Příjemnou noc, dnes je pátek 13.12.2019
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie

Prohlubující se herní i výsledková krize zpečetěná pondělní porážkou 0:3 v derby s Přerovem přiměla Jiřího Vykoukala odstoupit z pozice hlavního trenéra LHK. Na sever Čech k duelu 17. dějství Chance ligy ČR 2019/20 tak prostějovští hokejisté cestovali pod vedením dočasné dvojice koučů Ivo Peštuka (asistent trenéra) + Štefan Žigárdy (lodivod gólmanů). Ani tento třesk však mužstvo z letargie neprobral a výsledkem se v Chomutově stala další prohra, už čtvrtá v řadě za sebou.

Začátek přitom Hanáci měli perfektní. Uplynulo pouhých 17 sekund středečního utkání, když Račuk bekhendem poslal puk podél zadního mantinelu Kafkovi, ten zpoza brány přihrál volnému Žalčíkovi a kanonýr zblízka procedil Pavláta – 0:1. Zanedlouho hosté promrhali svou první přesilovku, naopak v následném oslabení vystihl soupeřovu rozehrávku Krejčík, jehož šanci zlikvidoval Pavlát. Úvodní vážný zákrok si vzápětí připsal i Dvořák proti dělovce Stloukala pod horní tyč. V 11. bylo znovu rušno před domácí klecí po tečovaném nahození nové defenzivní posily elhákáčka Drtila. Zbytek zahajovací třetiny trochu rozbila častá vyloučení bez větších příležitostí, načež dění před přestávkou uzavřela Llewellynova jedovka vyražená Dvořákem.
Druhá perioda jednoznačně patřila Pirátům, kteří výrazně přidali a do té doby mírně lepší protivníky začali přehrávat. Několik velkých možností ještě Jestřábi přežili (Llewellyn, Suchý, Pařízek, Stloukal), sami mohli ve 25. zvýšit po dvou přesilovkových ranách Hrdinky. O necelé tři minuty později ale plenitelé oceánů podnikli bleskový protiútok, na jehož konci Svoboda ukázkově nabil napříč pásmem aktivnímu Llewellynovi, který zavěsil do odkryté svatyně – 1:1. Ještě před polovinou zápasu nevyužil dvě slibné situace před bránou kapitán Račuk, načež soupeř dokonal obrat. V čase 33.10 při hře čtyři na čtyři sice Stloukalovo sólo vychytal Dvořák, ovšem ptačí dravci vzápětí fatálně ztratili puk u mantinelu, právě Stloukal jel znovu sám na kasu společně s Pitulem a druhý jmenovaný po nezištné přihrávce zametl kotouč k pravé tyčce – 2:1.
Ve zbytku prostřední části zahrozil Žálčík, na opačné straně držel akcie Prostějova Dvořák zneškodněním tutovek Doktora i Pituleho. Zkraje třetího dílu pak Severočeši měli celé dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku, leč Peštukovi svěřenci ji s vypětím sil přežili bez úhony. Tím pádem drželi naději na bodový zisk, a kdyby Račuk neprováhal svůj nájezd z levé strany, mohl zbytek mače zásluhou potenciálního srovnání skóre vypadat jinak. Místo toho v 51. Tomicův švih z levého kruhu vyrazil Dvořák před sebe a dojíždějící Chrpa zblízka doklepl pod víko nad jeho padajícím tělem – 3:1. Asi poslední reálná šance ještě vykřesat jiskru naděje se ptačím dravcům naskytla díky početní výhodě mezi 55. a 57. minutou, ale nic z ní nevytěžili. V následném závěru hosté zkoušeli i power play, zoufalé ostřelování chomutovské klece však nemělo kýžený efekt.

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 17. kolo

Piráti Chomutov – LHK Jestřábi Prostějov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Llewellyn (Svoboda, Stloukal), 34. Pitule (Stloukal), 51. Chrpa (Tomica) – 1. Žálčík (Kafka, Račuk).
Rozhodčí: Pavlovič, Zubzanda – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 7:6. Navíc: Mrázek 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1833.
Sestava Chomutova: Pavlát – Blaha, Žovinec, Lang, Štochl, Pařízek, Seemann, Zeman – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Svoboda, Tomica – Veselý, Chrpa. Trenéři: Martin Štrba a Petr Martínek.
Sestava Prostějova: Dvořák – Mrázek, Hrdinka, Drtil, Novotný, Brančík, Husa, Muška – Žálčík, Račuk, Kafka – Dvořáček, Meidl,Luňák – Berger, Novák, Krejčík – Nouza, Chlán, Jandus. Trenéři: Ivo Peštuka a Štefan Žigárdy.

ÚSTY TRENÉRŮ

Petr MARTÍNEK – Piráti Chomutov
„Já bych řekl, že jsme narazili na soupeře výborného v ofenzivě a věděli, že nás čeká těžký duel. Samozřejmě jsme měli horší vstup do utkání, ale řekli si, že musíme hrát celých šedesát minut. Nakonec jsme utkání neskutečným způsobem ubojovali a štěstí se potom díky tomu přiklonilo na naši stranu. Můžu vyzdvihnout Dominika Pavláta v bráně, který znovu jako v celé sezóně podal vynikající výkon. Vyzvedl bych ještě první lajnu a Marka Tomicu, protože je neskutečné, co ve svém věku předvádí.“

Ivo PEŠTUKA – LHK Jestřábi Prostějov
„Utkání jsme začali dobře, když jsme dali šťastný gól hned v první minutě. A celou úvodní třetinu jsme odehráli výborně. Od druhé části jsme ale v podstatě přestali plnit, co jsme si předsevzali před zápasem. Začali jsme propadat, soupeř nás přečísloval a dostal se do hromady šancí. Nás podržel brankář, ale dva góly jsme přesto dostali. V poslední třetině jsme se snažili o obrat, ale nešťastnou střelou z dálky zápas definitivně ztratili.“