Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.12.2017
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Další velký úspěch pro koně ze Srdéčka! Osmiletý Vicody přesvědčivě triumfoval v druhém nejprestižnějším dostihu nedělního závodního odpoledne v Pardubicích. Společně s Josefem Bartošem prolétl vítězně cílem Ceny Labe s dotací 700 tisíc korun.

Stejný žokej pak s klisnou Loire zvítězil v Memoriálu kapitána Poplera, který se běžel těsně před samotnou Velkou pardubickou.

Ve stájích Na srdéčku nedaleko Hvozdu je opět co slavit. Po vítězství Al Bustana v nejprestižnějším italském závodě v Meranu si dovezli zdejší koně dvě vítězství i z Pardubic! „Celé odpoledne přitom nezačalo vůbec dobře. V prvních rámcových dostizích naši koně na rozblácené trati hodně padali a budeme muset zřejmě řešit i nějaká zranění. Nicméně nám to bohatě vynahradila dvě vítězství a druhé místo Marca Aureliusa z Ceny Vltavy. Takže u nás panuje velká spokojenost,“ zhodnotil včerejší vrchol sezóny exkluzivně pro Večerník uznávaný trenér Stanislav Popelka.
Určitě největším úspěchem je vítězství Vicodyho v Ceně Labe. Přestože kůň do závodu vstupoval jako jeden z favoritů, na překážce zvané Hadí příkop málem upadl. Bylo velkou zásluhou zkušeného žokeje Josefa Bartoše, že tento krizový moment oba zvládli. „Vicody je náladový kůň, v každém závodě si vybere nějakou slabou chvilku. Musím se přiznat, že mě překvapilo, že po této dosti velké chybě dokázal závod vyhrát s takovým přehledem,“ usmíval se Popelka.
Ještě méně se čekalo vítězství od klisny Loire, která do dostihu startovala jako největší outsider s kurzem 10:1. Velkou výhodou pro ni bylo, že se v Memoriálu kapitána Poplera utkala pouze se čtyřmi dalšími koňmi, nicméně právě mezi nimi nechyběli dva největší favorité. Devítiletá Loire však oběma vypálila rybník. „Vítězství je o to cennější, že jsme si mysleli, že tato klisna po těžkém zranění už nebude nikdy závodit. Její léčení zabralo tři čtvrtě roku a už jsme nad ní trošku lámali hůl,“ prozradil Popelka, který velmi dobře ví, jak chutná úspěch ve špičkových závodech.
Například v Ceně Labe v uplynulých letech zvítězil s Modenou a Nikasem. „Pokud bude zdravý, bylo by logické, pokud by i Vicody příští rok zkusil Velkou pardubickou. Jenže o tom je nyní skutečně předčasné hovořit,“ uzavřel zkušený trenér, který má navíc v záloze šampióna Al Bustana, který letos šel od vítězství k vítězství.
Jak již bylo zmíněno z dalších koní lodivoda Popelky, doběhl v Ceně Vltavy Marcus Aurelius s žokejem Josefem Bartošem na druhém místě. Třetí příčku přidal Kornelius v sedle s Pavlem Složilem mladším v dostihu Cena ČASCH a Manol s žokejem Jiřím Kouskem doběhl pátý v úvodním podniku Cena Jana Kašpara. Tři koně Sheron, Lombargini a Quatikl do cíle v dalších podnicích nedoběhli. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Všechno hned dvakrát!

Stálo to spoustu potu, ale podařilo se. Kolektiv Večerníku připravil dnes pro své čtenáře všechno tuplovaně. Dvojité číslo, dvě speciální přílohy a televizní program dokonce na tři týdny. Tož ať nás čtou!

 

Něco tu Rusové nechali!

Při zemních pracích na výstavbě nového výrobního areálu firmy Mubea byla v průmyslové zóně nalezena letecká bomba. Ta zřejmě pochází z ruského bombardování města 8. května 1945.

Osobnost týdne

JAN KOLLER
Sportovní hvězdy nadělovaly ve čtvrtek v hale Sportcentra DDM v Prostějově dětem. Mezi celebritami nechyběl ani historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace.

51 02 koller

Číslo týdne

1 109 000 000

Hodně přes miliardu korun spotřebuje prostějovský magistrát v roce 2018. Rozpočet města na příští rok ale zastupitelé schválili, přestože k němu měli několik výhrad

Výrok týdne

„VY NEMÁTE ANI

MORÁLNÍ PRÁVO SEDĚT TU S NÁMI!“

Lidovecký zastupitel Petr Kousal

takto setřel jiného opozičníka Františka Filouše před zraky veřejnosti i kamer