Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Co bude dál s prostějovským hokejem? Nadále se čeká na zásadní rozhodnutí majitele LHK Jestřábi Jaroslava Luňáka. Zároveň však ve stínu koronavirové pandemie už probíhají přípravy na příští prvoligovou sezónu 2020/2021. Ještě předtím se ale prostějovským klubem prohnal uragán výpovědí, kterou vyfasoval minimálně půltucet členů kádru z nedávno skončené sezóny.

„Já věřím, že hokej v Prostějově bude normálně pokračovat. Všechno ale záleží na tom, jak rozhodne majitel v závislosti na ekonomice, na jednáních s klubovými partnery v čele se statutárním městem Prostějov,“ odtušil sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal s tím, že on osobně počítá se svým setrváním ve službách oddílu. Ten se nejen vzhledem k aktuálnímu výjimečnému dění může ocitnout v nemalých problémech, stejně jako všechny ostatní sportovní organizace. „Ze současné situace se určitě budeme muset nějak postupně zotavit, tak jako každý. Uvidíme, co přijde dál a za jak dlouho momentální krize skončí. Pak se uvidí,“ přemítal.
Složení hráčského kádru do dalšího ročníku se už samozřejmě řeší, ovšem dosud čistě v zákulisí. „Opravdu teď panuje složité období. Nikdo pořádně neví, co bude za týden, za měsíc nebo za dva, za čtvrt roku. Každopádně jednání s klukama probíhají, několika hráčům jsme prodloužili smluvní opce,“ prozradil Vykoukal aspoň obecně bez uvedení konkrétních jmen.
Současně však prostějovské vedení podle neoficiálních informací zaslalo poštou hned šesti plejerům ze soupisky 2019/20 jednostrannou a okamžitou výpověď ze smlouvy. Což umožňuje jeden bod v kontraktech pojednávající o tom, že k takovému kroku může klub přistoupit v případě zásahu vyšší moci a nemožnosti normálně pokračovat v činnosti. Pod tohle ujednání spadá právě předčasné ukončení sezóny kvůli řádící nákaze COVID-19.
O tom, že šestice ptačích dravců byla bez milosti vyhozena, se veřejnost dozvěděla od ostříleného útočníka Tomáše Divíška. Ten 7. března dojemně uzavřel svou kariéru a stejně by tedy nepokračoval, přesto jej nemilá listovní zásilka vůbec nepotěšila. „Je to samozřejmě nepříjemné. Doufám, že mi ještě aspoň majitel zavolá a napřímo mi k tomu něco řekne. Celková situace ve státě a ve světě je nepříjemná, nevím, jestli k těmhle krokům vedou majitele opravdu tyto důvody. Jako hráč ale s takovým řešením nesouhlasím a vadí mi, že nemá žádnou kulturu. I když k danému kroku asi sáhne řada klubů, někde se holt šetřit musí,“ řekl Divíšek mimo jiné.
Podstatnou věcí pro nejbližší budoucnost Jestřábů rozhodně je, kdo povede coby kouč celý realizační tým již bez odcházejícího lodivoda brankářů Štefana Žigárdyho. „Otázka hlavního trenéra je také v jednání. Zatím není nic definitivně vyřešené ani podepsané, ale můžu říct, že se pravděpodobně dohodneme na pokračování s Ladislavem Lubinou,“ oznámil Vykoukal, že LHK nejspíš zůstane pod taktovkou stávajícího kormidelníka.

 

 

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-