Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nové zkušenosti získává kmenový hráč SK Prostějov 1913 Marek Micka. Osmnáctiletý brankář se z Brna, kde o něj nejevili zájem, přesunul do Plzně. Tam chytá za juniorku a dokonce také chodí na tréninky s extraligovým „A“-týmem.

Týden před začátkem letní přípravy se Marek Micka dozvěděl, že už jej v Brně nechtějí. Nemají o něj zájem. Proto se snažil poohlédnout po jiném moravském angažmá. Marně. Po zhruba dvou týdnech se však věci začaly obracet k lepšímu. Stál za tím nový kontakt. „Ozval se mi jeden člověk, že by mi chtěl dělat agenta. Předtím celou situaci probíral s panem Černoškem,“ nastínil prostějovský odchovanec. Spojil se s ním Martin Podlešák, někdejší útočník Sparty Praha a Českých Budějovic a současný renomovaný hráčský agent. „Je z Berouna, takže má známosti i v Čechách. Díky nim zjistil, že v Plzni shánějí gólmana ročníku 2001,“ objasnil Micka. Proto se vydal na zkoušku do města vyhlášeného spodně kvašeným pivem ležáckého typu. Uspěl a klub si jej vzal na roční hostování. „Přijde mi, že přístup v Plzni je celkově profesionálnější a férovější než v Brně. Líbí se mi tu,“ neskrývá svou spokojenost. Domů na Prostějovsko se momentálně, v průběhu školního roku, dostává jednou za dva až tři týdny.
Dění na západě Hané se nicméně snaží co nejvíce sledovat. Výrazněji než o mládež se zajímá o zápasy „A“-týmu Jestřábů. Zároveň zůstává v kontaktu s představiteli SK Prostějov 1913. Stále je totiž kmenovým hráčem klubu. „Naposledy jsme řešili, jestli je všechno v pořádku s Plzní, a co s registračkou. Byl tam totiž nějaký problém s Brnem,“ vybavil si.
V dresu plzeňské juniorky zatím v letošní mistrovské sezóně zapsal sedm startů. Úspěšnost zákroků si po nich drží kolem devadesáti procent. „Úplně spokojený nejsem,“ přiznal osmnáctiletý maskovaný muž. „Úspěšnost kolem devadesáti procent je pořád málo. Navíc mít plus mínus stejný počet výher a proher, když jsem jednička, je z mého pohledu celkem špatné,“ řekl otevřeně. Na druhém konci republiky se to pokusí dotáhnout co nejdál. V Plzni to má rád a cíle s nejstarší mládežnickou kategorií bude mít zřejmě nejvyšší, jaké mohou být. „Máme sice mladý, ale zato dravý a útočný tým. Ještě si na sebe ale musíme zvyknout, je tu hodně mladých hráčů,“ ví Micka.
Jako západočeský Indián nenastupuje v původně předpokládané Lize akademií, ale pouze v Poháru DHL. „Dění na svazu je zvláštní, ale jsem rád, že aspoň hrajeme. Mělo to být pozastavené až na měsíc, což by nebylo dobré,“ komentoval situaci ze svého pohledu. V kabině ji už se spoluhráči moc neřeší. Zpočátku to však bylo přesně naopak. „Hlavně kvůli tomu, že jsme měli předehrávku proti Českým Budějovicím. Den před utkáním jsme se dozvěděli, že nebudeme hrát. Nakonec se to ovšem nějak vyřešilo,“ oddechl si. Do dění v českém hokeji mluvit nechce, z jeho směřování ale příliš dobrý pocit podle vlastních slov nemá.
Od Plzně si slibuje, že jej jako juniora dokáže pořádně připravit na přechod mezi muže. „Teď, když se v ´áčku´ zranil Jaroslav Pavelka, s ním chodím dvakrát týdně na tréninky. Podmínky k přechodu mezi seniory mám dobré. Záleží jen na mně, jestli na sobě budu tuhle sezónu pracovat. Třeba se pak nějaká nabídka z mužů naskytne,“ uvažuje Marek Micka, který obdivuje práci Škodovky s juniorkou. „Každý týden se scházejí trenéři juniorky a áčka. Baví se, jak se komu daří, co bychom měli hrát a podobně. Je to dobré, jsme pak připravení případně naskočit do extraligy,“ prozradil v exkluzivní zpovědi pro Večerník talentovaný gólman.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments