Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výsledková krize prostějovských hokejistů ani po výměně hlavního trenéra neskončila. Jestřábi během minulého týdne prohráli všechny tři své náročné bitvy, z nichž vydolovali jediný bodík (proti Přerovu 0:3, v Chomutově 1:3, s Porubou 3:4p). Sérii porážek tím protáhli už na pět střetnutí a logicky spadli tabulkou Chance ligy ČR 2019/2020 hodně dolů.

Průběžné pořadí soutěže po 18. kole teď vypadá takto: 1. České Budějovice 47, 2. Přerov 38, 3. Litoměřice 37, 4. Poruba 37, 5. Slavia Praha 33, 6. Chomutov 32, 7. Vsetín 31, 8. Jihlava 31, 9. Havířov 30, 10. Prostějov 24, 11. Frýdek-Místek 22, 12. Třebíč 21, 13. Benátky 19, 14. Ústí 14, 15. Sokolov 11, 16. Kadaň 5.
Hanácká letka tedy momentálně drží poslední postupové místo do předkola play-off. Dvanáct dějství před koncem základní části se jí přitom výrazně vzdálila horní osmička pro nadstavbu, která bude mít vyřazovací boje předem jisté. Manko sedmi bodů na osmou Jihlavu i sedmý Vsetín a ještě větší bodová ztráta na vyšší pozice nevěstí nic dobrého, naopak se nebezpečně přibližuje nadstavbové působení ve spodním oktetu.
Aby tuhle hrozbu ptačí dravci odvrátili, musí začít co nejdříve a pravidelně vítězit. Nejlépe už při nejbližší příležitosti, kterou bude zápas 19. kola na vsetínském Lapači u tamního VHK (středa 30. října, 17.30 hodin). Silní Valaši se však po špatném vstupu do sezóny postupně zvedli a zvládli tři z posledních čtyř střetnutí (Litoměřice 4:2, Frýdek-Místek 2:5, Havířov 3:1, Sokolov 6:2). Navíc úspěch na horkém ledě svěřenců Jiřího Dopity = naprosto výjimečná věc.
Závěrečný mač před následnou reprezentační přestávkou čítající dlouhých deset dnů absolvují prostějovští hokejisté doma proti HC Frýdek-Místek (sobota 2. listopadu, 17.00 hodin). Převážně mladí Rysi jsou sice v tabulce dva body pod nimi, leč jejich nepříjemný styl jestřábímu týmu příliš nesvědčí. A překonat jej bude zvlášť za současného trápení tím těžší. Probere elhákáčko trenérský životabudič jménem Ladislav Lubina? (son)

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Prostějov – Vsetín: minulá sezóna doma 6:5p, 4:2, 4:3p, 3:4sn a 5:1, venku 3:6, 1:4, 0:3, 3:4p, 4:2 a 2:6, letošní sezóna doma 3:1.
Prostějov – Frýdek-Místek: minulá sezóna doma 2:3 a 3:2sn, venku 2:7 a 1:4, letošní sezóna venku 1:2sn.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments