Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do své třetí sezóny, kdy má přihlášené mistrovské soutěže, vstupuje hokejový mládežnický klub SK Prostějov 1913. Po úpravách jednotlivých kategorií ze strany Českého hokeje (dříve Českého svazu ledního hokeje) mu přibyla pátá třída, kde nově nastupují hráči ročníku 2009.

Do prostředí českého hokeje přibyla i devátá třída, tu však v Prostějově (zatím) nemají. Žákovské kategorie totiž nehrají podle ročníků jako šestá, sedmá, osmá a devátá třída. V mladších žácích oblékají prostějovský dres hokejisté narození v letech 2007 a 2008, za starší žáky hrají ročníky 2005 a 2006 (s tím, že šanci dostává i několik talentovaných hráčů ročníku 2007). Tuto situaci by vedení prostějovské mládeže chtělo v co možná nejkratší době změnit. Dětí je v žácích momentálně dost. Jestli tomu tak ale bude i po jinde obvyklém rozdělení na třídy, se teprve ukáže.
Pokud by měl Prostějov čtyři žákovské třídy už teď, musely by se hráčům vyhýbat zranění a především nemoci. U některé třídy by tým mohly oslabit natolik, že by ani nemusel nastoupit do zápasu. To je ale čistě teoretická úvaha, kterou se Prostějované nemusejí reálně zaobírat. „Třídní systém“ teprve budou zavádět a do té doby s ním hokejový svaz klidně ještě může něco udělat. Změny v soutěžích a jednotlivých kategoriích provádí v posledních letech často – a ne vždy ku prospěchu…
Právě žáci jsou ale každopádně hlavním příslibem hokejového Prostějova do budoucna. Starší v loňské sezóně zažili výměnu trenéra, když Michala Janečka vystřídal Filip Smejkal. Přesto se neztratili. Smejkal navíc získal pod kontrolu tři po sobě jdoucí kategorie (tehdy vedl ještě ročník 2009, který v současnosti trénuje Pavel Musil). Ta prostřední, mladší žáci, dokonce opanovala svou nadstavbu. Až žákovští hráči „dozrají“ mezi seniory, bude moci prostějovský hokej opět plnohodnotně sázet na vlastní odchovance. Nejen pár světlých výjimek v „A“-týmu, jako je tomu nyní, ale celé útoky, obranné páry, pětky.
Nic proti současným juniorům a dorostencům, ale ty ještě naplno poznamenala minulá éra v mládeži. Prostějovanů je ve dvou nejstarších kategoriích málo, většina se rozprchla jinam. Do Olomouce, Komety Brno, Hradce Králové, Vítkovic. Zejména juniorka na to nyní doplácí. Vlastní má velice úzký a musí se spoléhat na hostování a střídavé starty hráčů z jiných klubů. I s nimi to nicméně není úplná sláva. Stále se musí počítat s přece jen omezenými kapacitními možnostmi, což se odráží na taktice a herním projevu. Svěřencům Michala Janečka nezbývá než bojovat, co to půjde. Určitou výhodou může být fyzická připravenost, jež hráčům podle jejich vlastních slov nechybí.
V dorostu je hráčů přece jen více, ale také to není to pravé ořechové. Klub však angažoval perspektivního kouče Martina Půčka, který už dříve trénoval mladé Jestřáby. Jeho práce by se postupně měla projevovat a hráči zlepšovat a zlepšovat. Není to však otázka chvilky, to je potřeba si uvědomit. Pomoci může také angažování Pavla Musila jako asistenta k dorostu a hlavního trenéra k ročníku 2009 - páté třídě. Mládežnický hokej ale není jen o výsledcích, záleží i na silném a vřelém vztahu ke sportu samému. Lásku k hokeji se v malých dětech snaží pěstovat například Mikuláš Mihňák. Nadaný slovenský trenér na Hané pokračuje, zodpovídá za přípravku a navazující ročníky 2011 a 2012. Důležitý podpis!
Pokud jde o vedení klubu, jeho výkonný výbor se letos ztenčil z pěti lidí na čtyři. Na vlastní žádost skončil historicky první předseda Milan Sedlo. Na jeho místo usedl již zmiňovaný Marek Černošek. Bývalý extraligový obránce chce pokračovat v plnění dříve vytyčených cílů. Do Prostějova by se tak do budoucna měla dostat dorostenecká extraliga, bez postupu výš by neměli zůstat ani junioři. Černoškovi však největší radost dělá to, že se všechny kategorie daří po sportovní stránce postupně posunovat. Trenéři mohou své tréninky a přípravu na zápasy nově zkvalitňovat prostřednictvím programu Coachmanager. Ten slouží ke sdílení zkušeností mezi kouči napříč celou Českou republikou.
Osobně na nejlepší sportovní umístění v letošní sezóně tipuji mladší žáky, následovat je budou starší žáci, dorost a juniorka. Za největší (a nejen sportovní), k tomu stále narůstající úspěch lze ovšem považovat rozšiřující se členskou základnu. Aktuálně čítá něco kolem 230 dětí, které se baví a chtějí bavit hokejem. Jako šéftrenér na ně dohlíží Filip Smejkal. Mladý, ovšem už nyní zkušený lodivod, který je navíc propojený i s hokejovým svazem. Jako trenér pro malé kluby. Jeho specifický styl trénování a přístupu k hráčům může Prostějovu hodně pomoci.
Prostějovská mládež se tedy postupně i nadále ozdravuje. Držte jí palce, pěsti. Z kurzu k návratu na někdejší výsluní nevybočila.


Speciální příloha o mládežnickém hokeji je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 18. listopadu

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-