Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle konečného výsledku to tak sice nevypadá, ale úvodní duel semifinálové série 1. ligy v nohejbalu družstev ČR 2019 byl hodně vyrovnaný i dramatický. Přesto muži TJ Sokol I Prostějov ve středních Čechách nakonec uplynulou sobotu podlehli 2:5 a první ze dvou vítězství potřebných k postupu do finále získal TJ Slavoj Český Brod.

K vrcholnému mači celé sezóny Hanáci cestovali s jednou důležitou změnou v sestavě. „Citelně nám chyběl Laďa Pírek, ale zase konečně naskočil Petr Deutsch, což je i pro další průběh série přínosem. Utkání na půdě jasného favorita loni ještě hrajícího extraligu naznačilo naše možnosti a musím konstatovat, že i přes vstupní porážku máme šanci – v doufám bouřlivém domácím prostředí –semifinále zápasově vyrovnat,“ konstatoval trenér prostějovských nohejbalistů Richard Beneš.
Poté se vrátil k průběhu sobotního mače. „Opravdu byl velmi vyrovnaný, téměř v každém dílčím utkání se rozhodovalo vždy až v závěru setů. Domácí šli do náskoku 2:0, ale zdaleka nešlo o jednoduché vedení. Hned v první dvojici totiž Lukáš Pírek s Kubou Klaudym i střídajícím Honzou Valentou propásli velkou šanci, když vedli už 6:3 a nedokázali vinou vlastních chyb sadu dovést do vítězného konce. Podobně vypadala i druhá dvojka, kde Honza Matkulčík a Tomáš Roba také vedli. Naštěstí jsme pak obě trojice sehráli excelentně s obrovským nasazením a po dramatických třísetových bojích srovnali stav na 2:2,“ popisoval Beneš.
„Klíčem k výsledku celého zápasu byl singl, kde hraje celou sezónu skvěle náš Tom Roba. Tentokrát měl ovšem proti sobě neméně vynikajícího singlistu Vedrala, který v sezóně za Brod ještě nenastoupil a zde ho kouč vytáhl jako pověstného žolíka. K vidění byla vynikající bitva hodná minimálně semifinále mistrovství republiky a plná dlouhých výměn, oba borci se překonávali v obětavosti. Po Tomem získaném prvním setu však soupeř téměř nekazil a nakonec poměrně šťastně vyhrál. Tím položil základ ke konečnému vítězství Slavoje,“ přiblížil Beneš.
„I další dvě trojice jsme odehráli velice dobře, ale rozhodla větší zkušenost dříve extraligových hráčů. Přesto jsme podlehli se vztyčenou hlavou, kluci podobně jako ve všech předchozích utkáních této sezóny nechali na kurtu kus srdce. A pevně věřím, že doma se nám podaří soupeři porážku oplatit. Výkony jednotlivců tentokrát skutečně nebudu hodnotit, protože každý odvedl to, co umí a na co mu v těžkém zápase stačily síly. Za zápas mám pro tým známku minimálně jedna mínus, doma to bude určitě s hvězdičkou,“ uzavřel Beneš optimisticky.

NOHEJBAL
1. liga mužů ČR 2019 – SEMIFINÁLE; 1. zápas
TJ Slavoj Český Brod – TJ Sokol I Prostějov
5:2
Výsledky jednotlivých utkání: Cibulka, Janík – Luk. Pírek, Klaudy (Valenta) 2:0 (8, 7), Ešner, Vedral – Matkulčík, Roba 2:0 (6, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 1:2 (-9, 3, -6), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 1:2 (-6, 3, -9), Vedral – Roba 2:1 (-6, 8, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 2:0 (9, 8), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 2:0 (8, 5).
Trenér Českého Brodu: Jan Sýkora
Trenér Prostějova: Richard Beneš
Rozhodčí: J. Buddeus a F. Buddeus
Diváků: 50

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments