Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hůř už to asi načasovat nešlo. Prostějovské hokejisty čeká největší derby proti Přerovu (pondělí 21. října, 18.00 hodin), druhé celkově a první domácí v téhle sezóně. Bohužel za situace, kdy pouhé dva dny před hanáckou řežbou vyfasovali v jiném šlágru na vlastním ledě pětku od Českých Budějovic. Zvednou se v ještě ostřeji sledovaném duelu? Další dva duely v „anglickém“ týdnu zavedou Vykoukalovy svěřence ve středu do Chomutova a v sobotu na Hanou přijede překvapení sezóny, tým Poruby.

Aby toho nebylo málo, Jestřáby sráží dolů kromě špatné momentální formy a logicky horší nálady v kabině také dlouhodobě mizerná vzájemná bilance s krajským arcirivalem. Vstupní porážka aktuálního ročníku Chance ligy v Meo Aréně výsledkem 2:3 ještě zvýraznila negativní čísla, která hovoří jasnou řečí. Za posledních dvanáct let se oba nesmiřitelní konkurenti střetli ve 49 zápasech, z nichž Zubři ovládli plných třicet, zatímco tým LHK pouhých devatenáct, navíc při výrazně záporném poměru branek. Přesnou řečí čísel je to 13-6-5-25, skóre 118:159.
Tohle je samozřejmě historie a současnost může být úplně jiná, čemuž se ale složitě věří. Přerovští bojovníci totiž většinu bitev ovládají vyšším nasazením, silnějším chtěním i patřičným důrazem, a to s poměrně železnou pravidelností. A nyní by mělo být všechno jinak, když se parta kapitána Račuka trápí až na desáté příčce tabulky s 23 získanými body, přičemž hanácký sok nasbíral o šest bodů více a je pátý? Uvidíme. Třeba ani hokej nebude mít jednou logiku a zrodí se překvapení, ovšem to by Prostějované museli maximálně zabrat a poslechnout svého kouče, který jim radí žrát led.
„Myslím, že momentálně je úplně jedno, jestli máme před sebou derby nebo jakékoliv jiné utkání. Bez ohledu na konkrétního soupeře prostě musíme jít a nechat v tom zápase absolutně všechno, skákat po držkách do střel, urvat to srdcem. Jestli si tohle kluci neuvědomí a opravdu to neudělají, dopadneme špatně. Já však pořád věřím, že v našem mančaftu jsou kvality jak hokejové, tak morální a že je konečně začneme pořádně ukazovat,“ hřímal směrem k dnešnímu trháku hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
Doplňme, že po atraktivním pondělním menu nastoupí jeho svěřenci ve zbytku tohoto týdne k dalším dvěma velenáročným střetnutím. Ve středu 23. října od 17.30 hodin vyrukují na kluzišti loni extraligového Chomutova (zatím 4., 29 bodů) a v sobotu 26. 10. od 17.00 přivítají ambiciózně rozjetou Porubu (2., 32 bodů). Uf, skutečně pekelný program…

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ
Prostějov – Přerov: minulá sezóna doma 1:4 a 3:2sn, venku 3:4sn a 2:4, letošní sezóna venku 2:3.
Prostějov – Chomutov: minulá sezóna se neutkali, letošní sezóna doma 4:3.
Prostějov – Poruba: minulá sezóna doma 5:2 a 2:3, venku 5:2 a 6:2, letošní sezóna venku 3:9.Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments