Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obrovské zklamání zavládlo v táboře prostějovských hokejistů na konci uplynulého týdne. Jestřábi měli ze dvou střetnutí proti papírově slabším soupeřům jednoznačně vytěžit maximálních šest bodů, aby udrželi reálnou naději na plánovaný postup do vrchní nadstavbové skupiny Chance ligy mužů ČR 2019/2020. Místo toho však dvakrát remizovali, jednou zvítězili po samostatných nájezdech + jednou padli v prodloužení a pouze tříbodovým ziskem ostudně přišli o jakoukoliv šanci už tři kola před koncem základní části...

Strašidelné trápení předvedli Hanáci již ve středečním 26. dějství soutěže na ledě Ústí nad Labem. Sice šli rychle do vedení, ale pak je outsider neuvěřitelně školil a v polovině duelu tak Slovan vedl 4:1! Teprve za téhle prekérní situace hosté zabrali, aby ve zbytku normální hrací doby aspoň vyrovnali. A úspěšně zvládli samostatné nájezdy. „My jsme se však do tak velké gólové ztráty vůbec neměli dostat, první půlku utkání jsme doslova prospali a promrhali. Potom jsme se snažili honit, co se dalo, a v konečném součtu zbytečně ztratili bod,“ kritizoval i s odstupem času hlavní trenér LHK Ladislav Lubina po upachtěném výsledku 5:4sn.
Ještě větší rozčarování přišlo v sobotu, kdy jeho svěřenci doslova odklouzali většinu mače s Benátkami nad Jizerou v rámci 27. prvoligového pokračování. Jako by šlo o nějaký pouťák a nikoliv bitvu o všechno, která je měla udržet ve hře. Naopak severočeští mladíci vedení zkušenostmi napraveného rebela Radka Dudy létali kluzištěm rychlostí raket, a byť neudrželi stav 0:2 ani 2:3, v nastavení zaslouženě vsítili vítěznou trefu. Další klíčový souboj tedy dopadl 3:4pp, zplihlé ptačí dravce vyprovázel do kabin hromový pískot fanoušků a hutná atmosféra negativismu v jejich řadách se dala krájet.
„Panuje velké zklamání, protože jsme si vlastní vinou definitivně zavřeli cestu do horní nadstavbové osmičky. Teď se musíme nějak zvednout, dál se maximálně soustředit na každý nejbližší zápas a sbírat bod po bodu, abychom splnili nově vytyčený cíl. To je pro nás postup do předkola play-off z devátého místa. Ne z desátého, ani skončit ještě hůř, prostě být po nadstavbě devátí,“ řekl Lubina Večerníku poté, co více než půl hodiny od skončení projeté partie opustil ponurou náladou oplývající šatnu. Vzápětí se rozpovídal o hrubě nezvládnutém měření sil proti pojizerskému HC, jež měla červenobílá letka bez váhání skolit. „Špatně jsme do utkání vstoupili, nemůžeme doma dostat hned ve druhé minutě branku. Ta nás zabrzdila, zatímco soupeř rychle bruslil a my s tím měli problémy. Chybělo pořádné nasazení, kterým bychom hosty přehrávali, ani jsme se neudrželi v útočném pásmu, neměli vlastně žádné šance. Úvodní třetina prostě byla z naší strany hrozně špatná,“ hodnotil Lubina.
„Od druhé části jsme se i přes druhý inkasovaný gól zlepšili a dokázali vyrovnat, bohužel pak jsme znovu zbytečně faulovali v útočném pásmu a opět prohrávali. Což jsou detaily, kdy místo otočení vývoje uděláme takovou blbost a sami sobě tím naděláme zbytečné starosti. Potom je těžké skóre otáčet, my jsme zvládli jen vyrovnat. A prodloužení? Hned po jeho začátku propadneme, soupeř málem rozhodne. Načež se nepoučíme a stejní hráči nám během dalšího střídání gól stejně dají. Tohle jsou věci, které se prostě nesmí stávat,“ lamentoval rozčarovaný Lubina.
Pod jestřábími šiky měl ve stěžejních mačích hořet led, ovšem skutečnost vypadala naprosto odlišně. „Máte pravdu, že z takového přístupu hráčů jsem zaskočený. My víme, že musíme, a přesto pořád hrajeme způsobem vyjde to, nevyjde. V našem projevu vůbec nebyla znát enormní snaha, bojovnost, vůle, nasazení. Takhle se zápasy, ve kterých jde o všechno, hrát zkrátka nedají. Na což jsme doplatili,“ litoval nedávno angažovaný kouč.
Ani on klopýtající mančaft zatím neprobral. „Při nástupu do střetnutí v kabině vždy panuje maximální odhodlání a vypadá to, že kluci opravdu chtějí. Ale na ledě to pak často vypadá úplně jinak. A nikdo nechápe proč...,“ vrtěl Lubina hlavou. Co tedy dál? „Navzdory dílčímu neúspěchu musíme týmové klima udržet na co nejlepší úrovni, nehledat výmluvy a začít pro zlepšení dělat skutečně vše. Nadále věřím, že kvalita v mužstvu je. A pokud bude naplno pracovat, půjde nahoru herně i výsledkově. K tomu je však potřeba v první řadě zodpovědnost – za výkon svůj, své pětky i celého týmu,“ vypíchl Lubina ústřední pojmy, s jejichž dodržováním mohou Prostějované zamířit alespoň do předkola vyřazovací fáze z deklarované deváté příčky.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-