Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor

Ve středečním devátém kole Chance ligy bylo na programu utkání Prostějova s Třebíčí. Trápící se Jestřábi doma opět prohráli, tentokrát podlehli Horácké Slavii 1:2 po samostatných nájezdech. Jediným střelcem Jestřábů v utkání byl Václav Meidl.

První střelu v utkání mezi dvěma moravskými celky si připsal prostějovský Tomáš Nouza. V čase 3:23 přišlo na řadu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici šel horácký Paták. Třebíč ale častokrát vyhodila puk mimo své obranné pásmo. Největší šanci měl v přesilové hře Kafka, který střílel z kruhu. Jeho střelu ale gólman Jekel vyrazil ramenem. Tři minuty po přesilovce Prostějova dostala možnost výhody také Třebíč. Přesilovou hru hosté využili půl minuty před návratem potrestaného Mušky v čase 6:50. David Michálek strčil hůl do střely Formana od modré a poslal puk za záda Dvořáka – 0:1. Vstřelená branka hosty dostala do vysokého tempa, naopak domácí jako by se stále nemohli dostat do herní pohody. Prostějovský Mrázek pak nahozením od modré způsobil poprask před brankou hostů, ti ale následně vyrazili do protiakce. Hra se pak spíše přelévala ze strany na stranu. V čase 19:24 přišla další velká šance na straně domácích. Nouza najel do pásma a nahrál ke druhé tyči Krejčíkovi, ten ani z dobré pozice neproměnil. Půl minuty před koncem byl na trestnou lavici vykázán opět Paták, za sekání. Jestřábi ale nic nevymysleli a do šaten tak šli se ztrátou jedné branky.
Ve druhé části Prostějov pokračoval přesilovou hrou z první třetiny, ale neproměnil ji, a to Třebíč opět posílilo. Ve 24. minutě dostali Hanáci další početní výhodu, když Horácká Slavia hrála s příliš mnoha hráči na ledě. Této šance se už domácí celek chopil a v čase 23:18 skóroval od pravé tyče Václav Meidl – 1:1. Po srovnání skóre se hra viditelně zvedla. Jestřábi zlepšili svoje tempo a jejich hra šla nahoru. V polovině prostřední třetiny najel Kafka do mezikruží, ale střelu poslal mimo. Ve 35. minutě měl velkou šanci opět Meidl, který se vymanil ze sevření soupeře a jel sám na branku. Puk mu ale sjel z hole a Jekel pohotově zareagoval a kotouč ukryl. Hosté ale poté také zatlačili a domácí obrana na to reagovala faulem. Na dvě minuty tak šel na trestnou lavici Mrázek za nedovolené bránění. Hosté zkoušeli střílet na branku z mnoha pozic, ale domácí si oslabení pohlídali. Po 40 minutách byl tak stav zápasu nerozhodný – 1:1.
Závěrečná třetina vypadala lépe pro Prostějov, který měl hned několik šancí, ale nepodařilo se mu prosadit. Ve 43. minutě mohl domácí poslat do vedení Březák, který dostal přesnou nahrávku napříč pásmem a střílel z první, trefil jen boční tyčku. Vzápětí přišla další pěkná kombinace, která byla zastavena faulem Karla Nedbala. Jestřábi tak opět hráli v početní výhodě, ve které si vytvořili tlak. Dostat puk za záda horáckého brankaře se jim nepovedlo, i když chybělo opravdu málo. V čase 49:18 byli hosté opět na trestné lavici po podrážení Horta. Šancí na výhru měli Hanáci nespočet, ale žádná neprošla do sítě. Hosté se po oslabení dostávali také do střel, ale převahu měl stále Prostějov. Gólman Třebíče měl co dělat, když na něj domácí borci posílali jednu střelu za druhou. Minutu a půl před koncem si Třebíč vyžádala oddechový čas. Zápas se spíše jen dohrával a bylo jasné, že o vítězi rozhodne buď prodloužení, nebo nájezdy.
Po šedesáti minutách byl stav zápasu 1:1 a přišlo na řadu prodloužení. Hosté v něm měli navrch a nepříjemně kroužili v obraném pásmu domácích. V 64. minutě Bittner se Šťovíčkem potrápili obranu Jestřábů. Ke konci nastavené pětiminutovky si řekl o slovo i Prostějov a vyslal pár nepříjemných střel na Jekela, který se v brankovišti musel otáčet. Nepříliš záživný duel pro fanoušky dospěl až do samostatných nájezdů. Za domácí jeli Nouza, Krejčík, Račuk a Žálčík ani jeden ze jmenovaných neuspěl. Naopak na druhé straně se prosadil Forman s Vodným a po čtyřech sériích nájezdů se tak radovali z výhry – 1:2, která jim přinesla bod navíc.

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.

Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.