávej!“ zavolal na klučinu, kterému se ale z ledu moc nechtělo. I pro ty tu ale byla možnost, jak si na ledě užít. Prostě zůstaly viset na hranolu a měly o zábavu postaráno, pokud je někdo takto začal doslova tahat po ledě.
Hlavní byl ale nábor. Nejen trenéři doufají, že při podobných akcích, jako je Týden hokeje, získají spoustu nových dětí. A samozřejmě také rodičů. „Je to úplně peckovní, jsme naprosto spokojení, děckám se strašně hezky věnují, hned vše vysvětlili. Malý se těšil, přišel a měl trochu strach. Kluci mu ale vše ukázali a bavilo jej to, dostal výstroj od nich,“ byl spokojený Albert Šaman starší. Právě jeho syn se může stát dalším členem SK Prostějov 1913. Stejně jako nepochybně mnoho dalších dětí, které ve čtvrtek kroužily po ledě. Teď už jen popřát, aby se jim hokej líbil. Minimálně stejně tolik jako ve čtvrtek.

pohledem šéfa
„Doufal jsem, že přijde hodně dětí a myslím, že s účastí můžeme být spokojení. Akce v celostátním měřítku, kterou standardně děláme také v klubu, se vydařila. Podobný nábor je především reklamou na hokej, hodně si od ní slibujeme. Komu z dětí se na tréninku bude líbit, ten zůstane. Co se pak týká úspěšnosti akce, tak bychom byli rádi, kdyby u nás v klubu zůstalo padesát procent dětí, které dnes dorazily. Samozřejmě kdyby to bylo třeba šedesát nebo osmdesát procent, byli bychom ještě radši. (úsměv) Ale jsme realisté. Platí pak to, že těm, co přijdou, se plně věnujeme po všech stránkách.“

Marek ČERNOŠEK, předseda, klubu SK Prostějov 1913Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments