Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned po pondělním přemožení Ústí nad Labem těsně 5:4 kouč prostějovských hokejistů jasně naznačil, že něco chystá... „Dostáváme spoustu laciných gólů a tuto situaci budeme chtít v nejbližších dnech řešit,“ pravil Jiří Vykoukal. Druhý den pak hanácký klub oznámil razantní řešení týkající se brankoviště: odešel Jakub Neužil a místo něho nastoupil exzlínský Tomáš Štůrala!

Neužilův konec v LHK přitom není žádným bleskem z čistého nebe. Už v létě sportovní manažer a hlavní trenér v jedné osobě říkal Večerníku doslova: „Kuba musí stabilizovat svou výkonnost a v nové sezóně potvrdit, že má na to trvale chytat první ligu za ambiciózní tým v roli brankářské jedničky.“ To se „Neužkovi“ během aktuálního ročníku 2019/2020 po pravdě moc nedařilo, z jeho strany převažovaly spíš horší duely nad lepšími. A tak nastal v úterý 8. října menší třesk.
„Výkony našich gólmanů jsou do současné chvíle nevyrovnané, a proto jsme se rozhodli udělat změnu v brankovišti. Jakuba Neužila střídá Tomáš Štůrala, který vytvoří dvojici s Danem Dvořákem. Kuba v Prostějově odvedl velký kus práce, odchytal tu výborné zápasy i série play-off a my mu chceme za jeho práci poděkovat! V současné době však cítíme, že on i my potřebujeme nový impulz. Do příštího angažmá i do života mu přejeme jen to nejlepší,“ objasnil změnu v brankovišti Vykoukal.
Čtyřiadvacetiletý Neužil se okamžitě přesunul do Kadaně, kde zkusí pomoci tamním Trhačům z tabulkového dna Chance ligy. Dodejme, že za elhákáčko absolvoval od svého nástupu v roce 2015 dohromady 124 střetnutí základní části a 15 bitev play-off s procentuální úspěšností zákroků 91,79 a průměrem inkasovaných branek 2,67. „Klub se tak rozhodl, je to jeho rozhodnutí. Respektuji to, sám se už snažím dívat hlavně dopředu a změnu vnímám pozitivně,“ okomentoval situaci Jakub Neužil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník, který najdete už v příštím vydání.
Ani jméno jeho nástupce mezi tyčemi Jestřábů není zdaleka překvapivé. O deset roků starší Tomáš Štůrala totiž s ptačími dravci trénoval během letní přípravy a hledal si angažmá jinde, přičemž za Prostějov odchytal 33 utkání již v sezóně 2007/2008 (úspěšnost zákroků 91,3 %) a dalších sedm přidal loni (bilance 5 vítězství – 2 porážky). Dlouholetá dvojka extraligového Zlína tak nakonec doplní v hanáckém mančaftu reprezentačního mladíka Daniela Dvořáka.
„Štůry coby rodák z Nového Jičína se i s rodinou usadil v Prostějově a měl by nám pomoci hlavně dodat potřebný klid do obranné fáze. Ve dvojici s Danem by měl navíc fungovat i jako mentor, který bude předávat své zkušenosti a tlačit na mladého parťáka,“ uvedl trenér brankářů LHK Štefan Žigárdy. „Tom nám výrazně pomohl v minulém ročníku a věříme, že na to naváže i letos,“ doplnil Jiří Vykoukal.
„Trénoval jsem tady celé léto a s klubem byl neustále v kontaktu, průběžně jsme se bavili skoro pořád. Někdy víc, někdy míň. Začátkem týdne mě pak oslovili s nabídkou a rychle jsme se dohodli,“ řekl ke svému příchodu Tomáš Štůrala. Interview s novou posilou najdete na jiném místě této strany.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments