Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 jestrabi_prerov_31K trojici Michal Nedbálek, Aleš Knesl, Lukáš Duba přibyl v uplynulém týdnu na marodku další obránce. Filip Švaříček se potýkal s teplotami a střevními potížemi, takže i přes avizovaný návrat Pavla Kumstáta měl kouč Petr Zachar k dispozici pouze sedm obránců. To mu umožnilo zapsat na soupisku vždy celkem třináct útočníků a všichni hráči společně získali celkem čtyři z potenciálních šesti bodů.

„Nemohu být spokojen. S Přerovem jsme nehráli špatně a výhra byla nadosah, jenže po hrubých chybách v závěrů máme o dva body méně,“ ohlížel se Zachar za nedávným derby a následným soubojem v Novém Jičíně.

Na severovýchodě Moravy se Jestřábi opět potýkali s velkou nedisciplinovaností a spoustu odpískaných faulů, dlouhou dobu je držel ve hře pouze gólman Ondřej Kocián.

„Po čtyřiceti minutách vedl Nový Jičín na střely snad 28:16, naopak my jsme měli sedm vyloučených za malichernosti. Stále jsme se museli bránit v oslabení, to se pak těžko tvoří tlak,“ podotkl.

A z čeho pramení tolik nedovolených zákroků, že Prostějov patří na čelo nejtrestanějších mužstev? „Kluci podceňují situace. Myslí si, že je zvládají, a pak si musí pomoci háčkem, podražením nebo sekerou. Budu muset na ně zatlačit a zapracovat na disciplíně,“ sdělil prostějovský trenér.

V sobotu mu v Novém Jičíně pomohlo stažení sestavy na tři formace, otázkou je, zda to byl pouze dočasný, nebo trvalý tah. „Loni jsme většinou hráli právě na tři pětky a mužstvo bylo v tempu. Bylo znát, že to chybělo, měl jsem šťastnou ruku s přeskládáním,“ těšilo ho.

Do poslední třetiny tak nenasadil s teplotami hrajícího Šebka, stáhl rovněž Antončíka s Krylem, jako třináctý útočník do zásahu vůbec nezasáhl David Jurík. A také obranu stáhl trenérský štáb na šest členů, závěr sledoval pouze z lavičky Marek Kaluža.

„Již po příchodu jsem hráčům říkal, že od teď nemá nikdo nic jisté a začíná boj o místo. Do středy je ale daleko a teprve to budeme vyhodnocovat,“ upozornil.

V nadcházejících duelech by si tak především přál zopakovat výkon z poslední dvacetiminutovky proti Novému Jičínu a hlavně vítězit. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná a Valašské Meziříčí i Frýdek-Místek mají spoustu nových hráčů a nemají co ztratit,“ neočekává jednoduchá střetnutí.

Současně platí, že stále sonduje možnosti doplnění kádru, dotaženo ale zatím nic není. „Máme čas řešit to do 15. prosince, pak by už posily nemohly hrát baráž. Nyní ale nepřichází nikdo, museli bychom už totiž někoho pustit ven. Třeba proti Novému Jičínu jsme měli dvacet hráčů a další čtyři na marodce, to je na druhou ligu dost,“ připomněl Petr Zachar širokou hráčskou základnu.

Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-