Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola

Výsledkově černou sérii protáhli prostějovští hokejisté o šestou prohru v řadě za sebou. V 19. kole aktuálního ročníku Chance ligy sice svedli herně rovnocennou bitvu v obávaném kotli vsetínského Lapače, ovšem úspěch jim to znovu nepřineslo. A další porážkou ještě víc zabředli do svých nekončících problémů.

Valaši začali v domácím prostředí aktivně a z úvodního náporu vytěžili vedoucí gól už v čase 2.47. Hunkes přivezl kotouč zpoza vlastní brány až do útočného pásma, kde jej předložil na levé křídlo Procházkovi, ten si s pukem šikovně pohrál a poslal mezi Dvořákovy betony – 1:0. Domácí pak byli i nadále aktivnějším týmem, do další slibné příležitosti se dostali ve 13. Opět u toho byl Procházka, který přes Dostálka poslal do slibné pozice Pechance, šanci posledně jmenovaného však dokázal Dvořák zneškodnit. Prostějovu se pak i díky přesilové hře podařilo srovnat tempo. Vsetín si také zkusil početní výhodu, ale do konce první třetiny byl k vidění spíše vyrovnaný hokej, který další branky nepřinesl.
Jestřábi si do druhého dějství přenášeli oslabení, které nedokázali ubránit. Vsetín sehrál přesilovku velmi dobře, když se po kombinaci Jonáka se Slováčkem prosadil přesnou střelou z voleje Kucharczyk – 2:0. Hosté však reagovali záhy, stále ještě ve 22. minutě. Pro nahozený kotouč si v rohu obranného pásma VHK dobruslil Kafka a našel před Gábou ideálně postaveného Žalčíka, jenž zamířil přesně k tyči – 2:1. Leč zanedlouho se po pravém křídle rozjel bek Holomek, aby před klecí našel povedenou přihrávkou Vítka a tomu se podařilo trefit odkrytý prostor ve svatyni LHK – 3:1. Jenže i na tuhle trefu našli Hanáci rychlou odpověď a v čase 27.54 zakončil svůj výpad zleva ranou do Gábova protipohybu zadák Husa – 3:2.
V následujících minutách druhé periody byli Lubinovi svěřenci aktivnější a z trestného střílení mohl vyrovnat Krejčík. Gába však jeho úmysly přečetl a prostor mezi betony si pohlídal. Elhákáčko si vytvářelo další slibné příležitosti a k jedné z nich mu dopomohla i hokejka Volfa, který ve snaze zablokovat hostující kombinaci protáhl vlastního gólmana. Ve 37. pak Gába riskantně rozehrával, svou chybu ale zvládl napravit, když se včas přemístil k likvidaci Miškárovy jedovky.
Start třetího dílu zkomplikovalo prostějovskému mančaftu vyloučení Mušky. Vsetínští sice v přesilové hře nebyli výrazně nebezpeční, leč následně už protivníka nepustili do ofenzivní pohody. Naopak dodat klid na jejich hole mohl po další slibné souhře třetí útočné formace Pechanec, ale nebylo mu souzeno. Krátce po Pechancovi ujížděl Hořanský sám na Dvořáka, ovšem ani jemu se nepodařilo obstarat uklidňující trefu zeleno-žlutých barev. Domácí si poté ke konci základní hrací doby vypracovali dvojnásobnou početní výhodu, ve které sice neskórovali, avšak náročné oslabení stálo ptačí dravce mnoho sil a do závěrečné sirény tak již nedokázali ohrozit Gábovu bránu. Favorit tak dokráčel v důležitém utkání k tříbodovému zisku, naopak jestřábí letka nezrušila své dlouhé výsledkové trápení.

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 19. kolo

VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Procházka (Hunkes, Kudělka), 22. Kucharczyk (Slováček, Jonák), 26. Vítek (Holomek) – 22. Žálčík (Kafka, Novotný), 28. Husa (Krejčí, Chlán).
Rozhodčí: Wagner, Pilný – Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2580.
Sestava Vsetína: Gába – Kudělka, Slováček, Hunkes, Dudáš, Jeřábek, Drtina, Holomek – Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Volf, Pechanec, Gorčík – Vítek, Šilhavý, Hořanský. Trenéři: Jiří Dopita a Luboš Jenáček.
Sestava Prostějova: Dvořák – Hrdinka, Mrázek, Novotný, Drtil, Husa, Krejčí, Muška – Kafka, Račuk, Žálčík – Chlán, Meidl, Nouza – Krejčík, Novák, Berger – Pilař, Miškář, Jandus. Trenéři: Ladislav Lubina a Ivo Peštuka.

ÚSTY TRENÉRŮ

Luboš JENÁČEK – VHK ROBE Vsetín
„První třetinu jsme odehráli dobře, měli dobrý pohyb a Prostějov do ničeho moc nepouštěli. Bohužel jak za stavu 2:0, tak 3:1 jsme dostali hloupý gól, který by se nám neměl stávat, což utkání zdramatizovalo. Jinak jsme měli víc šancí, i když nás soupeř chvílemi zavřel v pásmu a měl své možnosti. Myslím, že jsme utkání mohli rozhodnout dřív. Bohužel druhou třetinu jsme neodehráli tak, jak jsme chtěli. Na druhou stranu závěr jsme zvládli velmi dobře a vítězství si pohlídali.“

Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„První třetina byla vyrovnaná. Jsem přesvědčený o tom, že většinu druhé části jsme byli lepší. Škoda že za stavu 3:2 ve třetím dějství jsme se nedostali do nějakého většího tlaku. V závěru utkání nás vykolejilo dvojnásobné oslabení. Do žádného tlaku, ze kterého bychom mohli vyrovnat, jsme se tak už vůbec nedostali. Nemáme body, takže spokojeni být nemůžeme, ale kluci bojovali a je škoda, že si nějaký bod neodvážíme. Myslím, že jsme si ho zasloužili.“