Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold

FOTOGALERIE: V sobotním zápase si svoji premiéru na lavičce odbyl nový kouč Jestřábů Ladislav Lubina. V 18. kole Chance ligy přivítal Prostějov na svém ledě ostravskou Porubu, která je v probíhajícím ročníku druhé nejvyšší soutěže jednoznačně největším překvapením. I přes vydařenou druhou třetinu, ve které vstřelil domácí celek dvě branky, nakonec bere pouze jeden bod po prodloužení. Svěřenci Lubiny tak zůstávají se 24 body na 10. místě.

Hra obou celků nabrala hned ze začátku rychlé tempo. Během pěti minut byla k vidění čtyři vyloučení, z toho tři na straně domácích. Využitá byla až ta čtvrtá přesilová hra Poruby v 11. minutě, když na trestné lavici seděl kapitán dravců. Husák vystřelil, jeho tvrdou ránu gólman Dvořák vyrazil, avšak na dorážku Gřeše, už byl krátký – 0:1. Prostějov měl poté snahu vyrovnat, ale i přes jeho velkou snahu branka nepadla.
Prostřední část patřila domácím hokejistům s jestřábem na hrudi. Po pouhých třech minutách a osmnácti sekundách putoval na trestnou lavici porubský Rudl a za sedmatřicet vteřin Jestřábi trestali. Račuk našel v mezikruží najetého Žálčíka, který pomocí rychlé kličky na pravou tyč překonal Kůdelu – 1:1. Byl to první gól Jestřábů v domácím utkání po osmi třetinách. Zároveň vlil prostějovskému celku krev do žil, a ten se ihned vrhl do pořádného útoku. V čase 26:23 se Jestřábi radovali podruhé! Puk do útočného pásma zavezl Berger, najel si k levému mantinelu a z otočky přihrál mezi kruhy volnému Krejčíkovi, ten na nic nečekal a nekompromisně prostřelil porubského brankáře – 2:1. Ve 29. minutě nastal v obraném pásmu Jestřábů zmatek, který řešil nový trenér Lubina oddechovým časem. Do konce třetiny si oba týmy vytvořily nějaké šance, skórovat z nich ale nedokázaly.
Oba týmy šly do závěrečné dvacetiminutovky s velkým nasazením. V čase 43:05 bylo skóre zápasu opět smírné. Po střele od modré tečoval před brankářem Sikora – 2:2. Sporný moment kvůli postavení hráče hostů v brankovišti reklamoval Dvořák s Račukem, ale rozhodčí svůj verdikt nezměnili. Uběhla minuta a patnáct vteřin a byl k vidění druhý obrat zápasu. Ďurač přihrál na pravý kruh Špačkovi, ten svižnou střelou, která šla mezi rukou a tělem prostějovského gólmana, zaskočil – 2:3. Poté ale šli na trestnou střídačku dva porubští hráči a Jestřábi tak měli minutu a čtyřicet vteřin možnost hrát přesilovou hru pět na tři, kterou ale nevyužili. Poté si oba týmy zahrály ještě každý jednu přesilovku, avšak ani tyto herní situace skóre zápasu nezměnily. Až v 57. minutě se domácí doškali, když s přihrávkou Bergera krásně naložil obránce Novotný, který svižnou dělovkou poslal puk za záda Kůdelu – 3:3. Minutu na to hráli domácí poslední přesilovou hru utkání, které ale nevyužili. Zápas tak došel až do prodloužení.
V nastaveném čase si více šancí vytvořil porubský celek, který nakonec vstřelil i rozhodující gól zápasu. Špaček si převzal zadovku Urbance, přejel na vnitřní část pravého kruhu a střelou překonal Dvořáka – 3:4.

ÚSTY TRENÉRŮ
Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„Začátek utkání jsme si zkomplikovali zbytečnými vyloučeními v útočném pásmu, což se nemůže stávat. Hlavně faul v naší přesilovce. Ve druhé třetině jsme dokázali utkání otočit a dostat se do vedení, ale první pětiminutovka třetí části nás stála zápas. Tam jsme inkasovali dvě branky a dostali se do těžké situace. Bojovností jsme sice vyrovnali a měli i šance vývoj znovu obrátit, ale v koncovce nám chyběla chladnější hlava i přesnější zakončení. Během prodloužení při hře tři na tři jsme udělali více chyb a soupeř toho dokázal využít.“

Miloš HOLAŇ – HC RT TORAX Poruba
„Během celého utkání jsme střídali dobré pasáže s horšími, stejně jako soupeř. Proto se průběh několikrát překlopil na obě strany a vyhrát chtěli i mohli jak domácí, tak my. Přesto si myslím, že jsme k vítězství měli blíž, což potvrdilo námi lépe zvládnuté prodloužení. Dva body nakonec určitě bereme, neboť Prostějov je navzdory svým momentálním problémům velice silný a na jeho ledě se nevyhrává lehce ani často. Proto spokojenost.“

Chance liga mužů ČR 2019/2020 – 18. kolo
LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2011
3:4 po prodloužení (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Žálčík (Račuk, M. Novotný), 27. L. Krejčík (Berger), 57. M. Novotný (Berger) – 11. Gřeš (Husák, Zdeněk), 44. Sikora (Gřeš), 45. Špaček (Ďurač, T. Jáchym), 63. Špaček (Urbanec). Střely na branku: 31:38. Rozhodčí: Kopeček, Barek – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci:789.

sestava Prostějova: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Žálčík, Račuk, Kafka – Nouza, Chlán, T. Jandus – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Miškář, V. Meidl, Pilař. Trenéři: Ladislav Lubina a Ivo Peštuka.
sestava Poruby: Kůdela – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – J. Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Obdržálek, M. Hlinka, Szturc – Špaček, T. Jáchym, Ďurač. Trenéři: Miloš Holaň a Marek Pavlačka.

Další výsledky 18. kola:
Ústí nad Labem – České Budějovice 1:8 (1:2, 0:5, 0:1). Branky: 4. J. Havel – 11. R. Přikryl, 16. J. Veselý (Beránek, Prokeš), 27. Christov (Holec, Venkrbec), 28. J. Veselý (M. Novák, Plášil), 30. Šimánek (Beránek, Gilbert), 33. Babka (Gilbert, Vydarený), 40. J. Veselý (Plášil, M. Novák), 54. Lytvynov (Gilbert). Diváci: 725 * Litoměřice – Slavia Praha 6:4 (1:2, 3:1, 2:1). Branky: 5. Marcel (M. Beran, Střondala), 27. M. Havelka (M. Kadlec), 28. M. Kadlec (Klejna, Marcel), 33. M. Beran (Střondala), 41. Jícha (Voženílek, M. Kadlec), 45. Marcel (Střondala) – 4. Kuťák (M. Ondráček), 7. Barák (J. Doležal), 21. Šmerha (Kubík), 41. Kuťák (Šmerha, Furch). Diváci: 1596 * Benátky nad Jizerou – Jihlava 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branky: 34. R. Duda (Niko, Průžek) – 10. D. Kolář (Poletín, Machala), 32. J. Holý (Pekr, Čachotský), 60. Pekr. Diváci: 303 * Kadaň – Přerov 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Branky: 29. Wágner (Zabloudil, Neužil) – 17. T. Sýkora (Hejcman, Zbořil), 18. Krisl (Süss, Číp). Diváci: 363 * Sokolov – Vsetín 2:6 (0:1, 2:3, 0:2). Branky: 29. T. Rohan (Kverka, Stříbrný), 33. Osmík (Kovařík) – 8. Dostálek (Rehuš, Kudělka), 25. Kucharczyk (D. Tůma, Jonák), 28. D. Tůma (Jonák, J. Drtina), 31. Pechanec (Dostálek, Rehuš), 53. Dostálek (Holomek), 55. D. Tůma (Kucharczyk, Dudáš). Diváci: 936 * Třebíč – Chomutov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky: 35. T. Havránek (Nedvídek, Ferda), 43. Tadeáš Král (Havlát, Nedvídek), 54. Ferda (Jenáček, Vodný) – 40. Suchý (Žovinec, Hlava). Diváci: 1034 * Havířov – Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 2:0, 1:2). Branky: 1. F. Seman (Kotala, Bambula), 29. R. Veselý (Nepokoj, Kotala), 32. Chroboček (F. Seman, Bambula), 46. Starý (Maruna) – 52. Klimša (Mikulík, Haman), 56. Tomi (Zahradníček, Mikulík). Diváci: 1671.

19. kolo, středa 30. října, 17:30 hodin:
Vsetín – Prostějov, Chomutov – Kadaň, Jihlava – Slavia Praha, Havířov – Litoměřice (18:00), Frýdek-Místek – Sokolov (18:00), Přerov – Ústí n/L (18:00), Č. Budějovice - Benátky n/J (31.10, 17:30), Poruba - Třebíč (31.10., 18:00).
20. kolo, sobota 30. října, 17:00 hodin:
Ústí n/L - Chomutov (1.11, 17:30), Slavia Praha – Č. Budějovice (15:00), Litoměřice – Jihlava, Benátky n/J – Přerov, Kadaň – Poruba, Prostějov – Frýdek-Místek, Sokolov – Havířov (17:30), Třebíč – Vsetín (17:30)

• 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.