Dobré dopoledne, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Uteklo to jako voda. Individuální příprava je minulostí, suchá zčásti taky. Nazrál tak čas, aby se Jestřábi vrátili tam, kam patří, tedy na led. V pondělí 20. července se tak poprvé po půl roce sklouzli na ledě a zároveň se začali více herně poznávat. Výrazně obměněný tým neměl na co čekat, už 11. srpna ho čekají první přátelské zápasy.

„Jaký je rozdíl, když udělám tohle?“ švihl Jiří Vykoukal do puku. „A tohle?“ změnil styl přihrávky. „V rychlosti?“ hádalo osazenstvo střídačky. Ve středu bylo na hokejovém stadionu v Prostějově živo. Tým dostal pořádně tvrdou lekci v podobě makání v tělocvičně. Poté krátký oddech a následně více než hodinu a půl trvající trénink na ledě. Tam nejprve v 10 hodin zavítali tři brankáři s Jiřím Vykoukalem. O dvacet minut později je následovalo mužstvo. „Máš to za dvacet,“ hlásili pak někteří hráči opozdilcům.
Tréninky zkrátka nabraly na obrátkách. Tým se koneckonců sešel téměř v plné sestavě. Pár bolístek se sice ukázalo, ovšem nic vážného. Navíc přišli i noví hráči. „Jeden se nám moc líbí, u těch ostatních se uvidí. Jsou to kluci z nižší soutěže. Beru jako pozitivum, že tu s námi jsou. Je dobře, že mají naši hráči další konkurenci,“ vyjádřil se Jiří Šejba. Navíc do týmu přibyl i třeba brankář na zkoušku, a sice jednadvacetiletý Adam Wolf. Ten dosud chytal třeba za mládež Sparty, do ní se ale neprosadil. V minulé sezóně pak třeba působil v Kadani, ještě dříve v juniorce ve Švédsku. Wolf tak může být odpovědí na to, kdo bude zastávat post brankářské dvojky.
Také některé další aspekty už možná jsou trenéru Jiřímu Šejbovi jasnější. Třeba kvalita hráčů a to, kdo bude kde hrát. Případně kdo s kým. „Líbí se mi třeba Bartoš s Mrázkem, řeším, koho k nim. Pak také Žálčík, Chlán nebo Hrníčko,“ poznamenal kouč k některým jménům na dotaz, jak plánuje poskládat první pětku. Při hledání opor v útoku i jméno Tomáše Kauta, jedné z prvních posil, která má přinést spoustu zkušeností z první ligy, ale také z extraligy.
A co tedy Jestřáby čekalo na ledě? Spousta dřiny: pilování nahrávek, střelby, kombinací. Brankáři dostali pořádně zabrat od Jiřího Vykoukala s bruslením, nebo s přesuny v bráně. Rozchytání tak zprvu netvořilo výraznější část tréninku, ale zato sám pohyb ano. Právě ten by mohl být pro Jestřáby jako celek jednou z hlavních zbraní. V týmu je spousta mladíků, ani jeden z hráčů se naopak neblíží třeba k pětatřiceti, tedy věkové hranici, za níž už se sportovci berou jako veteráni. Jak ale tým zvládne přechod z tréninků do zápasů, to ukáže nejdříve srpen. První zápas čeká Prostějov na turnaji pořádaném Porubou 11. srpna. Soupeřem jim od 19:15 bude polské Jastrzebie hrající nejvyšší tamní soutěž.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-