Příjemnou noc, dnes je úterý 10.12.2019
svátek slaví Julie,
zítra Dana

V pondělním 16. kole Chance ligy proti sobě nastoupili hanáčtí rivalové. Vyhecovaný zápas se jako ten první v Přerově vyvíjel lépe pro Zubry, kteří vstřelili tři branky z přesilových her. Naopak domácí celek se ani jednou neprosadil. Ze třech posledních utkání bere Prostějov 0 bodů za skóre 1:12 a v tabulce se posunul až na 10. místo.

Slovo derby vystihlo tempo začátku opravdu bojovné první třetiny. První velkou šanci si vypracoval domácí celek, který do zápasu vlétl. Volný Krejčík dokončil rychlou spolupráci Kafky s Bergerem, ale Klimeš dokázal puk vyrazit. Ve 12. minutě před domácí bránou ostře dorážel Süss, byl faulován, a získal tak pro Přerov první přesilovou hru zápasu. Prostějov si s oslabením poradil, ale přišel o brankáře Štůralu, jenž se zranil při jednom ze soubojů v brankovišti. Nahradil jej tak Daniel Dvořák, který si velmi dobře pohlídal svoji svatyni. V 17. minutě naskočil do branky opět Štůrala. Po první části se tak šlo do šatny za stavu 0:0.
V prostřední části se v bráně hostů objevil opět mladý Dvořák. Po minutě hry přišlo opět vyloučení na straně Jestřábů, toho už Přerov využil. Po skrumáži před bránou domácích dostal za záda puk Martin Winhold – 0:1. Posléze měli možnost prostějovští hráči dokonce dvou přesilových her, po faulu Sýkory a Dvořáka, avšak příležitostí nevyužili. Přerov si oslabení pohlídal, navíc v tom druhé málem navýšil svoje skóre. S pokusy si ale domácí Dvořák poradil. Ve 34. minutě došlo ke srážce přerovského hráče s brankářem Dvořákem, jenž za pomoci lékaře vstal, chvíli se vzpamatovával a dále pokračoval. Ihned poté hráli Zubři přesilovou hru, kterou opět využili. Krisl křižnou přihrávkou našel Pšurného, ten neotálel se střelou a ostrou ránou z první Dvořáka prostřelil – 0:2. Jestřábi se před přerovského Klimeše dostali až v závěru a prověřili ho. Musel ostřeji zasahovat především u šance Žálčíka, jehož zpoza brány vybídl Račuk.
Ve třetí třetině byla vidět snaha domácích o vyrovnání zápasu, ale Přerov jim k tomu mnoho příležitostí nedal. Soupeř si dokonce 35 vteřin zahrál přesilovku 5 na 3, ale nevyužil ji. Na konci už klasické přesilové hry pak přišla největší šance Jestřábů. Žálčík jel sám na brankáře, ale Klimeše nedokázal svou střelou na vyrážečku překonat. Klimeš si vše pohlídal i v následné početní výhodě domácích, když pokryl všechny pokusy Prostějova o snížení. Poté by sedalo říct, že šance domácích na otočení zápasu vyhasly. V 57. minutě byl vyloučený prostějovský Krejčík na 2+10 minut za zásah do hlavy a krku. Dvě minuty před koncem bylo tak definitivně rozhodnuto, když Přerov potřetí skóroval v přesilové hře. Z nepříznivého střeleckého úhlu se k tyči prosadil opět Pšurný – 0:3. Hanácké derby s číslovkou dva v této sezóně tedy opět patřilo rivalům z Přerova.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Dnešní utkání byl boj, ve kterém hosté dokázali proměnit tři přesilové hry a díky tomu vyhráli. Osobně chci poděkovat fanouškům za všechno i za to, jak nás dnes celý zápas podporovali.“
Jakub GROF – HC ZUBR Přerov
„Za tři body jsme moc rádi. Doufáme, že nás posunou zase o kousek blíž našemu cíli, který všichni známe. Podali jsme dobrý výkon korunovaný třemi góly v přesilovkách. Bylo vidět, že kluci zápas odehráli opravdu jako tým. Pomáhali si a vedlo to k úspěchu. Teď už se budeme chystat na středeční utkání.“

Chance liga mužů ČR 2019/2020 – 16. kolo
LHK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Weinhold (Moučka), 35. Pšurný (Krisl, Navrátil), 58. Pšurný (Černý, Čáp). Rozhodčí: Cabák, Jechoutek – Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 7:4, navíc Krejčík (Prostějov) a T. Sýkora (Přerov) na 10 minut. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:33. Diváci: 1705.
Sestava Prostějova: Štůrala (14.–17., 20.-60. D. Dvořák) – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, Brančík, P. Krejčí – T. Jandus, Račuk, Žálčík – Luňák, Meidl, Dvořáček – Krejčík, Berger, Kafka – Chlán, M. Novák, Nouza. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Sestava Přerova: Klimeš – Krisl, Zbořil, Černý, Weinhold, Čáp, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Š. Kratochvil, T. Sýkora, Goiš – Süss, Dvořák, Indrák. Trenéři: Vladimír Kočara a Jakub Grof.