Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od letošní sezóny mu v SK Prostějov 1913 přibyla nová funkce. Filipa Smejkala jmenovalo vedení klubovým šéftrenérem. Sedmatřicetiletý bývalý útočník se mimo jiné snaží zajistit efektivní návaznost jednotlivých kategorií. Jak ale sám podotýká, žádný cíl si neuzurpuje pro sebe. Proto klade důraz na spolupráci se všemi svými kolegy. A nejen s nimi...

Práce v klubu musí dávat smysl. Filip Smejkal na to z pozice šéftrenéra prostějovské mládeže neustále dohlíží. „Chci, aby na sebe všechny naše kategorie – od nejmenších až po ty dorostenecké, juniorské – navazovaly,“ prohlásil někdejší forvard Prostějova, Olomouce a Havířova.
Za zásadní cíl si vytkl vychovávání kvalitních sportovců, kteří obstojí také ve společnosti. „Několikaletý hokejový proces v mládeži by jim měl do života hodně dát. Osobně si přeji, aby náš systém byl schopen vychovat i ty hráče pro seniorské týmy, a to nejlépe tady v Prostějově,“ zdůraznil Smejkal. Po cestě k ušlechtilým metám ovšem nekráčí sám. Ani nemůže. „Musejí to být cíle všech v našem kolektivu. Proto budu chtít vše hodně konzultovat s kolegy v klubu, abychom tak vytvořili to správné zdravé prostředí pro naši práci,“ objasnil.
Jako šéftrenér zároveň komunikuje s hokejovým svazem a jeho příslušným regionálním trenérem. Společně se zaměřují na řešení různých problémů, novinek či seminářů pro trenéry. Souběžně s tím Smejkal stále působí jako hlavní kouč prostějovských starších a mladších žáků. „Mám toho hodně, to je pravda. Ale to samé platí i pro většinu ostatních trenérů v našem klubu,“ namítl. „Trénování musí člověk brát jako poslání. Jinde se asi okrádá, ovšem tak to prostě chodí,“ uvedl přesvědčeně.
Své názory se snaží probírat jak s kolegy v Prostějově, tak i s těmi z jiných klubů. „Jen tak se můžeme někam posouvat. Hrozně rád se bavím s Jirkou Osinou z Kroměříže či panem Novákem ze Šumperka. Volám si také s Lukášem Majerem, se kterým také jezdím na letní kemp, kde se řeší hokej docela extrémně,“ přiblížil. Pro komunikaci s ostatními trenéry využívá rovněž program Coachmanager. Osobně ho považuje za výborný projekt. „Ovšem pořád zastávám názor, že co prožiješ a zažiješ osobně, je lepší. Můžeš vidět sto tréninků na papíře. Ale pokud nejsou emoce, tak ten trénink, byť je na papíře stejný, může vypadat v podání dvou různých trenérů úplně jinak,“ podotkl Filip Smejkal, že nejlepší je zdokonalovat se přímo při praxi – přímé práci s mladými hokejisty.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-