Dobré ráno, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nové zkušenosti získává kmenový hráč SK Prostějov 1913 Marek Micka. Osmnáctiletý brankář se z Brna, kde o něj nejevili zájem, přesunul do Plzně. Tam chytá za juniorku a dokonce také chodí na tréninky s extraligovým „A“-týmem.

Týden před začátkem letní přípravy se Marek Micka dozvěděl, že už jej v Brně nechtějí. Nemají o něj zájem. Proto se snažil poohlédnout po jiném moravském angažmá. Marně. Po zhruba dvou týdnech se však věci začaly obracet k lepšímu. Stál za tím nový kontakt. „Ozval se mi jeden člověk, že by mi chtěl dělat agenta. Předtím celou situaci probíral s panem Černoškem,“ nastínil prostějovský odchovanec. Spojil se s ním Martin Podlešák, někdejší útočník Sparty Praha a Českých Budějovic a současný renomovaný hráčský agent. „Je z Berouna, takže má známosti i v Čechách. Díky nim zjistil, že v Plzni shánějí gólmana ročníku 2001,“ objasnil Micka. Proto se vydal na zkoušku do města vyhlášeného spodně kvašeným pivem ležáckého typu. Uspěl a klub si jej vzal na roční hostování. „Přijde mi, že přístup v Plzni je celkově profesionálnější a férovější než v Brně. Líbí se mi tu,“ neskrývá svou spokojenost. Domů na Prostějovsko se momentálně, v průběhu školního roku, dostává jednou za dva až tři týdny.
Dění na západě Hané se nicméně snaží co nejvíce sledovat. Výrazněji než o mládež se zajímá o zápasy „A“-týmu Jestřábů. Zároveň zůstává v kontaktu s představiteli SK Prostějov 1913. Stále je totiž kmenovým hráčem klubu. „Naposledy jsme řešili, jestli je všechno v pořádku s Plzní, a co s registračkou. Byl tam totiž nějaký problém s Brnem,“ vybavil si.
V dresu plzeňské juniorky zatím v letošní mistrovské sezóně zapsal sedm startů. Úspěšnost zákroků si po nich drží kolem devadesáti procent. „Úplně spokojený nejsem,“ přiznal osmnáctiletý maskovaný muž. „Úspěšnost kolem devadesáti procent je pořád málo. Navíc mít plus mínus stejný počet výher a proher, když jsem jednička, je z mého pohledu celkem špatné,“ řekl otevřeně. Na druhém konci republiky se to pokusí dotáhnout co nejdál. V Plzni to má rád a cíle s nejstarší mládežnickou kategorií bude mít zřejmě nejvyšší, jaké mohou být. „Máme sice mladý, ale zato dravý a útočný tým. Ještě si na sebe ale musíme zvyknout, je tu hodně mladých hráčů,“ ví Micka.
Jako západočeský Indián nenastupuje v původně předpokládané Lize akademií, ale pouze v Poháru DHL. „Dění na svazu je zvláštní, ale jsem rád, že aspoň hrajeme. Mělo to být pozastavené až na měsíc, což by nebylo dobré,“ komentoval situaci ze svého pohledu. V kabině ji už se spoluhráči moc neřeší. Zpočátku to však bylo přesně naopak. „Hlavně kvůli tomu, že jsme měli předehrávku proti Českým Budějovicím. Den před utkáním jsme se dozvěděli, že nebudeme hrát. Nakonec se to ovšem nějak vyřešilo,“ oddechl si. Do dění v českém hokeji mluvit nechce, z jeho směřování ale příliš dobrý pocit podle vlastních slov nemá.
Od Plzně si slibuje, že jej jako juniora dokáže pořádně připravit na přechod mezi muže. „Teď, když se v ´áčku´ zranil Jaroslav Pavelka, s ním chodím dvakrát týdně na tréninky. Podmínky k přechodu mezi seniory mám dobré. Záleží jen na mně, jestli na sobě budu tuhle sezónu pracovat. Třeba se pak nějaká nabídka z mužů naskytne,“ uvažuje Marek Micka, který obdivuje práci Škodovky s juniorkou. „Každý týden se scházejí trenéři juniorky a áčka. Baví se, jak se komu daří, co bychom měli hrát a podobně. Je to dobré, jsme pak připravení případně naskočit do extraligy,“ prozradil v exkluzivní zpovědi pro Večerník talentovaný gólman.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments