Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 juniorsaka ligaStále ještě svého nejproduktivnějšího hráče budou ve čtvrtfinálové sérii s Prostějovem postrádat hokejisté Frýdku-Místku. Pětatřicetiletý Marek Ivan nasbíral v dresu Slezanů během čtyřiceti utkání sedmadvacet branek, na dalších sedmnáct nahrál, čímž tak  navázal na své předešlé výkony v dresech Orlové a Karviné. Těsně před koncem základní části se ale velezkušený forvard rozhodl vydat do zahraničí. Pro play off totiž posílil druhý tým slovenské první ligy Senicu, sezona pro něj ale velice rychle skončila, neboť Duklu vyřadil již ve čtvrtfinále po sérii 0:3 Liptovský Mikuláš. Naplní-li se papírové předpoklady, čeká Slezany stejný osud jako senickou Duklu.

Před začátkem série s Prostějovem jsou jasným outsiderem, v jejich neprospěch hovoří nejen téměř čtyřicetibodová propast v tabulce, ale i pohled na čtyři dosavadní vzájemná utkání. Všechny totiž vyhráli Jestřábi, když na soupeřově půdě zvládli bitvy po výsledcích 5:2 a 5:3, doma si pak vždy s chutí zastříleli a zaskvěli příděly 10:1 a 9:2. Frýdeckomístecké mužstvo si poměrně s jistotou dokráčelo pro osmé místo, byť dlouho usilovalo i o lepší pozici. V posledních čtyřech kolech ale získali Severomoravané pouze jediný bod a se sedmým Hodonínem nakonec zůstali hned o dvanáct bodů. O postup do vyřazovací části se ale také bát nemuseli, neboť devátý Nový Jičín ve výsledku ztratil výrazných jedenáct bodů. A samotný postup mezi osmičku nejlepších je pro klub úspěchem, vždyť loni skončil Frýdek-Místek devátý z deseti, o rok dříve osmý, před tím desátý a v sezoně 2009/2010 dokonce poslední, tedy dvanáctý. Největší slabinou výběru je defenzivní činnost, což dokládá celkem 173 inkasovaných branek ve čtyřiačtyřiceti utkáních. Tedy průměr prakticky čtyř gólů na zápas, což směrech nahoru překonalo pouze poslední Valašské Meziříčí. Kromě již zmíněných výsledků s Prostějovem se na tom nejvíce podílel debakl 4:12 s Opavou. I Frýdek-Místek ale dokázal hrozit v útoku, platilo to však zejména pro přípravné výhry 8:1 nad Valašským Meziříčím a 8:4 nad Novým Jičínem, vítězství 8:2 v úvodu sezony proti Orlové a skóre 8:3 nad Břeclaví a 7:4 nad Vsetínem dva týdny před koncem základní části, na čemž se ale ještě třemi brankami a třemi přihrávkami podílel Marek Ivan. Pozici nejproduktivnějšího hráče osmého týmu po základní části po něm převzal téměř čtyřicetibodový Vít Stránský, ke třiceti bodům se pak přiblížil zkušený šestatřicetiletý obránce Milan Ovšák.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments