Dobré poledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zaplní se dnes večer hlediště prostějovské Víceúčelové haly - zimního stadionu konečně aspoň z větší části jeho pětitisícové divácké kapacity? Existuje k tomu reálný předpoklad. Přijede totiž největší konkurent místních hokejistů, tým z třicet kilometrů vzdáleného (či spíš blízkého) Přerova. Klasické derby Jestřábů proti Zubrům propukne v pondělí 21. října od 18.00 hodin!


Muži LHK přitom mají čerstvě za sebou jiný šlágr Chance ligy ČR 2019/2020 na vlastním ledě, když v sobotu hostili lídra tabulky z Českých Budějovic. Přesto jejich krajští rivalové vždy táhli, stále táhnou a patrně i budou táhnout fanoušky do ochozů mnohem víc. Důvody? Ten hlavní je nabíledni: pokaždé jde o tradiční a maximálně vyhecovanou bitvu s nenáviděným krajským sokem.
Očekávání příznivců Prostějova je navíc před každým dalším střetem tím větší, že ve vzduchu trvale visí touha vylepšit dlouhodobě špatnou bilanci vzájemných zápasů. Přerovští vyzývatelé jsou v nich totiž mnohem úspěšnější, borcům elhákáčka se je daří porazit jen výjimečně. Například v minulé sezóně padli pod kopyty tuřího stáda hned třikrát (1:4, 3:4sn, 2:4), zatímco vytoužené vítězství dobyli pouze jedinkrát (3:2sn). A při premiéře aktuálního ročníku prvoligové soutěže prohráli v MEO Aréně 2:3.
Vyjde to ptačí letce v nejdůležitějším mači tentokrát?Vše oderby a aktuální hokejové zpravodajství najdete v tištěnémho vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 21. října

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments