Dobré ráno, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta

08 jestrabi brnoVítězná série Jestřábů skončila těsně před play off. Středeční výhra nad Vsetínem byla devátá v pořadí, na tu desátou již ale nedošlo, proti byli hokejisté brněnské Techniky. Jihomoravané v sobotním klání dokázali plně využít toho, že se kouč hostí Petr Zachar rozhodl pošetřit několik opor, a díky zvládnutým závěrečným minutám si dokráčeli pro všechny tři body. Prostějov tak obrali o body ve všech čtyřech zápasech a díky třetí sezónní výhře nad tímto soupeřem se udrželi na šestém místě o bod před Hodonínem.

Podruhé z posledních tří utkání dostal v prostějovské bráně příležitost Kevin Rozum a déle než dvě třetiny úspěšně držel čisté konto. V úvodních dvaceti minutách se ovšem stejně dobře vedlo i jeho protějškovi Josefu Novákovi. Co se hry týče, hosté nabídli svému soupeři hned ve druhé minutě přesilovku, když se útočného faulu dopustil Jan Veselý. Jestřábi se ale velice úspěšně ubránili a naopak velice blízko ke skórování byl Michal Nedbálek, po jehož pokusu zůstal puk stát mezi gólmanem a brankovou čarou. Leč na úspěšnou dorážku nedošlo. Domácí zahrozili až v deváté minutě, s velkou šancí Techniky v podobě střely z mezikruží si však Rozum poradil. A prostějovský brankář se musel mít na pozoru i o chvíli později, když v krátkém sledu putovali na trestnou lavici obránci Kořínek s Veselým a Brnu se naskytla třičtvrtěminutová příležitost pěti proti třem. Bránící trojice si ale počínala na jedničku a žádný nebezpečný puk až k bráně nepustila. Bezbrankový stav se tak poprvé měnil až ve druhém dějství. V jeho samotném úvodu putoval „za katr“ Martin Belay, domácí si ale ani v další početní výhodě nevěděli rady a přišel tak trest. Krátce po návratu uzdraveného útočníka na led se Prostějovu povedl rychlý přechod do útoku, Juraj Jurík našel mezi kruhy Lukáše Dubu a prostějovský kapitán zamířil přesně mezi betony – 0:1. Zkrácenou výhodu o dva hráče si vzápětí vyzkoušeli také hosté, ani jim se ovšem nevedlo podle představ a tresty Havíře s Crhákem zůstaly nepotrestány. S dvouminutovými tresty se v prostřední třetině zcela roztrhl pytel, kromě dalších čtyř prostějovských vyloučení si jedno oslabení museli odpykat i domácí, když byl za nesportovní chování potrestán sportovní manažer Vlastimil Odehnal, jenž tak mimo jiné musel opustit střídačku. Na skóre to ovšem žádný vliv nemělo, to se měnilo teprve v posledním dějství. A to hned několikrát. Hru ve čtyřech proti pěti ještě Jestřábi přečkali, již za vyrovnaného počtu hráčů ale na modré čáře napřáhl Petr Štindl a prokázal, proč je nejproduktivnějším i nejlépe zakončujícím obráncem týmu – 1:1. Vyrovnání domácí hráče nastartovalo a v závěrečné desetiminutovce několikrát předvedli v útočném pásmu kolotoč. Přečíslení tři na dva stejně jako Benýškův výjezd zpoza brány gólem neskončil, čtyři a čtvrt minuty před koncem neuspěl ani Bustin. Na jednadvacetiletého slovenského útočníka sice při dorážce zívala opuštěná klec, hostující brankář ale předvedl tygří skok a ránu lapil. Technika se přesto dočkala vedení 2:1. To když si mezi kruhy najel Jan Česnek a v čase 56:10 podruhé překonal Rozuma. Odpověď Jestřábů ale byla přímo blesková, jen dvanáct sekund nato dokázal po úniku dva na jednoho skórovat i Juraj Jurík – 2:2. Prostějovští hráči navíc mohli dokonat rychlý obrat, Kučerovi se ale při zakončení nevedlo. A přišel tak trest. Nejprve ten dvouminutový pro Lukáše Dubu, v závěru přesilovky pak i gólový, když sedmačtyřicet sekund před koncem tečí ze vzduchu uspěl Ivo Crhák – 3:2. Technika tak vyválčila hned devět ze dvanácti bodů, které byly ve vzájemných duelech k mání.