Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle konečného výsledku to tak sice nevypadá, ale úvodní duel semifinálové série 1. ligy v nohejbalu družstev ČR 2019 byl hodně vyrovnaný i dramatický. Přesto muži TJ Sokol I Prostějov ve středních Čechách nakonec uplynulou sobotu podlehli 2:5 a první ze dvou vítězství potřebných k postupu do finále získal TJ Slavoj Český Brod.

K vrcholnému mači celé sezóny Hanáci cestovali s jednou důležitou změnou v sestavě. „Citelně nám chyběl Laďa Pírek, ale zase konečně naskočil Petr Deutsch, což je i pro další průběh série přínosem. Utkání na půdě jasného favorita loni ještě hrajícího extraligu naznačilo naše možnosti a musím konstatovat, že i přes vstupní porážku máme šanci – v doufám bouřlivém domácím prostředí –semifinále zápasově vyrovnat,“ konstatoval trenér prostějovských nohejbalistů Richard Beneš.
Poté se vrátil k průběhu sobotního mače. „Opravdu byl velmi vyrovnaný, téměř v každém dílčím utkání se rozhodovalo vždy až v závěru setů. Domácí šli do náskoku 2:0, ale zdaleka nešlo o jednoduché vedení. Hned v první dvojici totiž Lukáš Pírek s Kubou Klaudym i střídajícím Honzou Valentou propásli velkou šanci, když vedli už 6:3 a nedokázali vinou vlastních chyb sadu dovést do vítězného konce. Podobně vypadala i druhá dvojka, kde Honza Matkulčík a Tomáš Roba také vedli. Naštěstí jsme pak obě trojice sehráli excelentně s obrovským nasazením a po dramatických třísetových bojích srovnali stav na 2:2,“ popisoval Beneš.
„Klíčem k výsledku celého zápasu byl singl, kde hraje celou sezónu skvěle náš Tom Roba. Tentokrát měl ovšem proti sobě neméně vynikajícího singlistu Vedrala, který v sezóně za Brod ještě nenastoupil a zde ho kouč vytáhl jako pověstného žolíka. K vidění byla vynikající bitva hodná minimálně semifinále mistrovství republiky a plná dlouhých výměn, oba borci se překonávali v obětavosti. Po Tomem získaném prvním setu však soupeř téměř nekazil a nakonec poměrně šťastně vyhrál. Tím položil základ ke konečnému vítězství Slavoje,“ přiblížil Beneš.
„I další dvě trojice jsme odehráli velice dobře, ale rozhodla větší zkušenost dříve extraligových hráčů. Přesto jsme podlehli se vztyčenou hlavou, kluci podobně jako ve všech předchozích utkáních této sezóny nechali na kurtu kus srdce. A pevně věřím, že doma se nám podaří soupeři porážku oplatit. Výkony jednotlivců tentokrát skutečně nebudu hodnotit, protože každý odvedl to, co umí a na co mu v těžkém zápase stačily síly. Za zápas mám pro tým známku minimálně jedna mínus, doma to bude určitě s hvězdičkou,“ uzavřel Beneš optimisticky.

NOHEJBAL
1. liga mužů ČR 2019 – SEMIFINÁLE; 1. zápas
TJ Slavoj Český Brod – TJ Sokol I Prostějov
5:2
Výsledky jednotlivých utkání: Cibulka, Janík – Luk. Pírek, Klaudy (Valenta) 2:0 (8, 7), Ešner, Vedral – Matkulčík, Roba 2:0 (6, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 1:2 (-9, 3, -6), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 1:2 (-6, 3, -9), Vedral – Roba 2:1 (-6, 8, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 2:0 (9, 8), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 2:0 (8, 5).
Trenér Českého Brodu: Jan Sýkora
Trenér Prostějova: Richard Beneš
Rozhodčí: J. Buddeus a F. Buddeus
Diváků: 50

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments