Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zlepšení, které slibovaly čtyři minulé výhry za sebou, vzalo u hokejistů LHK Prostějov rychle za své. V posledních dvou střetnutích první půlky základní části Chance ligy mužů ČR 2019/2020 totiž Jestřábi utrpěli dvě vysoké porážky a sletěli až na desáté místo, tedy mimo horní osmičku pro nadstavbu. Nejen tyto výsledky, ale hlavně odvedené výkony přitom vyvolaly ostrou reakci hlavního trenéra + sportovního manažera v jedné osobě Jiřího Vykoukala.

Už po středečním podlehnutí 1:4 v Jihlavě si nebral žádné servítky. „Každý hráč má svůj limit či level, a ti naši – hlavně obránci – si mysleli, že po slušně odehraných předchozích zápasech je jejich limit nekonečný. Kluci prostě nedokážou unést situaci, že když se vítězí, tak musí zůstat pokorní a pořád pracovat. Nemyslet si, že najednou přijedou trenéři z nároďáku a vezmou mě do reprezentace, protože na to ti kluci holt nemají. Je potřeba naučit se být pokorný, když vyhrávám a nebýt posraný, když prohrávám. Mysleli jsme, že si přijedeme do Jihlavy postavit pár báboviček na písku a Dukla nás za to potrestala,“ řekl mimo jiné Vykoukal.
V sobotu jeho ansámbl vůbec nestačil lídrovi soutěže, s Českými Budějovicemi padl na vlastním ledě 0:5. A někdejší špičkový bek při nekompromisním pozápasovém hodnocení pro Večerník vytáhl ještě mnohem výživnější hlášky. Pojďme si shrnout, co všechno Vykoukal po rozborce od Jihočechů prohlásil.
O STŘETNUTÍ:
„Když to řeknu trochu v nadsázce, tak asi budu muset obléct výstroj a jít na led! Takový je hokej a na rovinu: strašně mě to sere. Sice jsme hned v úvodu dostali další dva stupidní góly po prohrané standardce a neobsazením protihráče, ale jinak jsme první třetinu odehráli výborně. Kluci se zvedli a od stavu 0:2 do přestávky podali možná jeden z nejlepších výkonů sezóny. Bohužel od druhé části neměl náš hokej absolutně žádné parametry, Budějice jasně dominovaly. Proto jsem opravdu totálně nasranej. Když to v utkání nejde nějakým způsobem, musí to jít jiným způsobem. Žrát led, dohrávat souboje, padat po držkách. My místo toho začneme zmatkovat, v naší hře vzniká chaos a všechno se rozpadá. I tak musíte aspoň dřít, aby fanoušci viděli, že bojujete. My jsme místo toho dali za dva poslední zápasy jediný gól, byť šancí bylo dost. Jak říkám, tohle je sport. Sere mě to a doufám, že stejně tak to sere i hráče, abychom se někam pohnuli.“
O SILNÉ KRITICE SMĚREM K MUŽSTVU:
„Já samozřejmě hledám cestičku, aby mančaft fungoval co nejlíp. Můžeme se bavit o kvalitě obrany, která v takhle těžkých zápasech je nebo není. Potřebujete, aby beci udělali dobrou rozehrávku a vyvezli kotouč z vlastního pásma ven, což zadáci Jihlavy i Budějovic dokázali. Připadá mi, že jakmile hráče pochválím, tak podlehnou uspokojení, a když je pokárám, tak se z toho poserou. Pak je to těžké. Přitom zadání kluci od nás trenérů mají, ale je potřeba to pak ukázat na ledě. A nezbytné je srdce, bez něj to taky nejde. Jestliže není, případně ho do hry nedáte a myslíte si, že to takhle stačí, tak to stačit nikdy nebude. Proto srdce musíme rozpumpovat a zápasy momentálně urvat.“
O ÚVODNÍCH 15 KOLECH:
„Těžko hodnotit... Byla od nás nějaká očekávání, především útočně jsme se měli prosazovat. Obrana je něco jiného, tam se daly předpokládat problémy. Já jsem byl před sezónou realista a věděl, jak na tom asi budeme, zatím nejsem daleko od pravdy. Je potřeba být v takové situaci sportovně silný a jít dál. Sice jde o klišé, ale pravdivé. Máte na sobě nějaký dres, logo i jméno a na ledě musí být vidět, že za tohle všechno bojujete.“
JAK ZE SOUČASNÉ SITUACE VEN:
„Sice na tom teď nejsme dobře, ale pro mě je hokej krásný právě i tím hledáním něčeho, co vás dostane zase nahoru. Nejen v případě nás trenérů, ale i samých hráčů, kteří by se měli chytnout za frňák a zkoušet najít cestu ke zlepšení. Přestože si třeba zrovna nevěří. Tím víc musí kousat led, aby se sportovně těžkou situaci povedlo překonat. Klíčové je mít všichni čisté svědomí, jestli pro úspěch děláme maximum na trénincích, v zápasech i mimo kluziště. Abychom si mohli říct, že víc už udělat nešlo. A takový pocit jsem z nás po posledních dvou utkáních rozhodně neměl.“

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments