Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velkou posilu do defenzivy získali prostějovští hokejisté. Vedení hanáckého klubu se totiž podařilo s extraligovou Spartou Praha vyjednat hostování obránce Martina Janduse, jednadvacetiletého dvojčete útočníka LHK Tomáše! A nebylo to jediné nové jméno v sestavě Jestřábů.

Progresivní a útočně laděný bek má dosud na kontě 11 utkání v nejvyšší české soutěži mužů za svůj mateřský oddíl. K tomu absolvoval 134 prvoligových duelů s bilancí 40 kanadských bodů (8 gólů + 32 asistencí), přičemž postupně vystřídal dresy Benátek nad Jizerou (2016/17), Litoměřic (2017/18) a v minulé sezóně Ústí nad Labem i Českých Budějovic. Za Motor dokonce odehrál všech dvanáct střetnutí v baráži o extraligu.
Během aktuálního ročníku třikrát naskočil mezi tuzemskou elitou za rudé „S“ a jedenáctkrát v Chance lize za Kadaň. Uprostřed uplynulého týdne přišel přesun do Prostějova. „Se Spartou jsme byli v kontaktu ohledně Martina od začátku sezóny, nakonec jeho příchod vyšel až teď. Jde o hostování se střídavými starty zpět do pražského klubu,“ prozradil sportovní ředitel elhákáčka Jiří Vykoukal.
Nová akvizice prožila vydařenou sobotní premiéru, když ke zdolání kadaňských Trhačů přispěla dvěma brankovými asistencemi. „Martin Jandus je i přes své mládí zadák extraligových parametrů, což hned napoprvé za naše mužstvo jasně potvrdil. Jsme moc rádi, že ho tady máme, obranu jsme potřebovali doplnit. A nepochybuji, že nám taková posila hodně pomůže,“ kvitoval kouč Jestřábů Ladislav Lubina.
Již v pondělí proti Litoměřicím nasadil útočníka Daniela Vachutku, jehož střídavé starty byly domluveny s druholigovým Šumperkem. Šestadvacetiletý forvard je stěžejní oporou Draků, momentálně má ve třetí nejvyšší soutěži ČR průměr více než dvou získaných bodů na zápas (17 střetnutí, 17 gólů + 18 asistencí)! Však si také hned připsal jednu brankovou přihrávku i za prvoligové Hanáky. „Dan je v případě potřeby vítanou alternativou do čtvrté nebo i třetí útočné formace,“ stručně poznamenal Lubina.
Ve středu na ledě Horácké Slavie pak byl na soupisce ptačích dravců mladičký, teprve sedmnáct roků mající teenager Luboš Fojt. „Jde o nadějného hráče místních juniorů, kterého jsme do Třebíče vzali při momentálně nízkém počtu zdravých beků jako šestého obránce,“ vysvětlil hlavní trenér LHK.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments