Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konec základní části Chance ligy mužů ČR 2019/2020 se blíží mílovými kroky a uplynulý týden naplněný hned třemi koly měl tak pro hokejisty LHK Jestřábi Prostějov značnou důležitost. Ideální scénář zněl: urvat maximálních devět bodů, tím udělat důležitý krok za plánovaným posunem do horního okteta tabulky pro nadstavbu. Tato touha byla naplněna z osmasedmdesáti procent.

Nepříjemnou ztrátu utrpěli Hanáci hned v pondělí, když na vlastním ledě vedli nad rozjetými Litoměřicemi už 4:1 – a přesto nakonec padli 4:5 v prodloužení… „Dvě třetiny jsme odehráli výborně, kvalitním výkonem zaslouženě vedli. A pak bohužel ukázali, jak se dá vyhraný zápas během dvaceti minut ztratit. Bez ohledu na sílu soupeře se nám tohle doma prostě nesmí stát. Zvlášť v současné situaci, kdy nutně potřebujeme vítězit,“ smutně vzdychal kouč elhákáčka Ladislav Lubina.
O dva dny později cestoval jeho ansámbl do Třebíče s tím, že jakékoliv další klopýtnutí = fatální úder do vazu. Na Horácké Slavii naštěstí ptačí dravci nic takového nepřipustili, ačkoliv nepředvedli žádnou herní hitparádu. Leč odvezli nezbytný úspěch poměrem 3:1. „Klíčové bylo, že jsme soupeře udrželi dobrou defenzivou na jediném vstřeleném gólu. Domácí přitom se třemi výhrami v zádech hodně zlobili, porazit je nebylo vůbec jednoduché,“ oddechl si Lubina.
V sobotu následoval návrat na vlastní kluziště a povinné skolení tabulkově poslední Kadaně 6:3. „Výkon měl k ideálu rozhodně daleko, došlo k podvědomému podcenění papírově slabšího soupeře. Stěžejní však jsou tři získané body, které nás nechávají v reálném boji o horní osmičku,“ glosoval příliš divoké skóre duelu s outsiderem, jenž se postupně zlepšuje.
Na prostějovském zimáku ovšem Středočeši ukázali i několik nepěkně zákeřných zákroků, což mělo za následek především v závěru několik potyček a po vypršení mače dokonce hromadnou strkanici obou týmů v prostoru mezi střídačkami. „Od hostujících hráčů tam opravdu byly některé škaredé věci, z mého pohledu zbytečné. Pak logicky rostly emoce, víc se dohrávaly souboje a všechno vyvrcholilo tím vyostřeným koncem. Naštěstí se postupně vše uklidnilo,“ okomentoval Lubina nenaplněnou hrozbu hromadné bitky.
Co prostějovského trenéra ještě zklamalo, to prý byly početní výhody jeho svěřenců. „Kluky neustále nabádáme, až nutíme, aby přesilovky okamžitě zahajovali střelbou. A oni místo toho stejně pořád něco vymýšlejí, snaží se nahrávat a kombinovat až do prázdné brány místo co nejčastější palby s následnými dorážkami. Až mi připadá, že mluvím jinou řečí než hráči...,“ glosoval Lubina s určitou dávkou hořké nadsázky. Vzápětí zašel ještě dál. „Dokonce jsem s asistentem Ivošem Peštukou prohrál dvacet korun. Během druhé třetiny jsme se spontánně vsadili, jestli v další přesilovce aspoň jednou vystřelíme. Já řekl, že jo, Ivo tvrdil, že ne. Bohužel měl pravdu on, tak jsem mu dvacku hned o přestávce dal,“ práskl na sebe někdejší špičkový útočník.
Nepotěšila jej ani lehkovážnost mančaftu, který Trhače nechal třikrát skórovat. „Kadaň se sice v porovnání se začátkem sezóny zvedla a už není tak slabá, přesto jsme si s ní měli poradit líp. Vždycky jsme dali gól a za chvíli zase dostali, větší pohoda nikde. A dvoubrankový náskok je v hokeji zrádný, stačí jedna náhodná trefa a rázem je všechno jinak,“ ulevoval si Lubina od zbytečného stresu.
Ten pochopitelně nekončí, spíš bude v posledních dvou týdnech základní fáze prvoligové soutěže gradovat.

FOTO 47/marek + ŠTOČEK BYLI SJEM U TOHO a FOTOGALERIE na www.vecernikpv.cz
Jestřábí matador Tomáš Divíšek se snaží překonat kadaňskou obranu. Foto: Marek Sonnevend

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments