Dobré poledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 nohejbalV sobotu 10.listopadu proběhl v Městské hale-Sportcentrum DDM Prostějov závěrečný turnaj Poháru Českého nohejbalového svazu v kategorii žáků ´Poslední žákovská smeč 2012´. „Tento turnaj je za dvanáct roků od svého vzniku současně nejprestižnějším žákovským turnajem v České republice a potažmo v Evropě,“ představil klání Richard Beneš, lodivod prostějovského nohejbalu s tím, že ve své historii jej kromě domácího Prostějova nikdo nevyhrál více jak dvakrát.

Tohoto mezinárodního žákovského turnaje se zúčasnilo celkem osmadvacet trojic z celé ČR a ze Slovenska. Kategorie mladších žáků do dvanácti let byly hrána mimo hlavní soutěž započítávanou do Poháru ČNS. Celý turnaj slavnostně zahájila náměstkyně primátora statutárního města Prostějova paní Hemerková.

V kategorii mladších žáků se hrálo ve třech základních skupinách, z nichž první dva celky postoupili do čtvrtfinále a k nim se přiřadili další dva nejlepší týmy dle počtu získaných bodů ve skupinách. Sokol I Prostějov reprezentovala trojice O.Pospíšil, J.Zavadil a R.Večeřa. Svou skupinu zvládla výborně a poměrně překvapivě si vybojovala přímý postup ze druhého místa do čtvrtfinále. Zde ovšem bohužel narazila na velice silného soupeře z Horažďovic, které nakonec získali bronzové medaile a v utkání velmi dobré úrovně nakonec prostějovští hráči svému soupeři podlehli a z dalších bojů byli vyřazeni. V semifinálových bojích zvítězl favorit z Čakovic nad trojicí NK Valašské Meziříčí 2:0 a České Budějovice přešli do finále přes Hopražďovice. V boji o třetí příčku porazili Horažďovice Valašské Meziříčí a ve výborném finálovém utkání zvítězili Čakovice nad Českými Budějovicemi a po zásluze získali celkové 1.místo v soutěži mladších žáků.

V hlavní kategorii starších žáků byla družstva rozdělena do čtyř základních skupin, z nichž vítězové skupin postoupili přímo do čtvrtfinále a týmy na druhém a třetím místě mezi sebou hrály o postup do následného čtvrtfinálového pavouka. Celek Sokola I Prostějov v sestavě J.Ftačnik, J.Matkulčík a M. Nykl byl jedním z možných favoritů na celkové prvenství. Svou základní skupinu zvládli sokolíci bez problémů, když hladce porazili jak Climax Vsetín, tak rovněz mladý celek SK Kotlářky Praha ve dvou setech. V boji o postup do semifinále soutěže jasně přehrály SKp Žatec 2:0 ( 10:5-10:4) a v nelehkém utkání o postup do finále celé hlavní soutěže zvítězili nad výbornou obranou Nk Vodňany 2:1 (10:3, 7:10 a10:7). Finálový zápas Sokol I Prostějov-Hapon Horažďovice byl ozdobou celého turnaje, na obou stranách byly k vidění jak tvrdé nekompromisní smeče, tak i skvělé technické kousky obou dvou smečařů. Přesnějším a zejména vyrovnanějším celkem byli nakonec mladí prostějovští hráči, kteří po vítězství 2:0 mohli slavit již své celkové čtvrté vítězství na tomto nejtěžším žákovském nohejbalovém turnaji u nás.

„Z prvenství svých svěřenců mám pochopitelnou radost, po překonání výměny v žákovské kategorii jsme na prvenství čekali čtyři roky. Kluci podali svůj letošní nejlepší výkon a prvenstvím ozdobili svou letos velice dobrou sezonu. Z jednotlivců nebudu nikoho vyzvedávat, byl to kolektivní zodpovědný výkon a jak Kuba Ftačnik tak i Honza Matkulčík mohou být v budoucnu vynikajícími hráči, pokud budou takto přistupovat k tréninkům i ke všem turnajům a zápasům bez rozdílu s jakým soupeřem hrají,“ zhodnotil celý turnaj Richard Beneš.

„Na závěr chci touto cestou poděkovat všem sponzorům a partnerům tohoto velice vydařeného turnaje bez jejichž pomoci by nebylo možné tak velký nohejbalový turnaj uspořádat. Naše poděkování patří městu Prostějov, Olomouckému kraji, České obci sokolské, OLKS Olomouc, SV výrobní v Prostějově, Gale Prostějov a Kamenictví Mejzlík,“ vzkázal Beneš.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments