Dobré poledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konec základní části Chance ligy mužů ČR 2019/2020 se blíží mílovými kroky a uplynulý týden naplněný hned třemi koly měl tak pro hokejisty LHK Jestřábi Prostějov značnou důležitost. Ideální scénář zněl: urvat maximálních devět bodů, tím udělat důležitý krok za plánovaným posunem do horního okteta tabulky pro nadstavbu. Tato touha byla naplněna z osmasedmdesáti procent.

Nepříjemnou ztrátu utrpěli Hanáci hned v pondělí, když na vlastním ledě vedli nad rozjetými Litoměřicemi už 4:1 – a přesto nakonec padli 4:5 v prodloužení… „Dvě třetiny jsme odehráli výborně, kvalitním výkonem zaslouženě vedli. A pak bohužel ukázali, jak se dá vyhraný zápas během dvaceti minut ztratit. Bez ohledu na sílu soupeře se nám tohle doma prostě nesmí stát. Zvlášť v současné situaci, kdy nutně potřebujeme vítězit,“ smutně vzdychal kouč elhákáčka Ladislav Lubina.
O dva dny později cestoval jeho ansámbl do Třebíče s tím, že jakékoliv další klopýtnutí = fatální úder do vazu. Na Horácké Slavii naštěstí ptačí dravci nic takového nepřipustili, ačkoliv nepředvedli žádnou herní hitparádu. Leč odvezli nezbytný úspěch poměrem 3:1. „Klíčové bylo, že jsme soupeře udrželi dobrou defenzivou na jediném vstřeleném gólu. Domácí přitom se třemi výhrami v zádech hodně zlobili, porazit je nebylo vůbec jednoduché,“ oddechl si Lubina.
V sobotu následoval návrat na vlastní kluziště a povinné skolení tabulkově poslední Kadaně 6:3. „Výkon měl k ideálu rozhodně daleko, došlo k podvědomému podcenění papírově slabšího soupeře. Stěžejní však jsou tři získané body, které nás nechávají v reálném boji o horní osmičku,“ glosoval příliš divoké skóre duelu s outsiderem, jenž se postupně zlepšuje.
Na prostějovském zimáku ovšem Středočeši ukázali i několik nepěkně zákeřných zákroků, což mělo za následek především v závěru několik potyček a po vypršení mače dokonce hromadnou strkanici obou týmů v prostoru mezi střídačkami. „Od hostujících hráčů tam opravdu byly některé škaredé věci, z mého pohledu zbytečné. Pak logicky rostly emoce, víc se dohrávaly souboje a všechno vyvrcholilo tím vyostřeným koncem. Naštěstí se postupně vše uklidnilo,“ okomentoval Lubina nenaplněnou hrozbu hromadné bitky.
Co prostějovského trenéra ještě zklamalo, to prý byly početní výhody jeho svěřenců. „Kluky neustále nabádáme, až nutíme, aby přesilovky okamžitě zahajovali střelbou. A oni místo toho stejně pořád něco vymýšlejí, snaží se nahrávat a kombinovat až do prázdné brány místo co nejčastější palby s následnými dorážkami. Až mi připadá, že mluvím jinou řečí než hráči...,“ glosoval Lubina s určitou dávkou hořké nadsázky. Vzápětí zašel ještě dál. „Dokonce jsem s asistentem Ivošem Peštukou prohrál dvacet korun. Během druhé třetiny jsme se spontánně vsadili, jestli v další přesilovce aspoň jednou vystřelíme. Já řekl, že jo, Ivo tvrdil, že ne. Bohužel měl pravdu on, tak jsem mu dvacku hned o přestávce dal,“ práskl na sebe někdejší špičkový útočník.
Nepotěšila jej ani lehkovážnost mančaftu, který Trhače nechal třikrát skórovat. „Kadaň se sice v porovnání se začátkem sezóny zvedla a už není tak slabá, přesto jsme si s ní měli poradit líp. Vždycky jsme dali gól a za chvíli zase dostali, větší pohoda nikde. A dvoubrankový náskok je v hokeji zrádný, stačí jedna náhodná trefa a rázem je všechno jinak,“ ulevoval si Lubina od zbytečného stresu.
Ten pochopitelně nekončí, spíš bude v posledních dvou týdnech základní fáze prvoligové soutěže gradovat.

FOTO 47/marek + ŠTOČEK BYLI SJEM U TOHO a FOTOGALERIE na www.vecernikpv.cz
Jestřábí matador Tomáš Divíšek se snaží překonat kadaňskou obranu. Foto: Marek Sonnevend

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-