Dobré ráno, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nejtemnější období prostějovských hokejistů během Chance ligy mužů ČR 2019/2020 trvalo od 16. října do 2. listopadu. Přesně tak dlouho Jestřábi nevyhráli, během tohoto půl měsíce nastřádali šest porážek za sebou. Až na sedmý pokus to konečně vyšlo a šance ještě zachránit postup do horní nadstavbové skupiny tak zůstala aspoň trochu reálná.

Hanáci však nejprve museli překonat zklamání z šestého výsledkového neúspěchu v řadě. Ten přišel ve středu na vsetínském Lapači, kde hosté odehráli vyrovnané střetnutí, byli i střelecky aktivnější. Přesto ale padli těsně 2:3 a klíčové osmé místo pořadí se jim zase o něco víc vzdálilo.
„Hokejově to z naší strany nebylo ve Vsetíně vůbec špatné, poměrně dobrému výkonu však znovu něco málo chybělo. Kluci makali a bojovali, po téhle stránce jim nelze nic vytknout. Možná se projevila určitá nejistota z dlouhé série porážek, tím pádem jsme nedosáhli na žádný bod. I když bychom si nějaký podle mého názoru zasloužili,“ vracel se k náročné, důležité a bohužel ztracené bitvě nový kouč LHK Ladislav Lubina.
Úlevně oddechnout si společně se svými svěřenci a realizačním týmem mohli až o tři dny později zásluhou vydřeného domácího skolení Frýdku-Místku 3:2. Ptačí dravci nejprve přečkali úvodní nápor protivníka, sami šli do vedení a přišli o něj okamžitě po zahájení druhé periody neuvěřitelným gólem skoro přes celé kluziště.
Do 54. minuty pak trval nerozhodný stav 1:1, navzdory sílícímu tlaku elhákáčka. Teprve dvě slepené trefy v rozmezí čtyřiceti sekund nasměrovaly domácí k triumfu, přesto Rysi ve vlastním oslabení snížili a v úplném závěru málem vyrovnali. Naštěstí opravdu jen málem, tudíž nesmírně potřebné tři body z duelu tabulkových sousedů přibyly na konto papírového favorita.
„Utkání jsme začali velmi špatně. Soupeř měl mnohem lepší pohyb, přebrusloval nás a všude byl dřív, my jsme těžce získané kotouče lehce ztráceli. Přesto se nám podařilo jít do vedení, což klukům pomohlo, ale nešťastným gólem v úvodu druhé třetiny bylo srovnáno. Z tohoto momentu jsme se potom dokázali oklepat a od půlky zápasu už byli lepší. Trvalou aktivitou jsme trávili většinu času na polovině Frýdku, konečně častěji stříleli i doráželi díky tlaku v předbrankovém prostoru. Hráči tam opakovaně chodili, za což přišla zasloužená odměna v podobě dvou slepených gólů šest minut před koncem,“ popisoval Lubina klíčový mač.
Ten se ovšem v sobotním večeru ještě nepříjemně zkomplikoval. „Před každým střídáním jsme zdůrazňovali, že musíme hrát organizovaně a hlavou, nedělat chyby, udržet puk v útočném pásmu. Ale jak to v hokeji při hájení náskoku někdy bývá, zbytečná hrubka stejně přišla, navíc v naší vlastní přesilovce, kdy jsme chtěli šetřit čas. Místo toho hosté snížili a v poslední vteřině mohli dokonce vyrovnat. Což jsme určitě neměli připustit, naštěstí všechno dobře dopadlo,“ měl Lubina před očima infarktové rozuzlení.
Jestřábí letka tedy se štěstím udržela kýžené vítězství. „Po sérii porážek jsme vyhrát moc potřebovali, což se podařilo. A já věřím, že tenhle výsledek vleje klukům do žil pozitivní energii i víc zdravého sebevědomí. Reprezentační přestávka bude hned o něco radostnější, ubojovaná výhra může pro nás znamenat dobrý odrazový můstek do zbytku základní části. Po dnešku není horní osmička pro nadstavbu rozhodně ztracená, ještě se o ni porveme,“ ujistil Lubina, jehož mančaft (momentálně desátý) má na svém kontě sedmadvacet bodů. A deset kol před koncem základní fáze prvoligové soutěže jich na osmou pozici ztrácí šest.


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments