Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Porazit v posledním 14. kole 1. ligy družstev mužů ČR 2019 celek TJ Avia Čakovice B, tím pádem před něj skočit na třetí příčku a zajištěním výhodnější výchozí pozice pro play off se v předkole vyhnout posíleným Holicím. Tak zněl jasný úkol nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov pro sobotní duel na vlastním kurtu, jímž uzavřeli dlouhodobou fázi aktuálního ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže. A všechno klaplo dokonale díky hladkému triumfu 6:1!

Demolici soupeře, který přicestoval bez opory extraligového áčka Kalouse, načala první dvojice Jan Matkulčík (mladý navrátilec z hostování v Modřicích), Tomáš Roba skvělým výkonem proti Strejčkovi s Kocurkem. Úspěšný vstup jednoznačným poměrem 10:6, 10:7 povzbudil i druhou domácí dvojku bratrů Ladislava a Lukáše Pírkových. Ti sice museli po váhavějším startu otáček nepříznivý vývoj, což se jim ale postupným zlepšováním povedlo (9:10, 10:7, 10:8).
Ještě víc vystrčili hosté růžky v úvodní trojici. Začátek tohoto střetnutí Matkulčíkovi s Klaudym a Janem Valentou vůbec nesedl (3:10), pak se sice chytili (10:8), leč rozhodující set od stavu 7:7 nezvládli třemi ztracenými výměnami za sebou. V téhle fázi se celý zápas lámal – a Hanáci jej nekompromisně poslali na svou stranu.
Postarali se o to druhá trojka Lad. Pírek, Luk. Pírek, Roba suverénním vítězstvím 10:6 a 10:7, vložená dvojice Klaudy, Valenta podobně přesvědčivou výhrou 10:7, 10:8 i Tomáš Roba, jenž coby bronzový medailista z červnového MČR v singlu deklasoval ve své oblíbené disciplíně protivníka s hodně neortodoxním stylem drtivě 10:3, 10:4. Tím pádem prostějovská parta vedla už 5:1 a k potvrzení konečného triumfu jí stačil jediný dílčí bod. Přišel okamžitě, byť trio Matkulčík, Klaudy, Valenta znovu odstartovalo špatně. Nicméně obrat na 7:10, 10:3, 10:7 vyvolal euforii nejen u samotných borců Sokola I, ale též v řadách jejich fanoušků na zaplněné tribuně. Povalení čakovické rezervy 6:1 všichni oslavili společnou fotografií.
„Odehráli jsme velice dobré utkání a díky kvalitnímu výkonu celého týmu zvládli přímou bitvu o třetí místo po základní části bez větších problémů,“ zářil po utkání Richard Beneš, hlavní trenér nohejbalistů TJ Sokol I Prostějov. A měl hned několik důvodů ke spokojenosti. „Soupeři dost chyběla jejich klíčová opora Kalous, zatímco v našich barvách se po návratu z Modřic výborně uvedl v první dvojce Honza Matkulčík. Naopak jeho trojice s Kubou Klaudym a Honzou Valentou zatím tolik nefungovala, ale za stavu 5:1 kluci zabojovali a otočením nepříznivého průběhu připsali rozhodující bod. Ve skvělé formě zahráli Laďa i Lukáš Pírkovi, stejně jako Tom Roba. Ten se po delší tréninkové pauze původně moc necítil, ale rychle se dostal do tempa a tradičně předváděl nohejbal vysoké úrovně. Plonková dvojka Klaudy - Valenta rovněž neponechala nic náhodě a v součtu jsme tedy béčku Čakovic nedali žádnou šanci. Moc děkuji jak hráčům za odvedený výkon, tak fanouškům za perfektní povzbuzování,“ neskrýval radost lodivod Sokola.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments