Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hůř už to asi načasovat nešlo. Prostějovské hokejisty čeká největší derby proti Přerovu (pondělí 21. října, 18.00 hodin), druhé celkově a první domácí v téhle sezóně. Bohužel za situace, kdy pouhé dva dny před hanáckou řežbou vyfasovali v jiném šlágru na vlastním ledě pětku od Českých Budějovic. Zvednou se v ještě ostřeji sledovaném duelu? Další dva duely v „anglickém“ týdnu zavedou Vykoukalovy svěřence ve středu do Chomutova a v sobotu na Hanou přijede překvapení sezóny, tým Poruby.

Aby toho nebylo málo, Jestřáby sráží dolů kromě špatné momentální formy a logicky horší nálady v kabině také dlouhodobě mizerná vzájemná bilance s krajským arcirivalem. Vstupní porážka aktuálního ročníku Chance ligy v Meo Aréně výsledkem 2:3 ještě zvýraznila negativní čísla, která hovoří jasnou řečí. Za posledních dvanáct let se oba nesmiřitelní konkurenti střetli ve 49 zápasech, z nichž Zubři ovládli plných třicet, zatímco tým LHK pouhých devatenáct, navíc při výrazně záporném poměru branek. Přesnou řečí čísel je to 13-6-5-25, skóre 118:159.
Tohle je samozřejmě historie a současnost může být úplně jiná, čemuž se ale složitě věří. Přerovští bojovníci totiž většinu bitev ovládají vyšším nasazením, silnějším chtěním i patřičným důrazem, a to s poměrně železnou pravidelností. A nyní by mělo být všechno jinak, když se parta kapitána Račuka trápí až na desáté příčce tabulky s 23 získanými body, přičemž hanácký sok nasbíral o šest bodů více a je pátý? Uvidíme. Třeba ani hokej nebude mít jednou logiku a zrodí se překvapení, ovšem to by Prostějované museli maximálně zabrat a poslechnout svého kouče, který jim radí žrát led.
„Myslím, že momentálně je úplně jedno, jestli máme před sebou derby nebo jakékoliv jiné utkání. Bez ohledu na konkrétního soupeře prostě musíme jít a nechat v tom zápase absolutně všechno, skákat po držkách do střel, urvat to srdcem. Jestli si tohle kluci neuvědomí a opravdu to neudělají, dopadneme špatně. Já však pořád věřím, že v našem mančaftu jsou kvality jak hokejové, tak morální a že je konečně začneme pořádně ukazovat,“ hřímal směrem k dnešnímu trháku hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
Doplňme, že po atraktivním pondělním menu nastoupí jeho svěřenci ve zbytku tohoto týdne k dalším dvěma velenáročným střetnutím. Ve středu 23. října od 17.30 hodin vyrukují na kluzišti loni extraligového Chomutova (zatím 4., 29 bodů) a v sobotu 26. 10. od 17.00 přivítají ambiciózně rozjetou Porubu (2., 32 bodů). Uf, skutečně pekelný program…

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ
Prostějov – Přerov: minulá sezóna doma 1:4 a 3:2sn, venku 3:4sn a 2:4, letošní sezóna venku 2:3.
Prostějov – Chomutov: minulá sezóna se neutkali, letošní sezóna doma 4:3.
Prostějov – Poruba: minulá sezóna doma 5:2 a 2:3, venku 5:2 a 6:2, letošní sezóna venku 3:9.Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments