Dobré ráno, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rušno je poslední dobou na hráčské soupisce hokejových Jestřábů. Důvodem je hlavně přibývající počet zraněných, na což vedení prostějovského klubu průběžně reaguje přiváděním dalších hráčů na střídavé starty. Večerník vám představuje hned kvarteto nových tváří, kteří však dres oblečou jen po dohodě s mateřským oddílem v rámci střídavých startů. Opomenout nelze ani zranění branáře Tomáše Štůralu, který nedávno nahradil odejitou jedničku Jakuba Neužila.

Nepříjemnou záležitostí se stalo především zranění (záměrně nespecifikované) ostříleného brankáře Tomáše Štůraly z derby proti Přerovu. „Toho jsem po pravdě ještě neviděl, ale co vím, tak do reprezentační přestávky určitě nebude k dispozici,“ vyloučil Štůralovo uzdravení pro nejbližší dva duely nový kouč prostějovských hokejistů Ladislav Lubina.
Co se stalo? Při pondělním derby s dlouhověkým rivalem z Přerova bylo k vidění na první pohled neobvyklé střídání brankářů. Při jednom ze zákroků gólman Tomáš Štůrala v čase 13:14 přerušil hru a odjel na střídačku. Nahradil jej devatenáctiletý Daniel Dvořák, ten se ale v bráně moc neohřál. Po odehraných třech minutách se mezi tři tyče vrátil opět Štůrala. „Tomáš se v utkání zranil a odstoupil s tím, že si při jednom ze zákroků poranil nohu. Stalo se tak bez zavinění útočícího hráče. Ve chvíli, kdy si myslel, že to půjde dál, se vrátil do branky,“ objasnil situaci Štefan Žigárdy, trenér brankářů LHK Jestřábi. Na začátku druhé části se ale v brankovišti objevil opět Dvořák. „Po konci první třetiny nám Tomáš oznámil, že nemůže dále pokračovat, proto jsme po pauze vrátili do branky Dana,“ prozradil Žigárdy. Ve 34. minutě ale Prostějovu zatrnulo! Po srážce s hostujícím hráčem skončil Dvořák na zemi. Za pomoci lékaře ale vstal, chvíli se vzpamatovával a zápas nakonec dochytal. „Dan inkasoval zákrok do hlavy, jeho další výkon to ale neovlivnilo. Po tomto zákroku na něj měla určitě přijít větší razance od našich bránících útočníků, kteří si měli brankáře ohlídat. Obrana by si toho brankáře měla vždy za každých okolností hlídat. Důraz v předbrankovém prostoru je enormně důležitý,“ přidal zajímavý poznatek Žigárdy.
V následném středečním zápase v Chomutově ani doma proti Porubě Štůrala nenastoupil. Záda Dvořákovi kryl prostějovský odchovanec Kryštof Rochla. Jak to tedy s nedávnou posilou do branky vypadá? „Čekáme, že se Tomáš brzy zapojí opět do tréninku a bude připraven nejpozději po reprezentační přestávce,“ řekl Žigárdy.
Proto byla jako pojistka za mladou jedničkou mezi tyčemi Danielem Dvořákem vyřízena možnost naskočení do klece pro Marka Peksu ze druholigového Šumperka. Nový přítel zpěvačky Lucie Vondráčkové strávil poslední tři sezóny ve Francii, dříve chytal i na Slovensku za extraligovou Žilinu.
V obraně vypadl už minulý týden Jakub Březák s pochroumaným kotníkem, místo něj nastoupil ve středu v Chomutově rovněž šumperský Tomáš Drtil. Ten má mimo jiné za sebou 274 prvoligových utkání za Písek, Most, Olomouc a Havířov.
Z útočníků nelze momentálně počítat s rekonvalescenty Tomášem Divíškem (již trvale?), Dominikem Hrníčkem ani Kryštofem Ouřadou. Naopak novými posilami na střídavé starty se stali královehradečtí forvardi Patrik Miškář a Radek Pilař z extraligového Mountfield HK. Prvně jmenovaný byl v sestavě ptačích dravců již dvakrát, druhý si odbyl premiéru proti RT TORAX. „Oba mladí Hradečáci se mi herně líbili a budu rád, pokud za nás přidají další starty,“ řekl Lubina.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments