Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle konečného výsledku to tak sice nevypadá, ale úvodní duel semifinálové série 1. ligy v nohejbalu družstev ČR 2019 byl hodně vyrovnaný i dramatický. Přesto muži TJ Sokol I Prostějov ve středních Čechách nakonec uplynulou sobotu podlehli 2:5 a první ze dvou vítězství potřebných k postupu do finále získal TJ Slavoj Český Brod.

K vrcholnému mači celé sezóny Hanáci cestovali s jednou důležitou změnou v sestavě. „Citelně nám chyběl Laďa Pírek, ale zase konečně naskočil Petr Deutsch, což je i pro další průběh série přínosem. Utkání na půdě jasného favorita loni ještě hrajícího extraligu naznačilo naše možnosti a musím konstatovat, že i přes vstupní porážku máme šanci – v doufám bouřlivém domácím prostředí –semifinále zápasově vyrovnat,“ konstatoval trenér prostějovských nohejbalistů Richard Beneš.
Poté se vrátil k průběhu sobotního mače. „Opravdu byl velmi vyrovnaný, téměř v každém dílčím utkání se rozhodovalo vždy až v závěru setů. Domácí šli do náskoku 2:0, ale zdaleka nešlo o jednoduché vedení. Hned v první dvojici totiž Lukáš Pírek s Kubou Klaudym i střídajícím Honzou Valentou propásli velkou šanci, když vedli už 6:3 a nedokázali vinou vlastních chyb sadu dovést do vítězného konce. Podobně vypadala i druhá dvojka, kde Honza Matkulčík a Tomáš Roba také vedli. Naštěstí jsme pak obě trojice sehráli excelentně s obrovským nasazením a po dramatických třísetových bojích srovnali stav na 2:2,“ popisoval Beneš.
„Klíčem k výsledku celého zápasu byl singl, kde hraje celou sezónu skvěle náš Tom Roba. Tentokrát měl ovšem proti sobě neméně vynikajícího singlistu Vedrala, který v sezóně za Brod ještě nenastoupil a zde ho kouč vytáhl jako pověstného žolíka. K vidění byla vynikající bitva hodná minimálně semifinále mistrovství republiky a plná dlouhých výměn, oba borci se překonávali v obětavosti. Po Tomem získaném prvním setu však soupeř téměř nekazil a nakonec poměrně šťastně vyhrál. Tím položil základ ke konečnému vítězství Slavoje,“ přiblížil Beneš.
„I další dvě trojice jsme odehráli velice dobře, ale rozhodla větší zkušenost dříve extraligových hráčů. Přesto jsme podlehli se vztyčenou hlavou, kluci podobně jako ve všech předchozích utkáních této sezóny nechali na kurtu kus srdce. A pevně věřím, že doma se nám podaří soupeři porážku oplatit. Výkony jednotlivců tentokrát skutečně nebudu hodnotit, protože každý odvedl to, co umí a na co mu v těžkém zápase stačily síly. Za zápas mám pro tým známku minimálně jedna mínus, doma to bude určitě s hvězdičkou,“ uzavřel Beneš optimisticky.

NOHEJBAL
1. liga mužů ČR 2019 – SEMIFINÁLE; 1. zápas
TJ Slavoj Český Brod – TJ Sokol I Prostějov
5:2
Výsledky jednotlivých utkání: Cibulka, Janík – Luk. Pírek, Klaudy (Valenta) 2:0 (8, 7), Ešner, Vedral – Matkulčík, Roba 2:0 (6, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 1:2 (-9, 3, -6), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 1:2 (-6, 3, -9), Vedral – Roba 2:1 (-6, 8, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 2:0 (9, 8), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 2:0 (8, 5).
Trenér Českého Brodu: Jan Sýkora
Trenér Prostějova: Richard Beneš
Rozhodčí: J. Buddeus a F. Buddeus
Diváků: 50

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments