Dobré ráno, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle konečného výsledku to tak sice nevypadá, ale úvodní duel semifinálové série 1. ligy v nohejbalu družstev ČR 2019 byl hodně vyrovnaný i dramatický. Přesto muži TJ Sokol I Prostějov ve středních Čechách nakonec uplynulou sobotu podlehli 2:5 a první ze dvou vítězství potřebných k postupu do finále získal TJ Slavoj Český Brod.

K vrcholnému mači celé sezóny Hanáci cestovali s jednou důležitou změnou v sestavě. „Citelně nám chyběl Laďa Pírek, ale zase konečně naskočil Petr Deutsch, což je i pro další průběh série přínosem. Utkání na půdě jasného favorita loni ještě hrajícího extraligu naznačilo naše možnosti a musím konstatovat, že i přes vstupní porážku máme šanci – v doufám bouřlivém domácím prostředí –semifinále zápasově vyrovnat,“ konstatoval trenér prostějovských nohejbalistů Richard Beneš.
Poté se vrátil k průběhu sobotního mače. „Opravdu byl velmi vyrovnaný, téměř v každém dílčím utkání se rozhodovalo vždy až v závěru setů. Domácí šli do náskoku 2:0, ale zdaleka nešlo o jednoduché vedení. Hned v první dvojici totiž Lukáš Pírek s Kubou Klaudym i střídajícím Honzou Valentou propásli velkou šanci, když vedli už 6:3 a nedokázali vinou vlastních chyb sadu dovést do vítězného konce. Podobně vypadala i druhá dvojka, kde Honza Matkulčík a Tomáš Roba také vedli. Naštěstí jsme pak obě trojice sehráli excelentně s obrovským nasazením a po dramatických třísetových bojích srovnali stav na 2:2,“ popisoval Beneš.
„Klíčem k výsledku celého zápasu byl singl, kde hraje celou sezónu skvěle náš Tom Roba. Tentokrát měl ovšem proti sobě neméně vynikajícího singlistu Vedrala, který v sezóně za Brod ještě nenastoupil a zde ho kouč vytáhl jako pověstného žolíka. K vidění byla vynikající bitva hodná minimálně semifinále mistrovství republiky a plná dlouhých výměn, oba borci se překonávali v obětavosti. Po Tomem získaném prvním setu však soupeř téměř nekazil a nakonec poměrně šťastně vyhrál. Tím položil základ ke konečnému vítězství Slavoje,“ přiblížil Beneš.
„I další dvě trojice jsme odehráli velice dobře, ale rozhodla větší zkušenost dříve extraligových hráčů. Přesto jsme podlehli se vztyčenou hlavou, kluci podobně jako ve všech předchozích utkáních této sezóny nechali na kurtu kus srdce. A pevně věřím, že doma se nám podaří soupeři porážku oplatit. Výkony jednotlivců tentokrát skutečně nebudu hodnotit, protože každý odvedl to, co umí a na co mu v těžkém zápase stačily síly. Za zápas mám pro tým známku minimálně jedna mínus, doma to bude určitě s hvězdičkou,“ uzavřel Beneš optimisticky.

NOHEJBAL
1. liga mužů ČR 2019 – SEMIFINÁLE; 1. zápas
TJ Slavoj Český Brod – TJ Sokol I Prostějov
5:2
Výsledky jednotlivých utkání: Cibulka, Janík – Luk. Pírek, Klaudy (Valenta) 2:0 (8, 7), Ešner, Vedral – Matkulčík, Roba 2:0 (6, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 1:2 (-9, 3, -6), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 1:2 (-6, 3, -9), Vedral – Roba 2:1 (-6, 8, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 2:0 (9, 8), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 2:0 (8, 5).
Trenér Českého Brodu: Jan Sýkora
Trenér Prostějova: Richard Beneš
Rozhodčí: J. Buddeus a F. Buddeus
Diváků: 50

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments