Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejeden hokejový fanoušek zná určitě zkratku SHL. Ano, označuje nejvyšší švédskou soutěž. Nicméně na Hané existuje zkratka podobná, také propojená s hokejem: ŠHL. V tomhle případě se ovšem nejedná o elitní ligu, nicméně o Šmatláckou hokejovou ligu, tedy amatérskou soutěž hranou nadšenci do hokeje. Podmínka? Žádná ligová minulost ve svazových soutěžích. A samozřejmě chuť hrát. Tu prokazují také dva zástupci Prostějovska: Stars Prostějov a Béci Prostějov. Oběma se přitom vyvedla sezóna zcela rozdílně. Zatímco druzí Stars mohou být nadmíru spokojení, Béci jsou naopak druzí od konce.


HC Stars Prostějov

Devět zápasů, devět výher. A často velkým rozdílem. Taková je zatím bilance amatérského hokejového týmu HC Stars Prostějov. Mužstvo má za sebou vydařený podzim a vlastně tak navazuje na předchozí dvě sezóny, během kterých v ŠHL působí. „Dvakrát jsme skončili druzí, Letos chceme příčku nejvyšší,“ prohlásil Radek Zatloukal o cílech týmu. Ten nyní okupuje o skóre druhou příčku za Kódl Teamem.
Co může Zatloukala i jeho kolegy těšit, je stálost týmu. „Mančaft byl všechny tři roky prakticky stejný, snad jen dva lidi nás doplnili. Hlavně ale nám všechno šlape. Parta je dobrá, zatím nejlepší. Doufáme tedy, že to zlato klapne,“ vyjádřil se Zatloukal. Na dotaz, zda přeci jen v nějaké herní činnosti netlačí bota, odpověděl záporně.
Zároveň vzpomněl na doby, kdy ještě tým ŠHL nehrál. „V Prostějově podobná soutěž nebyla, jezdili jsme tedy do Vyškova. Tam ale mohli hrát i bývalí registrovaní hráči, což nám moc nesvědčilo. Podařilo se nám ale najít tuto soutěž v Uničově,“ nastínil vedoucí HC Stars Prostějov, k událostem před třemi lety.
Od té doby jsou ale „Hvězdy“ tradiční součástí Šmatlácké hokejové ligy. A zároveň každoročním aspirantem na mety nejvyšší.

HC Béci Prostějov
Na opoačném pólu pořadí Šmatlácké hokejové ligy jsou prostějovští Béci. „Tabulka je trochu komplikovanou věcí. Ve spoustě našich zápasů herní projev nebyl špatný a dokázali jsme hrát i s čelem tabulky. Utkání bohužel často rozhodla jedna či dvě chyby,“ poznamenal vedoucí týmu Petr Tesárek.
Mužstvo celkově doposud posbíralo pouze pět bodů. Na střed tabulky jich ztrácí devět, na poslední flek naopak drží náskok dvou bodů. „Hodně kluků, co loni hrálo, je zraněných. Tým se ale snaží, všichni dělají maximum pro výhru. Z nováčků pak hodně pomáhá Zdena Rechtík,“ uvedl dále Petr Tesárek. Tým patří se třiceti hráči v lize k těm početnějším. A také nejmladším, s věkovým průměrem necelých 39 let. Na jeho soupisce pak najdeme bývalého florbalistu Jana Soldána nebo Pavla Beregsaziho či současnou hvězdu florbalového Kostelce na Hané Jana Sedláčka.


TABULKA z netu

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments