Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Další velký úspěch pro koně ze Srdéčka! Osmiletý Vicody přesvědčivě triumfoval v druhém nejprestižnějším dostihu nedělního závodního odpoledne v Pardubicích. Společně s Josefem Bartošem prolétl vítězně cílem Ceny Labe s dotací 700 tisíc korun.

Stejný žokej pak s klisnou Loire zvítězil v Memoriálu kapitána Poplera, který se běžel těsně před samotnou Velkou pardubickou.

Ve stájích Na srdéčku nedaleko Hvozdu je opět co slavit. Po vítězství Al Bustana v nejprestižnějším italském závodě v Meranu si dovezli zdejší koně dvě vítězství i z Pardubic! „Celé odpoledne přitom nezačalo vůbec dobře. V prvních rámcových dostizích naši koně na rozblácené trati hodně padali a budeme muset zřejmě řešit i nějaká zranění. Nicméně nám to bohatě vynahradila dvě vítězství a druhé místo Marca Aureliusa z Ceny Vltavy. Takže u nás panuje velká spokojenost,“ zhodnotil včerejší vrchol sezóny exkluzivně pro Večerník uznávaný trenér Stanislav Popelka.
Určitě největším úspěchem je vítězství Vicodyho v Ceně Labe. Přestože kůň do závodu vstupoval jako jeden z favoritů, na překážce zvané Hadí příkop málem upadl. Bylo velkou zásluhou zkušeného žokeje Josefa Bartoše, že tento krizový moment oba zvládli. „Vicody je náladový kůň, v každém závodě si vybere nějakou slabou chvilku. Musím se přiznat, že mě překvapilo, že po této dosti velké chybě dokázal závod vyhrát s takovým přehledem,“ usmíval se Popelka.
Ještě méně se čekalo vítězství od klisny Loire, která do dostihu startovala jako největší outsider s kurzem 10:1. Velkou výhodou pro ni bylo, že se v Memoriálu kapitána Poplera utkala pouze se čtyřmi dalšími koňmi, nicméně právě mezi nimi nechyběli dva největší favorité. Devítiletá Loire však oběma vypálila rybník. „Vítězství je o to cennější, že jsme si mysleli, že tato klisna po těžkém zranění už nebude nikdy závodit. Její léčení zabralo tři čtvrtě roku a už jsme nad ní trošku lámali hůl,“ prozradil Popelka, který velmi dobře ví, jak chutná úspěch ve špičkových závodech.
Například v Ceně Labe v uplynulých letech zvítězil s Modenou a Nikasem. „Pokud bude zdravý, bylo by logické, pokud by i Vicody příští rok zkusil Velkou pardubickou. Jenže o tom je nyní skutečně předčasné hovořit,“ uzavřel zkušený trenér, který má navíc v záloze šampióna Al Bustana, který letos šel od vítězství k vítězství.
Jak již bylo zmíněno z dalších koní lodivoda Popelky, doběhl v Ceně Vltavy Marcus Aurelius s žokejem Josefem Bartošem na druhém místě. Třetí příčku přidal Kornelius v sedle s Pavlem Složilem mladším v dostihu Cena ČASCH a Manol s žokejem Jiřím Kouskem doběhl pátý v úvodním podniku Cena Jana Kašpara. Tři koně Sheron, Lombargini a Quatikl do cíle v dalších podnicích nedoběhli. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném