Příjemnou noc, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Porazit v posledním 14. kole 1. ligy družstev mužů ČR 2019 celek TJ Avia Čakovice B, tím pádem před něj skočit na třetí příčku a zajištěním výhodnější výchozí pozice pro play off se v předkole vyhnout posíleným Holicím. Tak zněl jasný úkol nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov pro sobotní duel na vlastním kurtu, jímž uzavřeli dlouhodobou fázi aktuálního ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže. A všechno klaplo dokonale díky hladkému triumfu 6:1!

Demolici soupeře, který přicestoval bez opory extraligového áčka Kalouse, načala první dvojice Jan Matkulčík (mladý navrátilec z hostování v Modřicích), Tomáš Roba skvělým výkonem proti Strejčkovi s Kocurkem. Úspěšný vstup jednoznačným poměrem 10:6, 10:7 povzbudil i druhou domácí dvojku bratrů Ladislava a Lukáše Pírkových. Ti sice museli po váhavějším startu otáček nepříznivý vývoj, což se jim ale postupným zlepšováním povedlo (9:10, 10:7, 10:8).
Ještě víc vystrčili hosté růžky v úvodní trojici. Začátek tohoto střetnutí Matkulčíkovi s Klaudym a Janem Valentou vůbec nesedl (3:10), pak se sice chytili (10:8), leč rozhodující set od stavu 7:7 nezvládli třemi ztracenými výměnami za sebou. V téhle fázi se celý zápas lámal – a Hanáci jej nekompromisně poslali na svou stranu.
Postarali se o to druhá trojka Lad. Pírek, Luk. Pírek, Roba suverénním vítězstvím 10:6 a 10:7, vložená dvojice Klaudy, Valenta podobně přesvědčivou výhrou 10:7, 10:8 i Tomáš Roba, jenž coby bronzový medailista z červnového MČR v singlu deklasoval ve své oblíbené disciplíně protivníka s hodně neortodoxním stylem drtivě 10:3, 10:4. Tím pádem prostějovská parta vedla už 5:1 a k potvrzení konečného triumfu jí stačil jediný dílčí bod. Přišel okamžitě, byť trio Matkulčík, Klaudy, Valenta znovu odstartovalo špatně. Nicméně obrat na 7:10, 10:3, 10:7 vyvolal euforii nejen u samotných borců Sokola I, ale též v řadách jejich fanoušků na zaplněné tribuně. Povalení čakovické rezervy 6:1 všichni oslavili společnou fotografií.
„Odehráli jsme velice dobré utkání a díky kvalitnímu výkonu celého týmu zvládli přímou bitvu o třetí místo po základní části bez větších problémů,“ zářil po utkání Richard Beneš, hlavní trenér nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov. A měl hned několik důvodů ke spokojenosti. „Soupeři dost chyběla jejich klíčová opora Kalous, zatímco v našich barvách se po návratu z Modřic výborně uvedl v první dvojce Honza Matkulčík. Naopak jeho trojice s Kubou Klaudym a Honzou Valentou zatím tolik nefungovala, ale za stavu 5:1 kluci zabojovali a otočením nepříznivého průběhu připsali rozhodující bod. Ve skvělé formě zahráli Laďa i Lukáš Pírkovi, stejně jako Tom Roba. Ten se po delší tréninkové pauze původně moc necítil, ale rychle se dostal do tempa a tradičně předváděl nohejbal vysoké úrovně. Plonková dvojka Klaudy - Valenta rovněž neponechala nic náhodě a v součtu jsme tedy béčku Čakovic nedali žádnou šanci. Moc děkuji jak hráčům za odvedený výkon, tak fanouškům za perfektní povzbuzování,“ neskrýval radost lodivod Sokola.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments