Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Postoupí Jestřábi do předkola play-off?

 Pro hokejisty LHK Jestřábi Prostějov je to naprosto zásadní otázka zbytku aktuální sezóny. Zní jednoduše: zahrají si play-off Chance ligy mužů ČR 2019/20? Vzhledem k tomu, že patří do spodní nadstavbové skupiny o 9. až 16. místo, bojují o předkolo vyřazovací části. A my jsme se snažili nalézt odpověď, nakolik reálný ještě pro Hanáky je průnik do něj.


Do konce nadstavby zbývá posledních deset kol plus několik dohrávek. Jak můžete vyčíst níže z našeho statistického rozboru, výchozí pozice Hanáků není zrovna komfortní, ale na druhou stranu ani beznadějná. Spíš taková mírně horší. Varováním každopádně je, že v porovnání s největšími konkurenty v přetahované o postup – tedy s Jihlavou, Třebíčí i Frýdkem-Místkem – mají nejnižší bodovou úspěšnost z dosavadního průběhu dolní prvoligové grupy.
Aktuální forma elhákáčka sice před reprezentační přestávkou vzrostla, ale jmenovaní soupeři stále mají za poslední období více či méně lepší výsledky. Aby však tým okolo kapitána Marka Račuka odvrátil nepostupovou blamáž, nesmí už v podstatě vůbec klopýtat. To znamená dvakrát porazit Horáckou Slavii, s níž má vysoce příznivou bilanci vzájemných střetnutí. Zvítězit na ledě Rysů, proti kterým se jim naopak vůbec nedaří. Alespoň něco urvat s papírově nejsilnější Duklou. A neztratit pokud možno nic se čtyřmi nejníže postavenými celky.
Navíc je nutné spoléhat na několik zaváhání Severomoravanů, kteří disponují třemi odloženými zápasy navíc. Což by ale mohlo klapnout, neboť frýdecko-místecký soubor v pondělní dohrávce podlehl HS vysoko 0:5. O jihlavské radosti se téměř nedá pochybovat, favorit si s velkou pravděpodobností pohlídá svůj výrazný náskok a z devátého místa půjde v předkole na osmý mančaft horní skupiny. O Rysech už jsme se zmínili: u nich záleží, nakolik zvládnou šňůru duelů doma a pak venku. Vůbec není radno odepisovat lepšící se Třebíč, která se dere nahoru. Zatímco Benátkám nad Jizerou zůstává jen teoretická možnost rovnající se zázraku.
„Jak vidím naše šance na postup do play-off? Z mého pohledu nad tím teď nemá smysl vůbec přemýšlet. To je téma pro vás novináře, my v kabině se musíme soustředit na úplně jiné věci. Dobře trénovat a hlavně pak věci z přípravy maximálně přenést do každého utkání, co ještě odehrajeme. Sice jde o klišé, ale jediná cesta skutečně spočívá v tom tréninkově makat, jít zápas od zápasu a víc neřešit. Každopádně budeme bojovat do poslední chvíle. A pořád mám přes veškeré dosavadní problémy víru, že předkolo uděláme,“ řekl kouč jestřábí letky Ladislav Lubina.
My při zohlednění všech okolností dáváme borcům LHK o něco menší naději než Frýdku a mírně větší než SK, o Jihlavě nepochybujeme. Případně vydřený prolog vyřazovací fáze by Lubinovi svěřenci absolvovali skoro jistě proti sedmému kolektivu nadstavbového pořadí. A pokud by i tyhle bitvy zvládli, narazili by ve čtvrtfinále na absolutně suverénní České Budějovice.Analýza Večerníku před závěrem nadstavby

HC DUKLA JIHLAVA
Současné postavení v tabulce: 9. místo, 81 bodů, skóre 135:105 (ze 46 odehraných utkání).
Dosavadní zisk v nadstavbě: 35 bodů z 16 zápasů (úspěšnost 73 procent).
Zbývající program nadstavby: 9. února venku Frýdek-Místek, 12. února venku Benátky, 15. února doma Ústí, 17. února venku Sokolov, 18. února venku Kadaň, 22. února venku Prostějov, 24. února venku Benátky, 26. února doma Frýdek-Místek, 29. února venku Třebíč, 2. března doma Benátky, 4. března venku Ústí, 7. března doma Sokolov.
Šance na postup do předkola play-off podle Večerníku: 90 procent.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Současné postavení v tabulce: 10. místo, 73 bodů, skóre 159:150 (ze 48 odehraných utkání).
Dosavadní zisk v nadstavbě: 31 bodů z 18 zápasů (úspěšnost 57 procent).
Zbývající program nadstavby: 12. února venku Třebíč, 15. února doma Benátky, 17. února venku Ústí, 19. února venku Sokolov, 22. února doma Jihlava, 26. února venku Kadaň, 29. února venku Frýdek-Místek, 2. března doma Třebíč, 4. března venku Benátky, 7. března doma Ústí.
Šance na postup do předkola play-off podle Večerníku: 35 procent.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Současné postavení v tabulce: 11. místo, 73 bodů, skóre 130:129 (ze 47 odehraných utkání).
Dosavadní zisk v nadstavbě: 34 bodů ze 17 zápasů (úspěšnost 67 procent).
Zbývající program nadstavby: 12. února doma Prostějov, 15. února venku Frýdek-Místek, 17. února doma Kadaň, 19. února venku Benátky, 22. února doma Ústí, 26. února venku Sokolov, 27. února doma Frýdek-Místek, 29. února doma Jihlava, 2. března venku Prostějov, 4. března doma Frýdek-Místek, 7. března venku Kadaň.
Šance na postup do předkola play-off podle Večerníku: 30 procent.

HC FRÝDEK-MÍSTEK
Současné postavení v tabulce: 12. místo, 71 bodů, skóre 151:131 (ze 45 odehraných utkání).
Dosavadní zisk v nadstavbě: 29 bodů z 15 zápasů (úspěšnost 64 procent).
Zbývající program nadstavby: 9. února doma Jihlava, 11. února doma Kadaň, 12. února doma Kadaň, 15. února doma Třebíč, 18. února venku Benátky, 19. února venku Ústí, 21. února venku Sokolov, 26. února venku Jihlava, 27. února venku Třebíč, 29. února doma Prostějov, 2. března venku Kadaň, 4. března venku Třebíč, 7. března doma Benátky.
Šance na postup do předkola play-off podle Večerníku: 40 procent.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU
Současné postavení v tabulce: 13. místo, 55 bodů, skóre 119:155 (ze 46 odehraných utkání).
Dosavadní zisk v nadstavbě: 21 bodů ze 16 zápasů (úspěšnost 44 procent).
Zbývající program nadstavby: 10. února venku Sokolov, 12. února doma Jihlava, 15. února venku Prostějov, 18. února doma Frýdek-Místek, 19. února doma Třebíč, 22. února doma Kadaň, 24. února doma Jihlava, 26. února venku Ústí, 29. února doma Sokolov, 2. března venku Jihlava, 4. března doma Prostějov, 7. března venku Frýdek-Místek.
Šance na postup do předkola play-off podle Večerníku: 1 procento.

OSTATNÍ TÝMY
Nemají už ani teoretickou šanci postoupit do vyřazovacích bojů Chance ligy mužů ČR 2019/20.
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-