Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V pověstnou hru kočky s myší se změnilo střetnutí 30. dějství Chance ligy mezi hokejisty Českých Budějovic a Prostějova. Domácí jsou suverénními vládci soutěže, zatímco tápající hosté k nim dorazili ve značně oslabené sestavě, která favoritovi nekladla větší odpor. A základní část uzavřela očekávaným debaklem.

S prvními okamžiky zápasu dorazili do Budvar arény fanoušci Jestřábů a bitva na ledě i na tribunách tedy mohla začít. Aktivně odstartoval Motor. Úvodní vyloženou šanci měl Endál, který se snažil zvednout kotouč a zblízka ho zasunout pod horní tyčku, avšak neúspěšně. Naopak se v zakončení dařilo Veselému, na kterého o chvíli později navázal také bývalý člen LHK Prokeš. Tentýž hráč se záhy trefil podruhé, když si zpracoval kotouč a neomylně ho poslal za brankovou čáru. Na budějovické straně pak bylo ještě veseleji po gólu Endála, jenž se trefil téměř z nulového úhlu a vyhnal mladého strážce svatyně Dvořáka na střídačku. Zahajovací část tedy vyzněla naprosto jasně pro Jihočechy – 4:0!
Druhou periodu otevřel Motor také aktivně, avšak pátou branku zatím nepřidal. Párkrát zahrozili i Hanáci, kterým se však nedařilo prodrat přes neprostupnou defenzivu ČEZ. Na opačné straně dostal Gilbert ve 36. minutě přihrávku na kruh a prosadil se parádní střelou, která si našla cestu přesně do Štůralovy klece – 5:0.
Ani v poslední třetině domácí borci z nastoleného tempa nepolevovali. Za zmínku stojí třeba Pýchův pokus, kdy se kapitán vydal z obranných řad do útoku, leč bez efektu. Šestý přesný zásah přišel až ve 49. od modré čáry, odkud napřáhl Vydarený – 6:0. Utkání už se pak dohrávalo jen z povinnosti. Kam poputují tři body bylo totiž dlouho před koncem zcela jednoznačné. 

ÚSTY TRENÉRŮ
Václav PROSPAL – ČEZ Motor České Budějovice
„Jsem strašně rád, jak k tomu kluci přistoupili. Chtěl jsem, abychom ukázali správný přístup. Svým způsobem jsme si na sebe upletli bič. Máme nějaký náskok a je důležité to každým utkáním potvrdit. Každý soupeř přijede s určitým herním plánem, my jsme chtěli dobře nastoupit. Úvodní oslabení jsme ubránili a pak jsme výbornou pasáž. První třetina udala ráz celému zbytku zápasu.“

Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„Přijeli jsme do Budějovic se zdecimovaným mužstvem, scházeli se víceméně ještě po cestě, nakonec nás bylo patnáct nebo šestnáct. A v takovémhle rozpoložení se nedá proti tak kvalitnímu soupeři hrát. Přesto jsme chtěli být důstojnějším protivníkem a zklamalo mě, že kluci nebyli schopní dodržet nějaké taktické věci, aby to měli domácí co možná nejsložitější. První třetina mluví sama za sebe.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 30. kolo

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov
6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Veselý (Gilbert, Endál), 13. Prokeš (Babka, Lytvynov), 15. Prokeš (Pýcha, Babka), 19. Endál (Lytvynov, Karabáček), 36. Gilbert (Vydarený, Karabáček), 49. Vydarený (Doležal). Rozhodčí: Skopal, Šindel – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421.
Sestava Českých Budějovic: Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Šimánek, Doležal – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Babka, Veselý – Prokeš. Trenéři: Václav Prospal a Aleš Totter.
Sestava Prostějova: Dvořák (19. Štůrala) – Mrázek, Muška, Hrdinka, M. Jandus, Březák, Krejčí – Krejčík, Miškář, Paulovič – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, Meidl, Novák – Kalaj. Trenéři: Ladislav Lubina a Ivo Peštuka.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments