Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír

V pětadvacátém kole Chance ligy přivítali Jestřábi v sobotním podvečeru na svém ledě Kadaň, poslední celek tabulky druhé nejvyšší soutěže. Svěřenci trenéra Lubiny potvrdili papírové předpoklady, které byly před tímto utkáním, a po přesvědčivé výhře si připali důležité tři bod a posunuli se tak na deváté místo.

Jestřábi na Kadaň vlétli a od prvních minut si vytvářeli pořádný tlak. Větší šanci si vypracoval až po ukončení přesilové hry obránce Husa. Následně pak prostějovští hráči důkladně prověřili exgólmana Neužila. Nejprve Nouza našel u modré čáry připraveného Divíška, jehož prudká dělovka se zastavila v Neužilově výstroji. Ve 12. minutě si nováček v prostějovském dresu Martin Jandus z modré čáry na své konto připsal první ránu v jestřábím dresu. Následně Chlán z kruhu orazítkoval Neužilovu vyrážečku. Těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky hostující Zeman nevybíravě sestřelil Krejčího a zamířil předčasně do šatny.
Do druhé části si prostějovský celek přenesl téměř dvouminutovou početní převahu, puk za Neužilova záda však neposlali. V čase 22:17 už se červené brankové světlo rozsvítilo. Divíšek nahodil puk do brankoviště, kde se pohyboval Luňák a od něj se nastřelený puk odrazil do branky – 1:0. Další gólovku měl na hokejce Krejčík, trefil ale jen ochrannou síť. Vzápětí se koutouč odrazil šťastně na Nouzovu hůl a ten ho poslal do prázdného prostoru v kadaňské svatyni – 2:0. Více prostoru na ledě při vyloučení na každé straně využila Kadaň, když Michnáč rychle zpracoval přihrávku, vyjel na kruh a překonal Štůralu jednoduchou střelou – 2:1. Branka hosty nakopla, ale ne na dlouho. Prostějov předvedl ukázkovou přesilovkovou kombinaci a byla to čerstvá posila Martin Jandus, kdo z modré čáry našel na kruhu Nouzu, který prostřelil Neužila prudkou ranou – 3:1. Před domácí brankou se pak náhle zjevil Foltýn, jehož zakončení Štůrala zastavil levým betonem.
Na začátku závěrečné třetiny se Trhači pořádně k ničemu nedostali. Prostějov byl jednoznačně častěji na kotouči, ale žádný velký tlak si nevytvořil. I tak se ve 45. minutě Jestřábi prosadili počtvrté. Martin Jandus poslal puk Dominiku Hrníčkovi, ten vyrazil na kruh a překonal Neužila střelou nad levé rameno – 4:1. V čase 47:57 šel Prostějov potřetí do oslabení, po vyloučení Luňáka za podrážení. Severočeši v přesilové hře podruhé snížili. Trefného střela z kruhu propadla Štůralovi skrz betony a puk do klece doklepl Müller, který stál u brankoviště – 4:2. Prostějovský celek se spornou brankou nesouhlasil. Protesty ale nepomohly a rozhodčí svůj verdikt neodvolali. Sedm minut před koncem si Jestřábi vzali vedení o tři branky zpět, když Novák se dokázal natlačit před bránu a z bezprostřední blízkosti skóroval – 5:2. A to ještě nebylo všechno. V čase 58:05 překvapil Štůralu střelou z mezikruží Čech - 5:3. V posledních dvanácti sekundách naservíroval Krejčík kotouč do ideální pozice kapitánu Račukovi, který ho poslal za záda Neužila – 6:3! Po závěrečné siréně ještě nastala agresivní výměna názorů, která se přelila až na hostující střídačku.

ÚSTY TRENÉRŮ
Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„Utkání proti poslednímu celku tabulky bývají zrádná, proto jsme se na něj maximálně připravovali. Vždycky se objeví tendence podcenění papírově slabšího soupeře a ačkoliv jsme se tomu chtěli vyhnout, stejně se to částečně stalo. Důležité je, že i tak jsme splnili vítěznou povinnost a získali potřebné tři body. Byť náš výkon i konečný výsledek rozhodně mohly být lepší.“

Petr KLÍMA – asistent trenéra SK Trhači Kadaň
„Prostějov je sice až ve spodní polovině tabulky, ale má kvalitní tým a zvlášť doma velkou sílu. Z tohoto pohledu jsme tady neodehráli úplně špatné utkání a dost dlouho drželi poměrně vyrovnaný průběh. Škoda některých inkasovaných gólů, které nám do brány napadaly docela zbytečně a znemožnily odsud odvézt ještě lepší výsledek.“

Chance liga mužů ČR 2019/2020 – 25. kolo
LHK Jestřábi Prostějov – SK Trhači Kadaň
6:3 (0:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. L. Luňák (Divíšek), 24. Nouza (P. Krejčí, Divíšek), 32. Nouza (M. Jandus), 45. Hrníčko (M. Jandus), 54. M. Novák (Miškář), 60. Račuk (L. Krejčík, Žálčík) – 30. Michnáč (Wojnar), 50. J. Müller (Trefný, D. Zeman), 59. Čech (Wojnar, Procházka). Střely na branku: 38:27. Rozhodčí: Skopal, Kašík – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:10, navíc Husa (Pv) 5 minut plus osobní trest do konce zápasu - Zeman (K) osobní trest 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 911.
Sestava Prostějova: Štůrala – Mrázek, Muška, Hrdinka, M. Jandus, Husa, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus – M. Novák, Miškář, Chlán. Trenéři: Ladislav Lubina a Ivo Peštuka.
Sestava Kadaně: Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, D. Zeman, Procházka, Poizl, Mert – Zabloudil, Kůs, Wágner – Zd. Zabloudil, Rindoš, J. Müller – Wojnar, Čech, Michnáč – Dubský, Foltýn, Homer. Trenéři: Petr Klíma a Tomáš Hamara.