Příjemnou noc, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od letošní sezóny mu v SK Prostějov 1913 přibyla nová funkce. Filipa Smejkala jmenovalo vedení klubovým šéftrenérem. Sedmatřicetiletý bývalý útočník se mimo jiné snaží zajistit efektivní návaznost jednotlivých kategorií. Jak ale sám podotýká, žádný cíl si neuzurpuje pro sebe. Proto klade důraz na spolupráci se všemi svými kolegy. A nejen s nimi...

Práce v klubu musí dávat smysl. Filip Smejkal na to z pozice šéftrenéra prostějovské mládeže neustále dohlíží. „Chci, aby na sebe všechny naše kategorie – od nejmenších až po ty dorostenecké, juniorské – navazovaly,“ prohlásil někdejší forvard Prostějova, Olomouce a Havířova.
Za zásadní cíl si vytkl vychovávání kvalitních sportovců, kteří obstojí také ve společnosti. „Několikaletý hokejový proces v mládeži by jim měl do života hodně dát. Osobně si přeji, aby náš systém byl schopen vychovat i ty hráče pro seniorské týmy, a to nejlépe tady v Prostějově,“ zdůraznil Smejkal. Po cestě k ušlechtilým metám ovšem nekráčí sám. Ani nemůže. „Musejí to být cíle všech v našem kolektivu. Proto budu chtít vše hodně konzultovat s kolegy v klubu, abychom tak vytvořili to správné zdravé prostředí pro naši práci,“ objasnil.
Jako šéftrenér zároveň komunikuje s hokejovým svazem a jeho příslušným regionálním trenérem. Společně se zaměřují na řešení různých problémů, novinek či seminářů pro trenéry. Souběžně s tím Smejkal stále působí jako hlavní kouč prostějovských starších a mladších žáků. „Mám toho hodně, to je pravda. Ale to samé platí i pro většinu ostatních trenérů v našem klubu,“ namítl. „Trénování musí člověk brát jako poslání. Jinde se asi okrádá, ovšem tak to prostě chodí,“ uvedl přesvědčeně.
Své názory se snaží probírat jak s kolegy v Prostějově, tak i s těmi z jiných klubů. „Jen tak se můžeme někam posouvat. Hrozně rád se bavím s Jirkou Osinou z Kroměříže či panem Novákem ze Šumperka. Volám si také s Lukášem Majerem, se kterým také jezdím na letní kemp, kde se řeší hokej docela extrémně,“ přiblížil. Pro komunikaci s ostatními trenéry využívá rovněž program Coachmanager. Osobně ho považuje za výborný projekt. „Ovšem pořád zastávám názor, že co prožiješ a zažiješ osobně, je lepší. Můžeš vidět sto tréninků na papíře. Ale pokud nejsou emoce, tak ten trénink, byť je na papíře stejný, může vypadat v podání dvou různých trenérů úplně jinak,“ podotkl Filip Smejkal, že nejlepší je zdokonalovat se přímo při praxi – přímé práci s mladými hokejisty.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments