Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tragický příběh hokejového Chomutova nekončí. Tým, který měl v sezóně 2013/2014 na kontě rekordních 24 proher v extralize v řadě, se trápil i v uplynulé sezóně. Ale nejen herně. Klub ze severu Čech totiž trvale sužují dluhy. Nepomohla iniciativa fanoušků ani výměna vedení. Zásadní problém tak nastal třeba na jaře, kdy se tým zbavil drtivé většiny svých hráčů a prakticky všech nad 22 let. Přesto přihlásil Chance ligu. Naděje na její odehrání v sezóně 2020/2021 však minulý týden definitivně zhasla.

Výkonný výbor zapsaného spolku určil středu jako klíčové datum pro rozhodnutí, zda pokračovat v Chance lize, nebo ne. Jednání ale nedopadla. Na začátku prázdnin oslovila výkonný výbor zapsaného spolku skupina investorů v čele s Martinem Altrichterem. Ta byla ochotna uhradit zhruba třetinu dluhů, které klub měl vůči svým často již bývalým hráčům. Část jednajících stran však podle webu Pirátů nesouhlasila. „Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i sami hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila. Ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni,“ uvedl předseda spolku Daniel Badinka. Krejčí později tvrzení, že by jen jím zastupovaní hráči dohodu odmítli, popřel.
Výsledkem tedy je, že Chance liga bude mít pouze 18 účastníků. A Chomutov zamíří do krajské ligy Ústeckého kraje. Z mapy profesionálních hokejových klubů tak zmizí klub, který dlouhodobě působil v rámci dvou nejvyšších soutěží a v sezóně 2016/2017 dokonce vyválčil v extralize čtvrté místo. Oddílem přitom prošli hráči jako Vladimír Růžička mladší, Radek Duda, Brett Flemming, Juraj Valach nebo dříve třeba Milan Kraft a Milan Procházka. V Prostějově pak působí chomutovští Kryštof Ouřada a Petr Chlán.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-