Příjemnou noc, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva

FOTOGALERIE: Sobotní zápas 15. dějství Chance ligy na prostějovském kluzišti naprosto odpovídal tomu, v jakém rozpoložení do něj oba protivníci vstupovali. Zatímco prostějovští Jestřábi znovu spadli do trápení, České Budějovice suverénně vládnou prvoligové soutěži. A na Hané svou extratřídu bezezbytku potvrdily, mužům LHK uštědřili pětigólový debakl.

Utkání nezačalo pro domácí vůbec ideálně, protože po devadesáti vteřinách hry hosté čistě vyhráli vhazování, puk se po rychlých přihrávkách dostal až na hůl Lytvynova a ten s pomocí teče domácího hráče prostřelil Štůralu – 0:1. Prostějované jakoby nemohli zachytit začátek duelu a v 6. minutě opět inkasovali. Karabáček nahodil puk na bránu a Endál uklidil vyražený kotouč do odkryté klece – 0:2. Ptačí dravci po téhle trefě zmobilizovali síly, vyrovnali hru a ve 12. si zlepšeným pohybem vynutili přesilovku. Během ní vyslali zajímavé střelecké pokusy, ale žádný se za Kloučkova záda nedostal. Poté však iniciativa elhákáčka přetrávala, jeho borci se dostávali i do nadějných přečíslení. Ta se ovšem nepovedlo proměnit.
Jestřábi se do druhé dvacetiminutovky snažili vstoupit lépe, ale Motor byl na tuto variantu připraven a dařilo se mu zastavovat všechny snahy. V polovině střetnutí si domácí fans připravili nádhernou choreografii pro bývalého prostějovského kapitána Matouše Venkrbce. Po 30. minutě pak Jihočeši začali kontrolovat hru a dokázali vstřelit další branku. Zpoza své svatyně rozjeli velmi rychlou akci, na jejímž konci byl úplně volný Doležal, který překonal bezmocného Štůralu mezi betony – 0:3.
Poslední třetinu odstartovali lépe opět hosté, když už po necelých dvou minutách přebruslil Karabáček obránce a umístil puk k levé tyči – 0:4. Červenobílí měli ještě dost času se zápasem něco udělat, ale to se nedařilo a výběr ČEZ byl čím dál víc na koni. Ve 48. pak jakékoliv naděje domácích uťal Šimánek, který po nahrávce zpoza brány nedal Štůralovi žádnou šanci – 0:5. Utkání měli Budějovičtí následně zcela pod kontrolou a uhlídali gólmanu Kloučkovi čisté konto.
Statistky z utkání, ostatní výsledky a průběžnou tabulku s příštím programem Chance ligy najdete na straně 26

ÚSTY TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„V první třetině jsme inkasovali dva góly, ale hra z naší strany byla výborná. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, ale nedokázali je proměnit, soupeř byl mnohem efektivnější. Zbytek zápasu jsme herně nezvládli, začali zmatkovat a chybovat. Když se tohle stane, tak potřebujete něco změnit. Musíte přidat na osobní statečnosti a třeba se s někým porvat, což jsme neudělali. Za žádné situace nesmíte rezignovat. Nám se stane, že místo toho, abychom ukázali srdce, touhu i odhodlání, tak sklopíme hlavu.“

Václav PROSPAL – ČEZ Motor České Budějovice
„Samozřejmě nám pomohl výborný vstup do utkání, kdy jsme už v šesté minutě vedli o dva góly. Jinak jsme ale první třetinu neodehráli dobře, pod dojmem rychlého vedení přestali makat a měli štěstí, že se Prostějov nevrátil do zápasu. Od druhé části kluci zase zabrali, zbytek střetnutí byl z naší strany super. Takhle se zvládají těžké mače venku, pochvala pro celý tým. Celou úvodní půlku základní části můžeme hodnotit pozitivně, nesmíme však usnout na vavřínech.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 15. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Lytvynov (Pavel, Prokeš), 6. Endál, 38. Doležal (Přikryl, Pavel), 42. Karabáček (Klouček), 48. Šimánek (Babka). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Kleprlík, Zedník. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1800.
Sestava Prostějova: Štůrala – Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Krejčí, Brančík – Krejčík, Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – Dvořáček, Berger, Jandus – Chlán, Novák, Miškář. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.
Sestava Českých Budějovic: Klouček – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Přikryl, Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Prokeš, Veselý – Endál. Trenéři: Václav Prospal a Aleš Totter.

• 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.