Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola

FOTOGALERIE: Vydřená, zato ale nesmírně důležitá. Taková byla sobotní výhra prostějovských Jestřábů nad Frýdkem-Místkem. Obtížný zápas, v němž byli hosté zprvu lepší, nakonec rozsekla podařená třetí třetina. Jestřábi odskočili o dvě branky, na což už soupeř nedokázal reagovat. Výsledkem jsou tři body po šesti prohrách v řadě. Utkání přitom mělo i několik nečekaných hrdinů.

Souboj 20. kola Chance ligy měl nabídnout vyrovnaný hokej: vždyť soupeři jsou sousedy v tabulce, navíc oběma jde o jediné: dostat se do elitní osmičky týmů. Začátek zápasu však o vyrovnanosti nesvědčil: Frýdek-Místek byl mnohem nebezpečnější a tlačil se za změnou skóre. Hodně vidět byl například Klimša, v ještě větší šanci ale byl v 5. Minutě Eret. Ten se dostal s pukem za obranu, nicméně vymícháním si na Hufa nepřišel. Prostějov se zmohl pouze na menší tlak a několik nepřesných střel, zato první větší příležitost Jestřábi zásluhou prudké rány Marka Račuka z levého křídla využili – 1:0. Hra se poté srovnala a začali pravidelně hrozit i domácí. Zejména 12. a 14. minuta jim patřily, v té 12. mohl navýšit skóre Novák, v předbrankovém prostoru ale nebyl přesný. Prostějov se postupně zlepšoval a až na nebezpečný Klimšův pokus chvíli před sirénou byl častěji usazený v pásmu soupeře.
Druhá perioda nabídla od začátku zajímavou zápletku, ovšem nepříjemnou pro svěřence Ladislava Lubiny. Už po šesti vteřinách totiž ještě ze středního pásma vypálil na Hufa Filip Haman. To prostějovský brankář nečekal, a puk tak zaplul překvapivě do sítě. Následně navíc hosté zahrozili Nestrašilem, tentokrát už si ale prostějovský gólman dal pozor. Jestřábi si však dokázali opět převzít iniciativu. 26. minuta nabídla dobrou střelu Mušky, Malík byl však pozorný. V polovině zápasu se pak domácí opakovaně dostávali do tlaku, ale chyběla střelba z nebezpečných pozic. V soubojích u brány byl hodně vidět navrátilec Hrníčko, střelecky pak, podle očekávání Lukáš Žálčík. A právě tito dva hokejisté měli prsty ve velkých šancích ke konci třetiny: ve 38. minutě si první jmenovaný najel do mezery mezi bránícími hráči a měl skvělou možnost překonat Malíka. Těsně před závěrem pak Žalčík nabídl puk Bergerovi. Nicméně první šance skončila zákrokem Malíka, druhá pak na zadním mantinelu. A tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu. I když aktivnější Jestřábi nebyli daleko od gólu.
Oproti předešlým částem hry, kdy hned na začátku úvodních třetin byla na ledě vidět akce, ta závěrečná zprvu tak atraktivní nebyla. Pokud tedy nepočítáme, že Huf musel místo puku ze své brány vytahovat dva hráče. Jestřábi přitom mohli jít do vedení v přesilové hře, ovšem nevymysleli téměř nic. Až po početní výhodě se v 49. minutě před Malíkem pořádně blýskalo. Meidlovu nabídku ale Chlán nevyužil, stejně jako se z mezikruží nedokázal prosadit Krejčík. Brzy nato už ale Prostějov mohl slavit. Mezi kruhy si sjel Radek Pilař, který trefil bekhendem mimo dosah Malíka a stal se nečekaným hrdinou – pro třiadvacetiletého mladíka to byl teprve třetí zápas a první gól za Jestřáby. Ti navíc záhy udeřili znovu: Hra se přesunula z kruhu na modrou čáru a odsud bleskově k bráně, kde číhal Tomáš Nouza a připsal si pátou branku v sezóně – 3:1. Jestřábi se ale následně začali o vedení strachovat. Nejprve se totiž nechal vyloučit Krejčík a i když následně šel soupeř taky do tří, dokázal už ve vlastním oslabení snížit: Lukáš Kaukič najížděl ze druhé vlny po ose hřiště, dostal se k odraženému puku a trefil pod břevno. Hosté tak stále měli dost času na vyrovnání. Jak se ale ukázalo, tři minuty jim nakonec nestačily. Ovšem v poslední vteřině mohli hosté ještě vyrovnat: za obranu se totiž dostal Przybila, který ale poslal puk jen do Hufa. Po této dramatické chvilce už ale domácí mohli slavit. A děkovačka patřila z velké části právě brankáři Danielu Hufovi, skandování jeho jména fanoušky nebralo konce.

ÚSTY TRENÉRŮ
Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„Do utkání jsme vstoupili špatně, soupeř lépe bruslil a dostával se do šancí. My jsme si nepřihráli přesně na hokejku a kvůli tomu se dostávali pod tlak. Dobré bylo, že jsme proměnili brejk na 1:0, ale nešťastná branka ze začátku druhé třetiny nás vykolejila. Až od půlky zápasu jsme pak začali plnit, co jsme si řekli před zápasem, to nám přineslo ovoce v podobě dvou slepených gólů v poslední třetině. Závěr jsme si ale zbytečně zkomplikovali brankou inkasovanou ve vlastní přesilovce, kdy jsme soupeři nabídli snížení. Přesto jsme utkání zvládli a konečně bereme tři body.“

Vlastimil WOJNAR – HC Frýdek-Místek
„Já si myslím, že to byl z naší strany celkem dobrý výkon. Rozhodla jedna minuta třetí třetiny, kdy jsme dostali dva góly z předbrankového prostoru. Pak jsme se ještě snažili o vyrovnání, což se nám skoro povedlo, ale bohužel o ten jeden gól jsme dnes byli horší. Ale na to, že jsme v sestavě měli šest juniorů, tak si myslím, že jsme byli opravdu vyrovnaným soupeřem. Jen Prostějov opravdu potrestal o jednu chybu víc, než jsme potrestali my.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 20. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Račuk, 54. R. Pilař (T. Jandus, Miškář), 54. Nouza (Muška) – 21. Haman (Klimša), 57. Kaukič (Motloch, Hrachovský).
Rozhodčí: Vrba, Skopal – Měkýš, Zedník. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 1059.
Sestava Prostějova: Huf – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Hrníčko, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, Berger, M. Novák – R. Pilař, Miškář, T. Jandus. Trenér: Ladislav Lubina.
Sestava Frýdku-Místku: Malík – M. Adámek, Haman, L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek – Tomi, Klimša, Mikulík – Eret, Przybyla, Matěj – V. Nestrašil, Kaukič, Motloch – Kvasnica, Čmiel, D. Stránský. Trenéři: Vlastimil Wojnar.

21. kolo, středa 13. listopadu, 18:00 hodin:
Vsetín – Kadaň (17:30), Poruba – Ústí n/L (17:30), Chomutov – Benátky n/J, České Budějovice – Jihlava (17:30), Sokolov – Litoměřice, Havířov – Prostějov, Frýdek-Místek – Třebíč, Přerov – Slavia Praha.

22. kolo, sobota 16. listopadu, 17:00 hodin:
Slavia Praha – Chomutov (15:00), Ústí n/L – Vsetín (16:00), Litoměřice – České Budějovice, Benátky n/J - Poruba, Kadaň – Frýdek-Místek, Prostějov – Sokolov, Jihlava – Přerov (17:30), Třebíč – Havířov.