Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 jestrabciVe velkém stylu, stejně jako „A“-tým. Tak nějak by se dala popsat první část hokejové sezóny 2013/2014 v podání malých nadějí prostějovského hokeje – kategorie U9. Mladí Jestřábi se pilně připravují na nový ročník od poloviny května, se začátkem srpna pak přešli na ledovou plochu, kde hned od začátku opět objíždějí turnaje a hrají prestižní zápasy. Nahoru šla celá základna a klub i město Prostějov by tak nemělo mít o budoucnost mládežnického hokeje obavy.

Trenér benjamínků Lukáš Majer připravil svým svěřencům výživnou letní přípravu. Druháci a třeťáci po splnění školních povinností docházejí prakticky denně na tréninky a na jejich výkonech je to pak logicky vidět. „Letní přípravu jsme absolvovali o něco kratší než například loni, ale o to intenzivnější. Kluci trénovali čtyřikrát týdně, o víkendech jsme pak připravili speciální akce, aby program byl co nejpestřejší,“ přiblížil Majer.

Se svým realizačním týmem tak hráčům uspořádal například setkání a společný trénink s odchovancem klubu a útočníkem extraligového Zlína Antonínem Honejskem či dalším odchovancem prostějovského hokeje a obráncem Rytířů Kladno Makem Černoškem. „Jsem moc rád, že se nám podařilo s těmito hráči najít společnou řeč. Jak Tonda, tak Marek obětovali pro kluky svůj čas, při trénincích byli pro hráče idoly a dodali jim motivaci do další práce,“ pochvaluje si Majer spolupráci.

Svoji šikovnost z ledové plochy potvrdili prostějovští mládežníci také na florbalovém a fotbalovém turnaji, kde skončili první a druzí. „Jednalo se o herní zpestření, parádní spolupráci trenérů v Olomouckém kraji. Účelem byla radost dětí na závěr letní přípravy. Všechny tyto body akce splnila, tudíž jsme byli více než spokojeni,“ potěšilo mládežnického kouče.

V červenci dostali Jestřábi zasloužené volno a od srpna již plně válejí na ledové ploše. V nohách mají týdenní soustředění a již také kupu přípravných zápasů. „Podařilo se nám to úspěšně odpracovat, trénovali jsme i čtyřikrát denně, z čehož kluci budou těžit během celé sezóny. Poměřili jsme v rámci přípravy síly s Havířovem, Porubou i sousední Olomoucí. Zastávám názor, že kluci by měli co nejvíce hrát, to se nám podařilo v přípravě splnit,“ sdělil Majer.

Na začátku září čekal na malé Hanáky první letošní turnaj. Rozděleni na dvě skupiny odcestovali na Vysočinu, konkrétně do Humpolce. „Turnaj byl o něco větší za účasti extraligového Hradce či několika předních celků ze Slovenska. Ze šestnácti týmů jsme obsadili skvělé třetí místo, což byl pro kluky velký úspěch, ovšem více hřál nás, trenéry, jelikož se odehrálo za dva dny šest výborných zápasů, to je pro nás nejdůležitější,“ upozornil. O týden později se již jen v osmičlenné konkurenci pokusili o napodobení starších kolegů hráči U8, ti si nakonec odvezli stříbrné medaile.

V září začaly dětem mistrovské zápasy a klub po dlouhé době přihlásil hned tři kategorie pro minihokej. „Do soutěží nám jdou ročníky 2004, 2005 a nově také 2006. Rozrostl se nám počet dětí, v kategorii druhé až čtvrté třídy máme momentálně šestatřicet malých Jestřábků. To je na situaci, jaké tu byla před pár lety, kdy tito kluci začínali, skvělé číslo. Bohužel, chvíli potrvá, než budou počty takové, jaké bychom si přáli do ideálu,“ naráží na zlepšenou práci s nábory v LHK Jestřábi Prostějov Majer a dodal: „Od nové sezóny máme více než třicet nových dětí, nyní s nimi musíme v přípravce pořádně pracovat, abychom v dalších sezónách sklízeli ovoce. Zájem o hokej tu je, doufám, že s výkony 'A'-týmů ještě poroste.“

Velký svátek zažije prostějovský minihokej v listopadu. Ve středu 27. se totiž bude konat druhý ročník mezinárodního předvánočního turnaje třetích tříd. „Účast již nyní potvrdili Slovan Bratislava, HC Kometa Brno nebo hokejová akademie z Trenčína. Turnaj chceme obsadit kvalitněji než minulý rok, to že přijede Slovan hrající KHL je už nyní skvělá pozvánka. Rádi bychom jej dostali na úroveň neoficiálního mistrovství republiky, tedy do vod, v nichž se s chlapci snažíme pohybovat,“ uzavřel Lukáš Majer.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-