Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pověstnou hru kočky s myší se změnilo střetnutí 30. dějství Chance ligy mezi hokejisty Českých Budějovic a Prostějova. Domácí jsou suverénními vládci soutěže, zatímco tápající hosté k nim dorazili ve značně oslabené sestavě, která favoritovi nekladla větší odpor. A základní část uzavřela očekávaným debaklem.

S prvními okamžiky zápasu dorazili do Budvar arény fanoušci Jestřábů a bitva na ledě i na tribunách tedy mohla začít. Aktivně odstartoval Motor. Úvodní vyloženou šanci měl Endál, který se snažil zvednout kotouč a zblízka ho zasunout pod horní tyčku, avšak neúspěšně. Naopak se v zakončení dařilo Veselému, na kterého o chvíli později navázal také bývalý člen LHK Prokeš. Tentýž hráč se záhy trefil podruhé, když si zpracoval kotouč a neomylně ho poslal za brankovou čáru. Na budějovické straně pak bylo ještě veseleji po gólu Endála, jenž se trefil téměř z nulového úhlu a vyhnal mladého strážce svatyně Dvořáka na střídačku. Zahajovací část tedy vyzněla naprosto jasně pro Jihočechy – 4:0!
Druhou periodu otevřel Motor také aktivně, avšak pátou branku zatím nepřidal. Párkrát zahrozili i Hanáci, kterým se však nedařilo prodrat přes neprostupnou defenzivu ČEZ. Na opačné straně dostal Gilbert ve 36. minutě přihrávku na kruh a prosadil se parádní střelou, která si našla cestu přesně do Štůralovy klece – 5:0.
Ani v poslední třetině domácí borci z nastoleného tempa nepolevovali. Za zmínku stojí třeba Pýchův pokus, kdy se kapitán vydal z obranných řad do útoku, leč bez efektu. Šestý přesný zásah přišel až ve 49. od modré čáry, odkud napřáhl Vydarený – 6:0. Utkání už se pak dohrávalo jen z povinnosti. Kam poputují tři body bylo totiž dlouho před koncem zcela jednoznačné. 

ÚSTY TRENÉRŮ
Václav PROSPAL – ČEZ Motor České Budějovice
„Jsem strašně rád, jak k tomu kluci přistoupili. Chtěl jsem, abychom ukázali správný přístup. Svým způsobem jsme si na sebe upletli bič. Máme nějaký náskok a je důležité to každým utkáním potvrdit. Každý soupeř přijede s určitým herním plánem, my jsme chtěli dobře nastoupit. Úvodní oslabení jsme ubránili a pak jsme výbornou pasáž. První třetina udala ráz celému zbytku zápasu.“

Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„Přijeli jsme do Budějovic se zdecimovaným mužstvem, scházeli se víceméně ještě po cestě, nakonec nás bylo patnáct nebo šestnáct. A v takovémhle rozpoložení se nedá proti tak kvalitnímu soupeři hrát. Přesto jsme chtěli být důstojnějším protivníkem a zklamalo mě, že kluci nebyli schopní dodržet nějaké taktické věci, aby to měli domácí co možná nejsložitější. První třetina mluví sama za sebe.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 30. kolo

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov
6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Veselý (Gilbert, Endál), 13. Prokeš (Babka, Lytvynov), 15. Prokeš (Pýcha, Babka), 19. Endál (Lytvynov, Karabáček), 36. Gilbert (Vydarený, Karabáček), 49. Vydarený (Doležal). Rozhodčí: Skopal, Šindel – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421.
Sestava Českých Budějovic: Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Šimánek, Doležal – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Babka, Veselý – Prokeš. Trenéři: Václav Prospal a Aleš Totter.
Sestava Prostějova: Dvořák (19. Štůrala) – Mrázek, Muška, Hrdinka, M. Jandus, Březák, Krejčí – Krejčík, Miškář, Paulovič – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, Meidl, Novák – Kalaj. Trenéři: Ladislav Lubina a Ivo Peštuka.


Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-