Dobré ráno, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výsledková krize prostějovských hokejistů ani po výměně hlavního trenéra neskončila. Jestřábi během minulého týdne prohráli všechny tři své náročné bitvy, z nichž vydolovali jediný bodík (proti Přerovu 0:3, v Chomutově 1:3, s Porubou 3:4p). Sérii porážek tím protáhli už na pět střetnutí a logicky spadli tabulkou Chance ligy ČR 2019/2020 hodně dolů.

Průběžné pořadí soutěže po 18. kole teď vypadá takto: 1. České Budějovice 47, 2. Přerov 38, 3. Litoměřice 37, 4. Poruba 37, 5. Slavia Praha 33, 6. Chomutov 32, 7. Vsetín 31, 8. Jihlava 31, 9. Havířov 30, 10. Prostějov 24, 11. Frýdek-Místek 22, 12. Třebíč 21, 13. Benátky 19, 14. Ústí 14, 15. Sokolov 11, 16. Kadaň 5.
Hanácká letka tedy momentálně drží poslední postupové místo do předkola play-off. Dvanáct dějství před koncem základní části se jí přitom výrazně vzdálila horní osmička pro nadstavbu, která bude mít vyřazovací boje předem jisté. Manko sedmi bodů na osmou Jihlavu i sedmý Vsetín a ještě větší bodová ztráta na vyšší pozice nevěstí nic dobrého, naopak se nebezpečně přibližuje nadstavbové působení ve spodním oktetu.
Aby tuhle hrozbu ptačí dravci odvrátili, musí začít co nejdříve a pravidelně vítězit. Nejlépe už při nejbližší příležitosti, kterou bude zápas 19. kola na vsetínském Lapači u tamního VHK (středa 30. října, 17.30 hodin). Silní Valaši se však po špatném vstupu do sezóny postupně zvedli a zvládli tři z posledních čtyř střetnutí (Litoměřice 4:2, Frýdek-Místek 2:5, Havířov 3:1, Sokolov 6:2). Navíc úspěch na horkém ledě svěřenců Jiřího Dopity = naprosto výjimečná věc.
Závěrečný mač před následnou reprezentační přestávkou čítající dlouhých deset dnů absolvují prostějovští hokejisté doma proti HC Frýdek-Místek (sobota 2. listopadu, 17.00 hodin). Převážně mladí Rysi jsou sice v tabulce dva body pod nimi, leč jejich nepříjemný styl jestřábímu týmu příliš nesvědčí. A překonat jej bude zvlášť za současného trápení tím těžší. Probere elhákáčko trenérský životabudič jménem Ladislav Lubina? (son)

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Prostějov – Vsetín: minulá sezóna doma 6:5p, 4:2, 4:3p, 3:4sn a 5:1, venku 3:6, 1:4, 0:3, 3:4p, 4:2 a 2:6, letošní sezóna doma 3:1.
Prostějov – Frýdek-Místek: minulá sezóna doma 2:3 a 3:2sn, venku 2:7 a 1:4, letošní sezóna venku 1:2sn.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments