Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 jestrabi_prerov_31K trojici Michal Nedbálek, Aleš Knesl, Lukáš Duba přibyl v uplynulém týdnu na marodku další obránce. Filip Švaříček se potýkal s teplotami a střevními potížemi, takže i přes avizovaný návrat Pavla Kumstáta měl kouč Petr Zachar k dispozici pouze sedm obránců. To mu umožnilo zapsat na soupisku vždy celkem třináct útočníků a všichni hráči společně získali celkem čtyři z potenciálních šesti bodů.

„Nemohu být spokojen. S Přerovem jsme nehráli špatně a výhra byla nadosah, jenže po hrubých chybách v závěrů máme o dva body méně,“ ohlížel se Zachar za nedávným derby a následným soubojem v Novém Jičíně.

Na severovýchodě Moravy se Jestřábi opět potýkali s velkou nedisciplinovaností a spoustu odpískaných faulů, dlouhou dobu je držel ve hře pouze gólman Ondřej Kocián.

„Po čtyřiceti minutách vedl Nový Jičín na střely snad 28:16, naopak my jsme měli sedm vyloučených za malichernosti. Stále jsme se museli bránit v oslabení, to se pak těžko tvoří tlak,“ podotkl.

A z čeho pramení tolik nedovolených zákroků, že Prostějov patří na čelo nejtrestanějších mužstev? „Kluci podceňují situace. Myslí si, že je zvládají, a pak si musí pomoci háčkem, podražením nebo sekerou. Budu muset na ně zatlačit a zapracovat na disciplíně,“ sdělil prostějovský trenér.

V sobotu mu v Novém Jičíně pomohlo stažení sestavy na tři formace, otázkou je, zda to byl pouze dočasný, nebo trvalý tah. „Loni jsme většinou hráli právě na tři pětky a mužstvo bylo v tempu. Bylo znát, že to chybělo, měl jsem šťastnou ruku s přeskládáním,“ těšilo ho.

Do poslední třetiny tak nenasadil s teplotami hrajícího Šebka, stáhl rovněž Antončíka s Krylem, jako třináctý útočník do zásahu vůbec nezasáhl David Jurík. A také obranu stáhl trenérský štáb na šest členů, závěr sledoval pouze z lavičky Marek Kaluža.

„Již po příchodu jsem hráčům říkal, že od teď nemá nikdo nic jisté a začíná boj o místo. Do středy je ale daleko a teprve to budeme vyhodnocovat,“ upozornil.

V nadcházejících duelech by si tak především přál zopakovat výkon z poslední dvacetiminutovky proti Novému Jičínu a hlavně vítězit. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná a Valašské Meziříčí i Frýdek-Místek mají spoustu nových hráčů a nemají co ztratit,“ neočekává jednoduchá střetnutí.

Současně platí, že stále sonduje možnosti doplnění kádru, dotaženo ale zatím nic není. „Máme čas řešit to do 15. prosince, pak by už posily nemohly hrát baráž. Nyní ale nepřichází nikdo, museli bychom už totiž někoho pustit ven. Třeba proti Novému Jičínu jsme měli dvacet hráčů a další čtyři na marodce, to je na druhou ligu dost,“ připomněl Petr Zachar širokou hráčskou základnu.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments