Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan

Smutně skončilo pro Jestřáby sobotní utkání s Benátkami nad Jizerou. Vlastně tak ale už i začalo. Sobotní duel totiž na úvod hosté okořenili brankou. A i když hokejisé Prostějova postupně zlepšili hru, ani jednou v zápase nevedli. Hlavně však zlepšený výkon z prostřední části nepřenesli do zbytku utkání. Zejména prodloužení pak bylo prachbídné a po zásluze tak svěřenci Ladislava Lubiny berou jen bod. Na nejlepší osmičku Chance ligy tento zisk nestačí.

Úvod střetnutí 27. kola druhé nejvyšší soutěže byl pro Jestřáby velmi smolným. I když nejdříve byl vidět díky nebezpečnému nahození Hamrlík, přišly také šance Bukače a brzy po něm Nika, který už ve třetí minutě rozvlnil síť – 0:1. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, nicméně o chlup lepší byly Benátky, kterým nechyběla rychlost a důraz. Zatímco u Jestřábů se tak zrodil náznak šance v podobě ujetí Divíška, hosté si nepřišli na Štůralu po střele Chrtka. Velmi aktivní byl také Duda a Průžek, který často, zejména z kruhu, zkoušel pozornost domácího gólmana. Jestřábi se snažili kontrovat Nouzou s Krejčíkem, ani jeden z nich ale netrefil. Na druhé straně trefil Průžek po skončení přesilovky spojnici tyče a brány.
Jestliže první třetina byla ze strany domácích mdlá, do té druhé naopak vstoupili jako uragán. Zejména na bruslení, ale také na počtu šancí to bylo vidět. Husa a Nouza stříleli, Miškář ujel s Martinem Jandusem do přečíslení, Krejčík těsně minul nabídku od Račuka. A tak to byli hosté, kdo se radoval ze vstřelení branky. Paradoxně tomu tak bylo v oslabení. Šír se díky své rychlosti a důrazu dostal před obránce a ve 26. minutě zvýšil vedení Benátek – 0:2. Nicméně inkasování Prostějov nezlomilo. Po půldruhé minutě Tomáš Jandus po pěkné nahrávce z kruhu od Pauloviče snížil – 1:2. Poté Jestřábi obléhali branku hostů, ale trefil se až ve 37. minutě Nouza, který při tlaku Prostějova střílel tak dlouho, až překonal z kruhu brankáře – 2:2. Záhy Hamrlík navíc mohl skóre otočit. Bohužel pro domácí, pouze trefil z úhlu tyč.
Po slibné druhé dvacetiminutovce se zdálo, že Benátky herně odpadnou a Prostějov bude udávat tempo hry. To se ale nestalo. Závěrečná perioda totiž přinesla opět nijaký výkon Jestřábů. Ve 45. minutě navíc přišla jedna z nečetných přesilovek zápasu, tentokrát na straně hostí. A ti ji náležitě využili. Střelecky sice nejdříve neuspěl Duda, nicméně tentýž hráč využil následně velkého množství místa na kruhu poslal Benátky znovu do vedení – 2:3. Od té doby byla k vidění nepříliš pěkná hra. Naštěstí v 51. minutě se prosadil Paulovič, nová akvizice Jestřábů – 3:3. Hned po něm navíc mohl rozvlnit síť také Marek Račuk, jenže z mezikruží nedal.
Výsledkem bylo prodloužení, které se ale Prostějovu zle nepovedlo. Vůbec nehrál na puku, hned na úvod musel Štůrala vytasit dva skvělé zákroky. Napotřetí už ale změně skóre nezabránil: akce rozehraná šikovným veteránem Dudou skončila u Adama Klapky, který v 64. minutě nekompromisně zavěsil. Zpečetil tak nejen výhru svého týmu, ale osud Prostějova. Ten se totiž ziskem pouhého bodu nejspíš nadobro odstřihl od elitní osmičky.

ÚSTY TRENÉRŮ
Ladislav LUBINA – TRENÉR LHK Jestřábi Prostějov
„Jsme zklamaní z výsledku. Zavřela se nám cesta do horní osmičky. Nám teď nezbývá nic jiného než bodovat v příštích zápasech a bojovat o postup do předkola.“
Valdemar JIRUŠ – HC Benátky nad Jizerou
„Bylo to těžké utkání, ve kterém jsme dodržovali systém a využili šance. Přesto jsme si neodpustili malá zaváhání a ta soupeř okamžitě trestal. Dva získané body jsou však pro nás odměnou za tvrdou práci.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 27. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC Benátky nad Jizerou
3:4 PP (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 27. T. Jandus (Paulovič, T. Jandus), 37. Nouza (M. Jandus, Divíšek), 51. Paulovič (Miškář) – 3. Niko (A. Dlouhý, R. Duda), 26. Šír, 45. R. Duda (Chrtek, A. Dlouhý), 64. Klapka (Kunst, R. Duda). Rozhodčí: Vrba, Čech – Kleprlík, Hranoš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 977.
Sestava Prostějova: Štůrala – Muška, M. Jandus, Husa, Hrdinka, Hamrlík, P. Krejčí – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, V. Meidl, M. Novák – Chlán, Miškář, Paulovič. Trenér: Ladislav Lubina.
Sestava Benátek nad Jizerou: Schwarz – Buchtela, Kunst, Aubrecht, Hampl, Havlín, Niko, Bukač – Wiencek, Šír, Průžek – R. Duda, Chrtek, Klapka – Jiruš, A. Dlouhý, D. Špaček – Drábek, Křepelka. Trenér: Valdemar Jiruš.

Další výsledky 27. kola: Poruba – Chomutov 4:5 (0:2, 2:1, 2:2). Branky: 24. Kanko (Zdeněk, Dundáček), 30. Ďurač, 45. Dluhoš (M. Hlinka, Ďurač), 59. Kanko (Husák, Sikora) – 6. Llewellyn (J. Svoboda), 19. Žovinec (Chrpa, Llewellyn), 39. Rýgl (Stloukal), 43. Hlava (Rýgl, Chrpa), 52. Rudovský (Pitule, Seemann). Diváci: 520 * Kadaň – Litoměřice 2:6 (0:3, 1:1, 1:2). Branky: 29. Wágner (Michnáč, J. Müller), 51. Wágner (TS) – 9. Jícha (Kangas, Marcel), 13. Voženílek (Střondala, Marcel), 14. Korkiakoski (Jícha, Kangas), 32. Voženílek (Korkiakoski, Střondala), 42. Voženílek (Střondala), 49. Korkiakoski (Voženílek, Marcel). Diváci: 415 * Sokolov – Slavia Praha 3:5 (0:0, 1:2, 2:3). Branky: 34. Švec (M. Zadražil, Kadeřávek), 54. Kverka (Vracovský), 60. Vracovský (Kverka) – 28. Vrdlovec (Vlček, Jar. Brož), 40. Vampola, 44. Vampola (Šmerha, Kuťák), 49. Kuťák (Kubík, J. Novák), 53. Vampola (Barák). Diváci: 835 * Frýdek-Místek – České Budějovice 2:4 (1:0, 0:1, 1:3). Branky: 4. Tomi (Mikulík), 58. Stuchlík – 37. Gilbert, 53. J. Veselý (Lytvynov, Prokeš), 54. Gilbert (J. Kloz, M. Novák), 60. Christov (Vydarený, Babka). Diváci: 1090 * Vsetín – Přerov 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0). Branky: 32. Pechanec – 28. Navrátil (T. Doležal, Pšurný), rozh. náj. Pšurný. Diváci: 3570 * Třebíč – Ústí n/L 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Branky: 56. Hort (Michálek, Paták) – 2. Smetana (Ma. Svoboda, Kružík), 52. O. Bláha (Filip, Houška). Diváci: 1112 * Havířov – Jihlava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Branky: 13. F. Seman (Kotala, Chroboček), 54. Kotala (O. Procházka), 60. L. Bednář – 56. T. Harkabus (Skořepa, Čachotský). Diváci: 1392.
28. kolo, pondělí 2. prosince, 17:30 hodin:
Litoměřice – Poruba, Chomutov – Vsetín, České Budějovice – Havířov, Jihlava – Sokolov, Benátky n/J – Třebíč, Přerov – Frýdek-Místek (18:00), Slavia Praha – Prostějov (18:00).
29. kolo, středa 4. prosince, 18:00 hodin:
Třebíč – Slavia Praha, Vsetín – Poruba, Ústí nad Labem – Litoměřice, Kadaň – Benátky n/J, Prostějov – Jihlava, Sokolov – České Budějovice, Havířov – Přerov, Frýdek-Místek – Chomutov.
30. kolo, sobota 7. prosince, 17:00 hodin:
Slavia Praha – Kadaň (15:00), Poruba – Frýdek-Místek (16:00), Chomutov – Havířov (16:00), Litoměřice – Vsetín, Přerov – Sokolov, České Budějovice – Prostějov, Benátky n/J – Ústí n/L, Jihlava – Třebíč (17:30).