Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Porazit v posledním 14. kole 1. ligy družstev mužů ČR 2019 celek TJ Avia Čakovice B, tím pádem před něj skočit na třetí příčku a zajištěním výhodnější výchozí pozice pro play off se v předkole vyhnout posíleným Holicím. Tak zněl jasný úkol nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov pro sobotní duel na vlastním kurtu, jímž uzavřeli dlouhodobou fázi aktuálního ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže. A všechno klaplo dokonale díky hladkému triumfu 6:1!

Demolici soupeře, který přicestoval bez opory extraligového áčka Kalouse, načala první dvojice Jan Matkulčík (mladý navrátilec z hostování v Modřicích), Tomáš Roba skvělým výkonem proti Strejčkovi s Kocurkem. Úspěšný vstup jednoznačným poměrem 10:6, 10:7 povzbudil i druhou domácí dvojku bratrů Ladislava a Lukáše Pírkových. Ti sice museli po váhavějším startu otáček nepříznivý vývoj, což se jim ale postupným zlepšováním povedlo (9:10, 10:7, 10:8).
Ještě víc vystrčili hosté růžky v úvodní trojici. Začátek tohoto střetnutí Matkulčíkovi s Klaudym a Janem Valentou vůbec nesedl (3:10), pak se sice chytili (10:8), leč rozhodující set od stavu 7:7 nezvládli třemi ztracenými výměnami za sebou. V téhle fázi se celý zápas lámal – a Hanáci jej nekompromisně poslali na svou stranu.
Postarali se o to druhá trojka Lad. Pírek, Luk. Pírek, Roba suverénním vítězstvím 10:6 a 10:7, vložená dvojice Klaudy, Valenta podobně přesvědčivou výhrou 10:7, 10:8 i Tomáš Roba, jenž coby bronzový medailista z červnového MČR v singlu deklasoval ve své oblíbené disciplíně protivníka s hodně neortodoxním stylem drtivě 10:3, 10:4. Tím pádem prostějovská parta vedla už 5:1 a k potvrzení konečného triumfu jí stačil jediný dílčí bod. Přišel okamžitě, byť trio Matkulčík, Klaudy, Valenta znovu odstartovalo špatně. Nicméně obrat na 7:10, 10:3, 10:7 vyvolal euforii nejen u samotných borců Sokola I, ale též v řadách jejich fanoušků na zaplněné tribuně. Povalení čakovické rezervy 6:1 všichni oslavili společnou fotografií.
„Odehráli jsme velice dobré utkání a díky kvalitnímu výkonu celého týmu zvládli přímou bitvu o třetí místo po základní části bez větších problémů,“ zářil po utkání Richard Beneš, hlavní trenér nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov. A měl hned několik důvodů ke spokojenosti. „Soupeři dost chyběla jejich klíčová opora Kalous, zatímco v našich barvách se po návratu z Modřic výborně uvedl v první dvojce Honza Matkulčík. Naopak jeho trojice s Kubou Klaudym a Honzou Valentou zatím tolik nefungovala, ale za stavu 5:1 kluci zabojovali a otočením nepříznivého průběhu připsali rozhodující bod. Ve skvělé formě zahráli Laďa i Lukáš Pírkovi, stejně jako Tom Roba. Ten se po delší tréninkové pauze původně moc necítil, ale rychle se dostal do tempa a tradičně předváděl nohejbal vysoké úrovně. Plonková dvojka Klaudy - Valenta rovněž neponechala nic náhodě a v součtu jsme tedy béčku Čakovic nedali žádnou šanci. Moc děkuji jak hráčům za odvedený výkon, tak fanouškům za perfektní povzbuzování,“ neskrýval radost lodivod Sokola.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-