Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zřejmě ani sami prostějovští hokejisté nečekali, jak razantní obměnou projde během aktuálního jara a léta jejich realizační tým. Leč stalo se. A Večerník rozebral jak proběhlé korektury, tak předpokládaný další vývoj.

Jednoznačně nejzásadnějším zásahem byl neplánovaný a zdravotně vynucený odchod hlavního kouče Ladislava Lubiny. Vedení LHK normálně počítalo s pokračující spoluprací, ale kormidelník musel kvůli vážným problémům náhle skončit. Načež se rychle podařilo najít adekvátní náhradu v Jiřím Šejbovi, tedy jiné někdejší hráčské legendě Pardubic.
„V první řadě chceme Láďovi popřát hodně sil i statečnosti a ať se uzdraví, což je ze všeho nejpodstatnější,“ zdůraznil sportovní manažer LHK Jiří Vykoukal podporu nemocnému Lubinovi. „My jsme se snažili reagovat na vzniklou situaci, to se v rámci možností určitě povedlo. Věříme, že Jirka Šejba je trenér, který Prostějov může vrátit na vyšší pozice v Chance lize,“ řekl Vykoukal.
Na místě trenérského asistenta setrval – bez ohledu na střídání stráží v případě hlavního – osvědčený matador Ivo Peštuka. „Ivoš má spoustu cenných zkušeností i správný pohled na hokej, za takového parťáka na střídačce jsem moc rád. Do našeho štábu trenérů navíc počítám i Jirku Vykoukala, který Jestřáby vedl dost dlouho před Láďou Lubinou a rozhodně může přispět spoustou cenných poznatků,“ osvětlil Šejba Večerníku svou představu.
U „A“-mužstva elhákáčka naopak skončili trenér brankářů a marketingový manažer Štefan Žigárdy, kondiční specialista David Skřivánek i kustod Michal Mareš. Prvně dva jmenovaní přitom působili v hanáckých službách už řadu let, zatímco Mareš nastoupil místo Michala Černého teprve během uplynulé sezóny. Co náhrada za tyto muže?
Novým marketingovým manažerem se stal dosavadní útočník a místní rodák – patriot Václav Meidl, jenž z ledu do kanceláře přeskočil bezprostředně po ukončení aktivní hráčské kariéry. Kondičního trenéra, kouče gólmanů ani kustoda však klub zatím nemá. „Záleží na majiteli a ekonomických podmínkách, kým a jestli vůbec tyhle pozice obsadíme,“ připustil Jiří Vykoukal, že některé ze zmíněných postů možná zůstanou prázdné.
Sám zůstává pevnou součástí prostějovské hokejové organizace stejně jako vedoucí mužstva Josef Ovečka (služebně nejstarší člen realizačního týmu) a uznávaný lékař Radomír Holibka. Nejvyšším šéfem je nadále vlastník Jaroslav Luňák, cíl omlazeného kádru bude v novém ročníku prvoligové soutěže s odlišným hracím systémem zřejmý – postoupit ze základní části do horní nadstavbové skupiny a tím si s předstihem zajistit účast v play-off! 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-