Dobré ráno, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejeden hokejový fanoušek zná určitě zkratku SHL. Ano, označuje nejvyšší švédskou soutěž. Nicméně na Hané existuje zkratka podobná, také propojená s hokejem: ŠHL. V tomhle případě se ovšem nejedná o elitní ligu, nicméně o Šmatláckou hokejovou ligu, tedy amatérskou soutěž hranou nadšenci do hokeje. Podmínka? Žádná ligová minulost ve svazových soutěžích. A samozřejmě chuť hrát. Tu prokazují také dva zástupci Prostějovska: Stars Prostějov a Béci Prostějov. Oběma se přitom vyvedla sezóna zcela rozdílně. Zatímco druzí Stars mohou být nadmíru spokojení, Béci jsou naopak druzí od konce.


HC Stars Prostějov

Devět zápasů, devět výher. A často velkým rozdílem. Taková je zatím bilance amatérského hokejového týmu HC Stars Prostějov. Mužstvo má za sebou vydařený podzim a vlastně tak navazuje na předchozí dvě sezóny, během kterých v ŠHL působí. „Dvakrát jsme skončili druzí, Letos chceme příčku nejvyšší,“ prohlásil Radek Zatloukal o cílech týmu. Ten nyní okupuje o skóre druhou příčku za Kódl Teamem.
Co může Zatloukala i jeho kolegy těšit, je stálost týmu. „Mančaft byl všechny tři roky prakticky stejný, snad jen dva lidi nás doplnili. Hlavně ale nám všechno šlape. Parta je dobrá, zatím nejlepší. Doufáme tedy, že to zlato klapne,“ vyjádřil se Zatloukal. Na dotaz, zda přeci jen v nějaké herní činnosti netlačí bota, odpověděl záporně.
Zároveň vzpomněl na doby, kdy ještě tým ŠHL nehrál. „V Prostějově podobná soutěž nebyla, jezdili jsme tedy do Vyškova. Tam ale mohli hrát i bývalí registrovaní hráči, což nám moc nesvědčilo. Podařilo se nám ale najít tuto soutěž v Uničově,“ nastínil vedoucí HC Stars Prostějov, k událostem před třemi lety.
Od té doby jsou ale „Hvězdy“ tradiční součástí Šmatlácké hokejové ligy. A zároveň každoročním aspirantem na mety nejvyšší.

HC Béci Prostějov
Na opoačném pólu pořadí Šmatlácké hokejové ligy jsou prostějovští Béci. „Tabulka je trochu komplikovanou věcí. Ve spoustě našich zápasů herní projev nebyl špatný a dokázali jsme hrát i s čelem tabulky. Utkání bohužel často rozhodla jedna či dvě chyby,“ poznamenal vedoucí týmu Petr Tesárek.
Mužstvo celkově doposud posbíralo pouze pět bodů. Na střed tabulky jich ztrácí devět, na poslední flek naopak drží náskok dvou bodů. „Hodně kluků, co loni hrálo, je zraněných. Tým se ale snaží, všichni dělají maximum pro výhru. Z nováčků pak hodně pomáhá Zdena Rechtík,“ uvedl dále Petr Tesárek. Tým patří se třiceti hráči v lize k těm početnějším. A také nejmladším, s věkovým průměrem necelých 39 let. Na jeho soupisce pak najdeme bývalého florbalistu Jana Soldána nebo Pavla Beregsaziho či současnou hvězdu florbalového Kostelce na Hané Jana Sedláčka.


TABULKA z netu

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-