Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Jste tu poprvé? Tady se podepište. A dres, tady máte dres. Takhle nějak začínal čtvrteční pobyt na zimním stadionu pro téměř tři desítky malých dětí. Některé z nich na něm byly vůbec poprvé, oči měly jako dva talíře. A co teprve když děti vyrazily směr hokejová šatna? Kromě toho, že se dostaly někam, kam většina smrtelníků ne, začalo pro ně dobrodružství jménem oblékání výstroje. „Po registraci a získání dresu pokračujeme v šatně, kde ukazujeme, jak správně nasadit výstroj, jak se správně obléct,“ prozradil Večerníku předseda klubu Marek Černošek, který i přes pořádné nachlazení nemohl na akci chybět.

V šatně, tam to skutečně žilo. Nové hokejové drobotině pomáhali s oblékáním nejen rodiče, ale také žáci, kteří už nějaký ten pátek hrají. Panoval tedy neskutečný mumraj. „Pán tě fotí a ty máš zrovna špinavou celou pusu,“ kroutila hlavou jedna z maminek, která přišla podpořit svou ratolest. Pro jedlíka ale jen dobře, že se před vyjetím na led posílil. Čekalo jej opravdu hodně pohybu.
Kolem půl šesté to konečně přišlo, trenéři zaveleli: „Na led!“ A tak se brzy ledová plocha přímo zaplavila lidmi. Tentokrát navíc ve znamení rodiče na ledě vítáni. Někteří tak přišli i s bruslemi. „Hraju amatérsky hokej a brácha profesionálně. Takže vztah k němu máme. Kluk je poprvé na ledě, bude mít čtyři roky. Je dobré, že něco takového je, skvělé pro přípravku,“ řekl Pavel Pohl.
Na ledě pak děti zkoušely kde co.
K dispozici měly puky, také nafukovací balonky, občas se objevil florbálek. Střílelo se se vším. Trenéři učili drobotinu, jak správě bruslit, ty nejmenší děti si vyzkoušely první krůčky po ledě i s obdobou chodítka. Na ledě dokonce bylo i lego, kde si některé děti mohly postavit, co chtěly. A pak s pomocí bruslení uklidit. „Hlavní je, že děti přišly,“ poznamenal spokojeně bývalý profesionální hokejista, dnes mládežnický trenér Lukáš Duba, jenž patřil k těm, kteří se starali dětem o zábavu.
A rodiče to oceňovali. Někteří dospělí se na ledě proměnili v takřka malé kluky. Jiní se naopak potýkali s troškou lenosti u dětí. „Věnuji se malému, kterému se nechce. To je pak těžké. Pro děti je to ale dobrá akce,“ pochválil organizátory Jaroslav Pátek. „Vstávej!“ zavolal na klučinu, kterému se ale z ledu moc nechtělo. I pro ty tu ale byla možnost, jak si na ledě užít. Prostě zůstaly viset na hranolu a měly o zábavu postaráno, pokud je někdo takto začal doslova tahat po ledě.
Hlavní byl ale nábor. Nejen trenéři doufají, že při podobných akcích, jako je Týden hokeje, získají spoustu nových dětí. A samozřejmě také rodičů. „Je to úplně peckovní, jsme naprosto spokojení, děckám se strašně hezky věnují, hned vše vysvětlili. Malý se těšil, přišel a měl trochu strach. Kluci mu ale vše ukázali a bavilo jej to, dostal výstroj od nich,“ byl spokojený Albert Šaman starší. Právě jeho syn se může stát dalším členem SK Prostějov 1913. Stejně jako nepochybně mnoho dalších dětí, které ve čtvrtek kroužily po ledě. Teď už jen popřát, aby se jim hokej líbil. Minimálně stejně tolik jako ve čtvrtek.

pohledem šéfa
„Doufal jsem, že přijde hodně dětí a myslím, že s účastí můžeme být spokojení. Akce v celostátním měřítku, kterou standardně děláme také v klubu, se vydařila. Podobný nábor je především reklamou na hokej, hodně si od ní slibujeme. Komu z dětí se na tréninku bude líbit, ten zůstane. Co se pak týká úspěšnosti akce, tak bychom byli rádi, kdyby u nás v klubu zůstalo padesát procent dětí, které dnes dorazily. Samozřejmě kdyby to bylo třeba šedesát nebo osmdesát procent, byli bychom ještě radši. (úsměv) Ale jsme realisté. Platí pak to, že těm, co přijdou, se plně věnujeme po všech stránkách.“

Marek ČERNOŠEK, předseda, klubu SK Prostějov 1913Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments