Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak už dříve avizoval sportovní manažer hokejistů LHK Jestřábi Prostějov Jiří Vykoukal, v hráčském kádru dravých ptáků opravdu došlo ještě před startem Chance ligy 2020/21 k několika změnám. Tou první byl v pátek ráno oznámený odchod útočníka Tomáše Pšeničky do Ústí nad Labem. Jednadvacetiletý forvard přitom na Hanou zamířil teprve nedávno ze Sparty Praha, ale zůstal jen dva týdny, než se opět přesunul – tentokrát do svého předchozího působiště. Ještě týž den odešli navíc i dva obránci Petr Krejčí a Martin Pěnčík! Shodou okolností oba poslední odchovanci na soupisce…

Nenápadný, avšak nesmírně platný a pracovitý na ledě. To je obránce Petr Krejčí, odchovanec Prostějova, který za svůj mateřský klub dosud působil i v Chance lize. Časy se však mění a koncem minulého týdne se potvrdily předchozí spekulace – Petr Krejčí končí. Alespoň načas. „Odchází do konce roku na hostování do extraligové organizace Bílých Tygrů Liberec. Reálně však bude působit na jejich prvoligové farmě v Benátkách nad Jizerou. Peťa každopádně dostal nabídku, u které jsme se společně shodli, že v tak špičkové organizaci s veškerým zajištěním i servisem se jednoznačně může posunout dál. Proto jsme ho uvolnili,“ vysvětlil Jiří Vykoukal, sportovní manažer Jestřábů.
„Byla zde i možnost přestupu, ale to nedopadlo. Od nového působiště očekávám tým mladých kluků, aktivní hokej a vysoký ice-time. Zároveň je to pro mě příležitost se nadechnout, poznat jiné prostředí. A taky nová výzva,“ zhodnotil svůj přesun exkluzivně pro Večerník Petr Krejčí.

Návraty se nekonají

Sportovní život je plný změn a nečekaných zvratů. Své by o tom mohl říct sparťanský útočník Tomáš Pšenička. Jednadvacetiletý hokejista nejprve směřoval do sokolovského Baníku. Před týdnem ale naopak jeho příchod oznámili Jestřábi, kteří na svých webových stránkách připomněli, že zde již mladý hráč působil. Nyní je ale vše jinak, Pšenička v Prostějově působit nebude. Nakonec totiž útočník zamířil do ústeckého Slovanu, který výrazně před novou sezónou posílil kádr. Pšenička má za sebou v základní části extraligy a 1. ligy dohromady více než sto zápasů – patnáct z nich odehrál za Prostějov (2+6). Informaci potvrdil Jiří Vykoukal. „Po vzájemné dohodě míří Tomáš do Slovanu. Více se k tomu vyjadřovat nebudu,“ uvedl sportovní manažer Jestřábů. Nechtěl tedy ani okomentovat, zda šlo o osobní důvody, nebo výkonnostní, které nakonec Pšeničku poslaly do Ústí nad Labem. „S Tomášem jsme se na tomhle řešení domluvili, že bude pro obě strany nejlepší,“ zopakoval Vykoukal. Bez dalšího komentáře nechal i nezdařený comeback obránce Martina Pěnčíka. Poslední odchovanec prostějovského hokeje se měl vrátit z Mountfieldu HK, kde hrál za juniorku. Sbírat zkušenosti v seniorském hokeji ale bude jinde.

Na soupisku dopsáni zkoušení Hefka s Janečkem

Výsledkem tak je, že se v sestavě prostějovských hokejistů a především v její defenzivní části objevil nečekaná díra. Početně kritická situace dospěla k číslu šest. „Obránců máme málo, tuhle řadu potřebujeme doplnit. S dopsáním na soupisku počítáme v případě slovenského beka Vlastimila Hefky ze Zlína, u něhož ještě řešíme transferové náležitosti. Snad vše proběhne bez problémů. Také řešíme příchod dalšího mladého beka z Pardubic. A budeme se snažit ještě někoho přivést, nejlépe již během nadcházejícího týdne,“ uvědomuje si svízelnou situaci sportovní manažer LHK. „Prozatím jsme na soupisku dopsali mladého útočníka Michala Janečka, který byl u nás delší dobu na zkoušce. Jevil se moc šikovně, tak jsme ho angažovali, ale zároveň mu hledáme druholigový klub pro větší zápasové vytížení,“ prozradil Večerníku Jiří Vykoukal.
A to není všechno. „Vzhledem k tomu, že se nám v Jihlavě zranil Michal Gago coby člen první útočné lajny, musíme řešit také tuto nepříjemnost. Hrozí, že bude chybět delší dobu, v takovém případě bychom potřebovali najít kvalitní náhradu,“ odtušil někdejší reprezentant Česka, že problémy se skládáním kádru jen tak nemizí, ba právě naopak.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-