Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už v minulém vydání Večerníku jsme exkluzivně informovali o odchodu útočníka Petra Kafky, kterému v LHK vypršela koncem října krátkodobá smlouva a novou se rozhodl neuzavřít. Během uplynulého týdne pak hanácký klub oznámil ztrátu dalšího hráče – obránce Davida Brančíka. A také výměnu na pozici kustoda!

Pětadvacetiletý zadák a prostějovský rodák s Jestřáby nejprve už od léta trénoval, poté naskočil i do přípravných zápasů. A nedlouho před startem Chance ligy 2019/2020 s vedením místního klubu podepsal smlouvu. Následně odehrál sedmnáct soutěžních utkání, v nichž zaznamenal tři asistence, osm trestných minut a záporné hodnocení účasti na ledě -4. Načež se rozhodl vrátit do USA, kde působil předchozích pět let v soutěžích WSHL (Lake Tahoe Blue, El Paso Rhinos), FPHL (Berlin River Drivers) a SPHL (Knoxville Ice Bears).
„David dal přednost studiu v zámoří, což respektujeme. A přejeme mu vše nejlepší do dalšího života s poděkováním za odvedené služby, byť krátké. Totéž platí pro Péťu Kafku,“ uvedl sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal.
Kafka přišel k Jestřábům před sezonou ze slovenské extraligy. Tam patřil ke hvězdám: Banské Bystrici pomohl k titulu a pravidelně sbíral okolo čtyřiceti bodů za základní část. Předešlé dva ročníky pak strávil v Košicích. Nyní si podle informací hokej.cz hledá zahraniční angažmá.
Jak na ztrátu dvou členů základní sestavy hanácký oddíl reaguje? „O doplnění kádru průběžně jednáme a snažíme se získat hráče formou střídavých startů,“ krátce doplnil Vykoukal. Právě tímto způsobem už za Prostějov nastoupili během letošního ročníku gólman Daniel Huf (Zlín), obránce Tomáš Drtil (Šumperk) a útočníci David Dvořáček (Sparta Praha), Vojtěch Krejčiřík (Šumperk), Patrik Miškář i Radek Pilař (oba Hradec Králové). Kdo další přibude na tenhle seznam finančně přijatelných posil? „Uvidíme během tohoto týdne, koho se nám podaří vyjednat,“ odtušil Vykoukal.
A co další novinky v klubu? Po reprezentační pauze by se do branky mohl vrátit Tomáš Štůrala. Zranění jsou však nadále obránce Jakub Březák s útočníkem Kryštofem Ouřadou. S týmem už naopak začal trénovat veterán Tomáš Divíšek, který letos kvůli dlouhodobým zdravotním potížím ještě nenastoupil.
Ke druhé změně dochází v realizačním týmu. Po výměně na pozici hlavního trenéra, kterým už není Jiří Vykoukal ale Ladislav Lubina, mají Jestřábi i nového kustoda. Tuto pozici dosud zastával bývalý útočník a odchovanec prostějovského hokeje Michal Černý, který však ke konci uplynulého týdne skončil. „Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří,“ uvedl klub na internetových stránkách. Místo nově zaujal teprve dvacetiletý Michal Mareš.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments