Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co bude dál s prostějovským hokejem? Nadále se čeká na zásadní rozhodnutí majitele LHK Jestřábi Jaroslava Luňáka. Zároveň však ve stínu koronavirové pandemie už probíhají přípravy na příští prvoligovou sezónu 2020/2021. Ještě předtím se ale prostějovským klubem prohnal uragán výpovědí, kterou vyfasoval minimálně půltucet členů kádru z nedávno skončené sezóny.

„Já věřím, že hokej v Prostějově bude normálně pokračovat. Všechno ale záleží na tom, jak rozhodne majitel v závislosti na ekonomice, na jednáních s klubovými partnery v čele se statutárním městem Prostějov,“ odtušil sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal s tím, že on osobně počítá se svým setrváním ve službách oddílu. Ten se nejen vzhledem k aktuálnímu výjimečnému dění může ocitnout v nemalých problémech, stejně jako všechny ostatní sportovní organizace. „Ze současné situace se určitě budeme muset nějak postupně zotavit, tak jako každý. Uvidíme, co přijde dál a za jak dlouho momentální krize skončí. Pak se uvidí,“ přemítal.
Složení hráčského kádru do dalšího ročníku se už samozřejmě řeší, ovšem dosud čistě v zákulisí. „Opravdu teď panuje složité období. Nikdo pořádně neví, co bude za týden, za měsíc nebo za dva, za čtvrt roku. Každopádně jednání s klukama probíhají, několika hráčům jsme prodloužili smluvní opce,“ prozradil Vykoukal aspoň obecně bez uvedení konkrétních jmen.
Současně však prostějovské vedení podle neoficiálních informací zaslalo poštou hned šesti plejerům ze soupisky 2019/20 jednostrannou a okamžitou výpověď ze smlouvy. Což umožňuje jeden bod v kontraktech pojednávající o tom, že k takovému kroku může klub přistoupit v případě zásahu vyšší moci a nemožnosti normálně pokračovat v činnosti. Pod tohle ujednání spadá právě předčasné ukončení sezóny kvůli řádící nákaze COVID-19.
O tom, že šestice ptačích dravců byla bez milosti vyhozena, se veřejnost dozvěděla od ostříleného útočníka Tomáše Divíška. Ten 7. března dojemně uzavřel svou kariéru a stejně by tedy nepokračoval, přesto jej nemilá listovní zásilka vůbec nepotěšila. „Je to samozřejmě nepříjemné. Doufám, že mi ještě aspoň majitel zavolá a napřímo mi k tomu něco řekne. Celková situace ve státě a ve světě je nepříjemná, nevím, jestli k těmhle krokům vedou majitele opravdu tyto důvody. Jako hráč ale s takovým řešením nesouhlasím a vadí mi, že nemá žádnou kulturu. I když k danému kroku asi sáhne řada klubů, někde se holt šetřit musí,“ řekl Divíšek mimo jiné.
Podstatnou věcí pro nejbližší budoucnost Jestřábů rozhodně je, kdo povede coby kouč celý realizační tým již bez odcházejícího lodivoda brankářů Štefana Žigárdyho. „Otázka hlavního trenéra je také v jednání. Zatím není nic definitivně vyřešené ani podepsané, ale můžu říct, že se pravděpodobně dohodneme na pokračování s Ladislavem Lubinou,“ oznámil Vykoukal, že LHK nejspíš zůstane pod taktovkou stávajícího kormidelníka.

 

 

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar