Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obrovské zklamání zavládlo v táboře prostějovských hokejistů na konci uplynulého týdne. Jestřábi měli ze dvou střetnutí proti papírově slabším soupeřům jednoznačně vytěžit maximálních šest bodů, aby udrželi reálnou naději na plánovaný postup do vrchní nadstavbové skupiny Chance ligy mužů ČR 2019/2020. Místo toho však dvakrát remizovali, jednou zvítězili po samostatných nájezdech + jednou padli v prodloužení a pouze tříbodovým ziskem ostudně přišli o jakoukoliv šanci už tři kola před koncem základní části...

Strašidelné trápení předvedli Hanáci již ve středečním 26. dějství soutěže na ledě Ústí nad Labem. Sice šli rychle do vedení, ale pak je outsider neuvěřitelně školil a v polovině duelu tak Slovan vedl 4:1! Teprve za téhle prekérní situace hosté zabrali, aby ve zbytku normální hrací doby aspoň vyrovnali. A úspěšně zvládli samostatné nájezdy. „My jsme se však do tak velké gólové ztráty vůbec neměli dostat, první půlku utkání jsme doslova prospali a promrhali. Potom jsme se snažili honit, co se dalo, a v konečném součtu zbytečně ztratili bod,“ kritizoval i s odstupem času hlavní trenér LHK Ladislav Lubina po upachtěném výsledku 5:4sn.
Ještě větší rozčarování přišlo v sobotu, kdy jeho svěřenci doslova odklouzali většinu mače s Benátkami nad Jizerou v rámci 27. prvoligového pokračování. Jako by šlo o nějaký pouťák a nikoliv bitvu o všechno, která je měla udržet ve hře. Naopak severočeští mladíci vedení zkušenostmi napraveného rebela Radka Dudy létali kluzištěm rychlostí raket, a byť neudrželi stav 0:2 ani 2:3, v nastavení zaslouženě vsítili vítěznou trefu. Další klíčový souboj tedy dopadl 3:4pp, zplihlé ptačí dravce vyprovázel do kabin hromový pískot fanoušků a hutná atmosféra negativismu v jejich řadách se dala krájet.
„Panuje velké zklamání, protože jsme si vlastní vinou definitivně zavřeli cestu do horní nadstavbové osmičky. Teď se musíme nějak zvednout, dál se maximálně soustředit na každý nejbližší zápas a sbírat bod po bodu, abychom splnili nově vytyčený cíl. To je pro nás postup do předkola play-off z devátého místa. Ne z desátého, ani skončit ještě hůř, prostě být po nadstavbě devátí,“ řekl Lubina Večerníku poté, co více než půl hodiny od skončení projeté partie opustil ponurou náladou oplývající šatnu. Vzápětí se rozpovídal o hrubě nezvládnutém měření sil proti pojizerskému HC, jež měla červenobílá letka bez váhání skolit. „Špatně jsme do utkání vstoupili, nemůžeme doma dostat hned ve druhé minutě branku. Ta nás zabrzdila, zatímco soupeř rychle bruslil a my s tím měli problémy. Chybělo pořádné nasazení, kterým bychom hosty přehrávali, ani jsme se neudrželi v útočném pásmu, neměli vlastně žádné šance. Úvodní třetina prostě byla z naší strany hrozně špatná,“ hodnotil Lubina.
„Od druhé části jsme se i přes druhý inkasovaný gól zlepšili a dokázali vyrovnat, bohužel pak jsme znovu zbytečně faulovali v útočném pásmu a opět prohrávali. Což jsou detaily, kdy místo otočení vývoje uděláme takovou blbost a sami sobě tím naděláme zbytečné starosti. Potom je těžké skóre otáčet, my jsme zvládli jen vyrovnat. A prodloužení? Hned po jeho začátku propadneme, soupeř málem rozhodne. Načež se nepoučíme a stejní hráči nám během dalšího střídání gól stejně dají. Tohle jsou věci, které se prostě nesmí stávat,“ lamentoval rozčarovaný Lubina.
Pod jestřábími šiky měl ve stěžejních mačích hořet led, ovšem skutečnost vypadala naprosto odlišně. „Máte pravdu, že z takového přístupu hráčů jsem zaskočený. My víme, že musíme, a přesto pořád hrajeme způsobem vyjde to, nevyjde. V našem projevu vůbec nebyla znát enormní snaha, bojovnost, vůle, nasazení. Takhle se zápasy, ve kterých jde o všechno, hrát zkrátka nedají. Na což jsme doplatili,“ litoval nedávno angažovaný kouč.
Ani on klopýtající mančaft zatím neprobral. „Při nástupu do střetnutí v kabině vždy panuje maximální odhodlání a vypadá to, že kluci opravdu chtějí. Ale na ledě to pak často vypadá úplně jinak. A nikdo nechápe proč...,“ vrtěl Lubina hlavou. Co tedy dál? „Navzdory dílčímu neúspěchu musíme týmové klima udržet na co nejlepší úrovni, nehledat výmluvy a začít pro zlepšení dělat skutečně vše. Nadále věřím, že kvalita v mužstvu je. A pokud bude naplno pracovat, půjde nahoru herně i výsledkově. K tomu je však potřeba v první řadě zodpovědnost – za výkon svůj, své pětky i celého týmu,“ vypíchl Lubina ústřední pojmy, s jejichž dodržováním mohou Prostějované zamířit alespoň do předkola vyřazovací fáze z deklarované deváté příčky.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments