Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už v minulém vydání Večerníku jsme exkluzivně informovali o odchodu útočníka Petra Kafky, kterému v LHK vypršela koncem října krátkodobá smlouva a novou se rozhodl neuzavřít. Během uplynulého týdne pak hanácký klub oznámil ztrátu dalšího hráče – obránce Davida Brančíka. A také výměnu na pozici kustoda!

Pětadvacetiletý zadák a prostějovský rodák s Jestřáby nejprve už od léta trénoval, poté naskočil i do přípravných zápasů. A nedlouho před startem Chance ligy 2019/2020 s vedením místního klubu podepsal smlouvu. Následně odehrál sedmnáct soutěžních utkání, v nichž zaznamenal tři asistence, osm trestných minut a záporné hodnocení účasti na ledě -4. Načež se rozhodl vrátit do USA, kde působil předchozích pět let v soutěžích WSHL (Lake Tahoe Blue, El Paso Rhinos), FPHL (Berlin River Drivers) a SPHL (Knoxville Ice Bears).
„David dal přednost studiu v zámoří, což respektujeme. A přejeme mu vše nejlepší do dalšího života s poděkováním za odvedené služby, byť krátké. Totéž platí pro Péťu Kafku,“ uvedl sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal.
Kafka přišel k Jestřábům před sezonou ze slovenské extraligy. Tam patřil ke hvězdám: Banské Bystrici pomohl k titulu a pravidelně sbíral okolo čtyřiceti bodů za základní část. Předešlé dva ročníky pak strávil v Košicích. Nyní si podle informací hokej.cz hledá zahraniční angažmá.
Jak na ztrátu dvou členů základní sestavy hanácký oddíl reaguje? „O doplnění kádru průběžně jednáme a snažíme se získat hráče formou střídavých startů,“ krátce doplnil Vykoukal. Právě tímto způsobem už za Prostějov nastoupili během letošního ročníku gólman Daniel Huf (Zlín), obránce Tomáš Drtil (Šumperk) a útočníci David Dvořáček (Sparta Praha), Vojtěch Krejčiřík (Šumperk), Patrik Miškář i Radek Pilař (oba Hradec Králové). Kdo další přibude na tenhle seznam finančně přijatelných posil? „Uvidíme během tohoto týdne, koho se nám podaří vyjednat,“ odtušil Vykoukal.
A co další novinky v klubu? Po reprezentační pauze by se do branky mohl vrátit Tomáš Štůrala. Zranění jsou však nadále obránce Jakub Březák s útočníkem Kryštofem Ouřadou. S týmem už naopak začal trénovat veterán Tomáš Divíšek, který letos kvůli dlouhodobým zdravotním potížím ještě nenastoupil.
Ke druhé změně dochází v realizačním týmu. Po výměně na pozici hlavního trenéra, kterým už není Jiří Vykoukal ale Ladislav Lubina, mají Jestřábi i nového kustoda. Tuto pozici dosud zastával bývalý útočník a odchovanec prostějovského hokeje Michal Černý, který však ke konci uplynulého týdne skončil. „Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří,“ uvedl klub na internetových stránkách. Místo nově zaujal teprve dvacetiletý Michal Mareš.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments