Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned po pondělním přemožení Ústí nad Labem těsně 5:4 kouč prostějovských hokejistů jasně naznačil, že něco chystá... „Dostáváme spoustu laciných gólů a tuto situaci budeme chtít v nejbližších dnech řešit,“ pravil Jiří Vykoukal. Druhý den pak hanácký klub oznámil razantní řešení týkající se brankoviště: odešel Jakub Neužil a místo něho nastoupil exzlínský Tomáš Štůrala!

Neužilův konec v LHK přitom není žádným bleskem z čistého nebe. Už v létě sportovní manažer a hlavní trenér v jedné osobě říkal Večerníku doslova: „Kuba musí stabilizovat svou výkonnost a v nové sezóně potvrdit, že má na to trvale chytat první ligu za ambiciózní tým v roli brankářské jedničky.“ To se „Neužkovi“ během aktuálního ročníku 2019/2020 po pravdě moc nedařilo, z jeho strany převažovaly spíš horší duely nad lepšími. A tak nastal v úterý 8. října menší třesk.
„Výkony našich gólmanů jsou do současné chvíle nevyrovnané, a proto jsme se rozhodli udělat změnu v brankovišti. Jakuba Neužila střídá Tomáš Štůrala, který vytvoří dvojici s Danem Dvořákem. Kuba v Prostějově odvedl velký kus práce, odchytal tu výborné zápasy i série play-off a my mu chceme za jeho práci poděkovat! V současné době však cítíme, že on i my potřebujeme nový impulz. Do příštího angažmá i do života mu přejeme jen to nejlepší,“ objasnil změnu v brankovišti Vykoukal.
Čtyřiadvacetiletý Neužil se okamžitě přesunul do Kadaně, kde zkusí pomoci tamním Trhačům z tabulkového dna Chance ligy. Dodejme, že za elhákáčko absolvoval od svého nástupu v roce 2015 dohromady 124 střetnutí základní části a 15 bitev play-off s procentuální úspěšností zákroků 91,79 a průměrem inkasovaných branek 2,67. „Klub se tak rozhodl, je to jeho rozhodnutí. Respektuji to, sám se už snažím dívat hlavně dopředu a změnu vnímám pozitivně,“ okomentoval situaci Jakub Neužil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník, který najdete už v příštím vydání.
Ani jméno jeho nástupce mezi tyčemi Jestřábů není zdaleka překvapivé. O deset roků starší Tomáš Štůrala totiž s ptačími dravci trénoval během letní přípravy a hledal si angažmá jinde, přičemž za Prostějov odchytal 33 utkání již v sezóně 2007/2008 (úspěšnost zákroků 91,3 %) a dalších sedm přidal loni (bilance 5 vítězství – 2 porážky). Dlouholetá dvojka extraligového Zlína tak nakonec doplní v hanáckém mančaftu reprezentačního mladíka Daniela Dvořáka.
„Štůry coby rodák z Nového Jičína se i s rodinou usadil v Prostějově a měl by nám pomoci hlavně dodat potřebný klid do obranné fáze. Ve dvojici s Danem by měl navíc fungovat i jako mentor, který bude předávat své zkušenosti a tlačit na mladého parťáka,“ uvedl trenér brankářů LHK Štefan Žigárdy. „Tom nám výrazně pomohl v minulém ročníku a věříme, že na to naváže i letos,“ doplnil Jiří Vykoukal.
„Trénoval jsem tady celé léto a s klubem byl neustále v kontaktu, průběžně jsme se bavili skoro pořád. Někdy víc, někdy míň. Začátkem týdne mě pak oslovili s nabídkou a rychle jsme se dohodli,“ řekl ke svému příchodu Tomáš Štůrala. Interview s novou posilou najdete na jiném místě této strany.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments