Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta

Brankáře Jakuba Neužila poslali do Kadaně, místo něj angažovali Tomáše Štůralu, do útoku navíc naskočil na střídavé starty ze Sparty Praha navrátilec David Dvořáček. A celý tým hokejových Jestřábů asi i tyhle změny rázem nastartovaly. A to natolik, že Hanáci ve 12. kole Chance ligy mužů ČR 2019/20 venku doslova smetli HC Benátky nad Jizerou šestigólovým rozdílem!

Zkraje utkání však pokračovalo trápení LHK s neproměňováním vyložených šancí. Hosté byli od začátku jasně lepší, ale Chlán v 7. minutě při přesilovce orazítkoval z mezikruží jen tyč a Žálčík o chvíli později ztroskotal z brejku na Kašparově betonu. Skóre tak otevřel až ve 14. během početní výhody po nezištné Račukově přihrávce Kafka ranou zleva do bližšího vinklu – 0:1. Navíc hned za dvě minuty na konci rychlého protiútoku Žálčík posunul na střed kluziště Račukovi a kapitán tváří v tvář Kašparovi nezaváhal – 0:2. Leč domácí ještě před přestávkou snížili, když v jejich přesilové hře Špačkovu střelu šikovně tečoval Rychlovský – 1:2.
Okamžitě ožily čerstvé vzpomínky na pondělní přetahovanou s Ústím, ovšem tentokrát Prostějované nic takového nepřipustili. Rozhodl nekompromisní vstup do druhé třetiny v podobě dvou slepených tref v rozmezí dvaašedesáti sekund. Nejprve propálil Kašpara z levého křídla Krejčík, vzápětí Račuk nabil mezi kruhy Dvořáčkovi a ten oslavil svůj návrat přesnou ranou k levé tyči – 1:4! Ve 24. sice Severočeši znovu reagovali bleskovou korekcí Šíra do odkryté klece bezmocného Dvořáka, jenže šlo o poslední komplikaci elhákáčka v celém utkání. Definitivní zlom přinesla 25. minuta, v níž pohotově zavěsil Kafka. A jakmile ve 28. přidal svůj druhý zásah rozparáděný Dvořáček, nebylo co řešit – 2:6.
Zbytek mače se víceméně dohrával, byť pojizerský celek místy zlobil. Tutovka Chrtka však zamířila nad a Klapkovu loženku vychytal Dvořák. Taktéž ještě v prostřední části oživila dění bitka Dudy s Novotným, které sudí následně poslali předčasně do sprch. Závěrečnou periodu si pak ptačí dravci už s přehledem hlídali a ještě zatloukli do benátecké rakve dva pečetící hřeby. Deset minut před koncem se z pravého kruhu prosadil umístěnou jedovkou Novák, aby za pouhých devětadvacet vteřin uzavřel debakloidní rezultát Žálčík proměněním sólového nájezdu – 2:8!
A bodový účet strůjců tohoto vysokého triumfu? Marek Račuk 1+3, Lukáš Žálčík též 1+3, Petr Kafka 2+1, David Dvořáček 2+0. K tomu obránci Jaroslav Mrázek i Jakub Husa přidali po dvou asistencích.

ÚSTY TRENÉRŮ

Valdemar JIRUŠ – HC Benátky nad Jizerou
„Zápas se mi hodnotí strašně těžce. Po dvou dobrých utkáních jsme totálně zkolabovali a dnešní duel byl náš nejhorší v této sezóně. Samozřejmě nás to mrzí a fanouškům se omlouváme.“

Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Dnešní zápas jsem si užil, protože kluci hráli dobře. Předvedli jsme spoustu pěkných akcí, které jsme dokázali gólově proměnit. V předešlých utkáních jsme měli hodně šancí, ale góly nedali. Dnes nám to tam napadalo, za což jsme rádi.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 12. kolo

HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Rychlovský (Špaček, Musil), 24. Šír (Průžek, Chrtek) – 14. Kafka (Račuk, Mrázek), 16. Račuk (Žálčík, Kafka), 21. Krejčík (Nouza, Novotný), 22. Dvořáček (Račuk, Mrázek), 25. Kafka (Žálčík, Husa), 28. Dvořáček (Žálčík, Husa), 51. Novák (Jandus, Brančík), 51. Žálčík (Račuk, Krejčí).
Rozhodčí: Šindel, Wagner – Axman, Hnát. Vyloučení: 4:3. Navíc: Duda 5 minut + do konce utkání – Novotný 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215.
Sestava Benátek: Kašpar (22. Hrstka) – Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – Duda, Chrtek, Průžek – Klapka, Musil, Šír – Rychlovský, Najman, Špaček – Šafařovský, Wiencek. Trenéři: Valdemar Jiruš a Antonín Nečas.
Sestava Prostějova: Dvořák – Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Brančík, Krejčí – Krejčík, Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – Dvořáček, Chlán, Berger – Jandus, Novák, Ouřada. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.