Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Dva týdny po atraktivní, ale hladce ztracené premiéře s největším favoritem (Modřice 0:6) vyzvali nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov ve 3. kole Ligového poháru družstev mužů ČR 2020 další velmi kvalitní tým - SK Liapor Witte Karlovy Vary. S tradičním účastníkem extraligy svedli znovu doma přece jen vyrovnanější partii, nicméně i tak podlehli vysoko 1:6. A v průběžné tabulce elitní Divize I mimořádné soutěže hrané v roce koronaviru zůstávají jasně poslední.

Už dlouho před sobotním výkopem zápasu přitom trenér „jedničky“ řešil, kde známého soupeře vlastně přivítají. „S časovým předstihem jsme rozhodli o tom, že utkání vzhledem k nepřízni počasí přesuneme z venkovního kurtu u sokolovny jinam. Většinu týdne pršelo, i na sobotu je předpověď počasí hodně špatná. Proto jsme si dohodli exkluzivní náhradní hřiště v hale Národního sportovního centra Prostějov,“ informoval Večerník během pátku Richard Beneš.
Samotný duel v krásném prostředí odstartoval s mírným zpožděním a hned úvodní střet dvojic byl nadmíru dramatický. Ladislav Pírek s Tomášem Robou sice okamžitě nabrali mírnou ztrátu 0:2, ale od stavu 3:5 předváděli proti věhlasnému Michalu Kokšteinovi a Jakubu Medkovi skvělý výkon. Zahajovací set otočili na 8:7, zvládli těsnou koncovku 10:9, ve druhé sadě se drželi do stavu 4:4. Zbytek mače včetně tiebreaku jim pak sice utekl 7:10 a 6:10, ovšem přesto šlo o slibný začátek – 0:1. Na poměrně dobrý vstup navázala i druhá dvojka Lukáš Pírek, Tomáš Žůrovec. V prvním dějství je sice slavný Jan Vanke s Danem Putíkem jednoznačně přehráli (5:10), leč poté kluci zabrali, chyby přešly na opačnou stranu dvorce a vyústěním bylo slibné skóre 7:5. Zanedlouho měli bojovní borci ze srdce Moravy dokonce dva setboly, bohužel ani jeden neproměnili. A zkušení hosté obrátili z 9:8 na 9:10 – 0:2.
Podobně smolně dopadla sada číslo jedna v úvodních trojicích. Prostějovské trio bratří Pírků a Roby po váhavém odpichu (1:5) vytáhlo ze svého arzenálu perfektní nohejbal, což vedlo k bleskové otočce na 7:6. Nicméně Vanke – Kokštein - Bíbr nezpanikařili, finiš o kousek urvali 9:10 a druhou část již měli pod kontrolou (1:5, 3:8, 7:10) – 0:3. Vzápětí si druhá trojka Žůrovec - Petr Deutsch - Jan Valenta příliš neškrtla proti J. Medkovi a sourozencům Putíkovým, když mnohem jistější Západočeši nekompromisně trestali jejich časté hrubky – 5:10, 6:10 – 0:4. Podobný vývoj měla také třetí dvojka. Takzvaný plonk Deutsch - Valenta dělal pro Sokol I v loňském ročníku 1. ligy hromadu bodů, avšak letos se mu zatím nedaří. A na Bíbra s J. Putíkem viditelně neměl, což dokládá jednoznačný rezultát 5:10, 7:10 – 0:5.
Následně se ale Hanáci konečně dočkali svého premiérového bodu v celém střetnutí. Špičkový singlista Roba byl proti teprve patnáctiletému mladíkovi Lukáši Tolarovi vysokým favoritem a tuhle roli dlouho úspěšně plnil. Jenže za stavu 10:3 a 7:4 talentovanému žákovi v barvách Liaporu pomohl Tomův zkažený servis po oddechovém času, vystřihl několik působivých výměn a rázem se zrodilo drama (8:10). Naštěstí zkoncentrovaný domácí borec ustál začátek tiebreaku (8:5), načež singl zdárně dorazil – 10:7 – 1:5!
Zápas tedy pokračoval, ovšem nikoliv dlouho. Ve třetím souboji trojic se Pírek, Pírek a Roba herně hledali natolik dlouhou dobu, že J. Medek, Putík, Putík opanovali první set 2:10 a ve druhém si nenechali vzít počáteční náskok (1:5, 4:5, 6:9, 8:10). Závěrečné vzepjetí už Hanákům nepomohlo, tím pádem si pětinásobní mistři extraligy se světovými šampiony v sestavě odvezli očekávaný triumf výsledným poměrem 1:6.
Ve třetím vystoupení se nohejbalisté Prostějova představí na půdě Holice. Hrát se bude v sobotu 27. června od 14.00 hodin.

 

Ligový pohár nohejbalu družstev mužů ČR 2020, Divize 1 – 3. kolo
TJ Sokol I Prostějov – SK Liapor Witte Karlovy Vary
1:6
Výsledky jednotlivých utkání: Lad. Pírek, Roba – Kokštein, J. Medek 1:2 (9, -7, -6), Luk. Pírek, Žůrovec – Vanke, D. Putík 0:2 (-5, -9), Lad. Pírek, Luk. Pírek, Roba – Vanke, Kokštein, Bíbr 0:2 (-9, -7), Žůrovec, Deutsch, Valenta – J. Medek, D. Putík, J. Putík 0:2 (-5, -6), Deutsch, Valenta – Bíbr, J. Putík 0:2 (-5, -7), Roba – Tolar 2:1 (3, -8, 7), Lad. Pírek, Luk. Pírek, Roba – J. Medek, D. Putík, J. Putík 0:2 (-2, -8).
Trenér Prostějova: Richard Beneš
Trenér Karlových Varů: Jan Vanke
Rozhodčí: Janek a Jendřišák
Diváků: 50

Ostatní výsledky - 2. kolo: Karlovy Vary – NK Austin Vsetín 5:5, Modřice – Holice 6:3. 3. kolo: Vsetín – Holice 6:3. Dohrávka 1. kola: Holice – Karlovy Vary
Průběžná tabulka
1. Modřice 2 0 0 12:3 4
2. K. Vary 1 1 0 11:6 3
3. Vsetín 1 1 0 11:8 3
4. Holice 0 0 2 6:12 0
5. Prostějov 0 0 2 1:12 0
KAM PŘÍŠTĚ:
4. kolo: TJ Sokol Holice - TJ Sokol I Prostějov (14.00), MNK mobilprovás Modřice NK AUSTIN Vsetín (15.00)

POHLEDEM TRENÉRŮ
Richard BENEŠ - TJ Sokol I Prostějov:
„Celkově jsem s naším výkonem spokojený, hlavně v první polovině zápasu. Obě úvodní dvojky i první trojka odehrály vyrovnaná utkání, v jednom případě kluci získali set a byly tam další těsné koncovky 9:10 nebo 8:10. Druhá trojice i třetí dvojice pak sice patřily jasně hostům, když naše plonková dvojka zatím nenavazuje na dobrou hru z minulé sezóny. Potom však zvládl roli favorita Tomáš Roba v singlu, byť měl s mladičkým a velmi talentovaným soupeřem hodně práce, ovšem nakonec to zvládl. Ve třetí trojce se následně projevilo, že Laďovi Pírkovi už trochu došly síly, nicméně porážku 1:6 nehodnotím nijak špatně. Při troše štěstí to mohlo dopadnout 2:6 či 3:6, v souboji s dalším špičkovým extraligistou jsme předvedli solidní nohejbal. Určitě lepší než před dvěma týdny napoprvé proti Modřicím. Teď zkusíme ještě víc v Holici.“
Jan VANKE - hrající kouč SK Liapor Witte Karlovy Vary:
„Do Prostějova jsme přijeli pro vítězství, ale rozhodně jsme si nepředstavovali, že tady vyhrajeme bez problémů v suchém triku. Domácí mají své kvality a po jejich úvodní porážce 0:6 od Modřic jsem očekával, že proti nám se budou chtít o to víc vytáhnout, spravit si chuť i náladu. Což se myslím potvrdilo, ale my jsme utkání zvládli dobře. Důležité bylo, že se nám povedlo získat skoro všechny vyrovnané koncovky, a s výsledkem 6:1 určitě jsem spokojený.“

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-