Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor

O současném rozpoložení prostějovských hokejistů nejlépe svědčí, jak se natrápili na předpokládané vítězství u papírově nejslabšího celku Chance ligy mužů ČR 2019/20. V tabulce jasně poslední Kadaň jim vzdorovala a nakonec nebylo daleko od nečekané remízy v normálním hracím čase.

Hanákům hledajícím pohodu nepomohlo ani to, že nezvládli začátek sobotního duelu 10. kola soutěže. Na sklonku 5. minuty ve vlastním oslabení ujel T. Jandus, leč na Wolfa nevyzrál. A zanedlouho krátce po vypršení přesilovky nahození Trefného šikovně tečoval Wojnar mimo Dvořákův dosah – 1:0. O sedmdesát vteřin později sudí nařídil za zmaření vyložené šance faulem trestné střílení, kterého se ujal kapitán Račuk, jeho exekuce však byla neúspěšná. Stejný plejer ve 12. nevyužil další velkou příležitost, následně hosté promarnili početní výhodu. Poté během hry čtyř proti čtyřem ale šli do obřího tlaku, který korunovali dvěma slepenými trefami. V čase 18.26 propálil Wolfa dělovkou z ostrého úhlu právě Račuk a pouhou sekundu před první sirénou uzavřel přesilovkové obléhání domácí klece přesnou dorážkou zblízka Žálčík – 1:2.
Důležité bylo, že Jestřábi ubránili hned po přestávce jednu přesilovou hru Trhačů, v polovině duelu další. Mezitím měli jednoznačně navrch a Wolf se musel několikrát pořádně mrskat, aby znovu neinkasoval. Trvalá aktivita přinesla LHK zaslouženou odměnu v 39. minutě, kdy opět udeřili ze situace pět na čtyři. Chlán nabil z levé strany zpětnou přihrávkou Nouzovi, ten z první trefil mezi Wolfovy betony – 1:3.
Mohlo se zdát, že je vzhledem k rozdílným kvalitám obou týmů rozhodnuto, zvlášť pokud ve 45. pádil do sóla Žálčík. Svůj nájezd však vmetl do brankářových betonů, načež o tři minuty později zase Wolf akrobatickým zákrokem zmařil obří loženku Kafkovi a v 53. ke všemu Žálčík promáchl puk před odkrytou svatyní. To už si Prostějované koledovali o potíže, které skutečně přišly. Dvě minuty před koncem totiž Severočeši zužitkovali početní převahu tím, že Zygmunt naservíroval před zívající klec Miškářovi, jenž nezaváhal – 2:3. V posledních padesáti vteřinách se pak soubor SK snažil vyrovnat při power play, nicméně k žádnému vážnějšímu ohrožení Dvořáka už se nedostal. (son)

ÚSTY TRENÉRŮ
Tomáš HAMARA – SK Trhači Kadaň
„Můžeme litovat konce první třetiny, kdy jsme dostali během pouhých dvou minut hned dvě branky. Jinak si myslím, že jsme utkání odmakali a hráli obětavě. Těsné porážky je určitě škoda. Sice jsme si to prohráli sami, ale aspoň je vidět, že se zvedáme. Na hře vidím spoustu pozitivních věcí. Jen se musíme trochu víc tlačit do zakončení, dva vstřelené góly doma je málo.“

Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Škoda úvodní dvacetiminutovky, ve které jsme měli spoustu šancí, samostatný nájezd i trestné střílení. Naskytlo se nám několik vyložených gólovek, které jsme neproměnili. V podstatě jsme si zápas mohli uhrát právě v té první třetině. Poté jsme sice odskočili na 3:1, ale dělali stupidní fauly, čehož soupeř na konci utkání dokázal využít. A úplný závěr tak byl ještě dramatický.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/2020 – 10. kolo

SK Trhači Kadaň – LHK Jestřábi Prostějov
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Wojnar (Trefný, Chlouba), 59. Miškář (Zygmunt, Chalupa) – 19. Račuk (Nouza, Krejčík), 20. Žálčík (Berger, Račuk), 39. Nouza (Chlán). Rozhodčí: Jechoutek, Pilný – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 199.
sestava Kadaně: Wolf – Poizl, Trefný, Mert, Chalupa, M. Jandus, Eliáš, Klodner – Wágner, Chlouba, Wojnar – Zabloudil, Miškář, Michnáč – Pilař, Zygmunt, Koblížek – Zabloudil, Kuba, Řepík. Trenéři: Petr Klíma a Tomáš Hamara.
sestava Prostějova: Dvořák – Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Březák, Brančík – Krejčík, Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – Luňák, Chlán, Berger – T. Jandus, Novák, Ouřada. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Další výsledky 10. kola: Ústí n/L – Sokolov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Branky: 30. Maršoun (Vildumetz), 34. Filip (Vildumetz, Maršoun), 43. Tůma (O. Bláha), 60. Kružík (J. Havel) – 2. Kverka (Vracovský, Stříbrný), 56. Kuběna (Vodička, Bečvář). Diváci: 812 * Litoměřice – Třebíč 4:0(1:0, 1:0, 2:0). Branky: 17. M. Beran (Jánský, Marcel), 29. Vitouch (Jánský, M. Beran), 43. Korkiakoski (Voženílek), 45. Vitouch (M. Beran). Diváci: 912 * Benátky n/J – Havířov 4:1(0:0, 4:1, 0:0). Branky: 32. D. Špaček (Najman), 34. Wiencek (Kolmann, R. Duda), 36. Klapka (A. Dlouhý, Aubrecht), 37. Chrtek (R. Duda) – 38. R. Veselý (Rašner). Diváci: 285 * Slavia Praha – Frýdek-Místek 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Branky: 42. Kuťák (Vampola, Šmerha), 48. Jar. Brož (Vrdlovec, Vampola) – 17. Hladonik (Mikulík). Diváci: 790 * České Budějovice – Poruba 2:3sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0). Branky: 28. Plášil (Holec, Venkrbec), 34. Holec (Pýcha, R. Přikryl) – 30. Kanko (J. Káňa), 54. Slavík (Nejezchleb), rozh. náj. J. Káňa. Diváci: 6280 * Přerov – Chomutov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0). Branky: 9. Moučka (F. Dvořák), 35. Zbořil (Hejcman) – 10. Tomica (Lang, Blaha). Diváci: 2164 * Jihlava – Vsetín 2:4 (1:1, 0:1, 1:2). Branky: 9. Fronk (Piegl, Davídek), 58. Piegl (Jiránek, J. Holý) – 9. Kucharczyk (Procházka), 31. Jonák (Pechanec), 49. Dudáš (Pechanec, D. Tůma), 60. L. Volf. Diváci: 1884.

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.

Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.