Dobré poledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 jestrabi_prerov_31K trojici Michal Nedbálek, Aleš Knesl, Lukáš Duba přibyl v uplynulém týdnu na marodku další obránce. Filip Švaříček se potýkal s teplotami a střevními potížemi, takže i přes avizovaný návrat Pavla Kumstáta měl kouč Petr Zachar k dispozici pouze sedm obránců. To mu umožnilo zapsat na soupisku vždy celkem třináct útočníků a všichni hráči společně získali celkem čtyři z potenciálních šesti bodů.

„Nemohu být spokojen. S Přerovem jsme nehráli špatně a výhra byla nadosah, jenže po hrubých chybách v závěrů máme o dva body méně,“ ohlížel se Zachar za nedávným derby a následným soubojem v Novém Jičíně.

Na severovýchodě Moravy se Jestřábi opět potýkali s velkou nedisciplinovaností a spoustu odpískaných faulů, dlouhou dobu je držel ve hře pouze gólman Ondřej Kocián.

„Po čtyřiceti minutách vedl Nový Jičín na střely snad 28:16, naopak my jsme měli sedm vyloučených za malichernosti. Stále jsme se museli bránit v oslabení, to se pak těžko tvoří tlak,“ podotkl.

A z čeho pramení tolik nedovolených zákroků, že Prostějov patří na čelo nejtrestanějších mužstev? „Kluci podceňují situace. Myslí si, že je zvládají, a pak si musí pomoci háčkem, podražením nebo sekerou. Budu muset na ně zatlačit a zapracovat na disciplíně,“ sdělil prostějovský trenér.

V sobotu mu v Novém Jičíně pomohlo stažení sestavy na tři formace, otázkou je, zda to byl pouze dočasný, nebo trvalý tah. „Loni jsme většinou hráli právě na tři pětky a mužstvo bylo v tempu. Bylo znát, že to chybělo, měl jsem šťastnou ruku s přeskládáním,“ těšilo ho.

Do poslední třetiny tak nenasadil s teplotami hrajícího Šebka, stáhl rovněž Antončíka s Krylem, jako třináctý útočník do zásahu vůbec nezasáhl David Jurík. A také obranu stáhl trenérský štáb na šest členů, závěr sledoval pouze z lavičky Marek Kaluža.

„Již po příchodu jsem hráčům říkal, že od teď nemá nikdo nic jisté a začíná boj o místo. Do středy je ale daleko a teprve to budeme vyhodnocovat,“ upozornil.

V nadcházejících duelech by si tak především přál zopakovat výkon z poslední dvacetiminutovky proti Novému Jičínu a hlavně vítězit. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná a Valašské Meziříčí i Frýdek-Místek mají spoustu nových hráčů a nemají co ztratit,“ neočekává jednoduchá střetnutí.

Současně platí, že stále sonduje možnosti doplnění kádru, dotaženo ale zatím nic není. „Máme čas řešit to do 15. prosince, pak by už posily nemohly hrát baráž. Nyní ale nepřichází nikdo, museli bychom už totiž někoho pustit ven. Třeba proti Novému Jičínu jsme měli dvacet hráčů a další čtyři na marodce, to je na druhou ligu dost,“ připomněl Petr Zachar širokou hráčskou základnu.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments