Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Další velký úspěch pro koně ze Srdéčka! Osmiletý Vicody přesvědčivě triumfoval v druhém nejprestižnějším dostihu nedělního závodního odpoledne v Pardubicích. Společně s Josefem Bartošem prolétl vítězně cílem Ceny Labe s dotací 700 tisíc korun.

Stejný žokej pak s klisnou Loire zvítězil v Memoriálu kapitána Poplera, který se běžel těsně před samotnou Velkou pardubickou.

Ve stájích Na srdéčku nedaleko Hvozdu je opět co slavit. Po vítězství Al Bustana v nejprestižnějším italském závodě v Meranu si dovezli zdejší koně dvě vítězství i z Pardubic! „Celé odpoledne přitom nezačalo vůbec dobře. V prvních rámcových dostizích naši koně na rozblácené trati hodně padali a budeme muset zřejmě řešit i nějaká zranění. Nicméně nám to bohatě vynahradila dvě vítězství a druhé místo Marca Aureliusa z Ceny Vltavy. Takže u nás panuje velká spokojenost,“ zhodnotil včerejší vrchol sezóny exkluzivně pro Večerník uznávaný trenér Stanislav Popelka.
Určitě největším úspěchem je vítězství Vicodyho v Ceně Labe. Přestože kůň do závodu vstupoval jako jeden z favoritů, na překážce zvané Hadí příkop málem upadl. Bylo velkou zásluhou zkušeného žokeje Josefa Bartoše, že tento krizový moment oba zvládli. „Vicody je náladový kůň, v každém závodě si vybere nějakou slabou chvilku. Musím se přiznat, že mě překvapilo, že po této dosti velké chybě dokázal závod vyhrát s takovým přehledem,“ usmíval se Popelka.
Ještě méně se čekalo vítězství od klisny Loire, která do dostihu startovala jako největší outsider s kurzem 10:1. Velkou výhodou pro ni bylo, že se v Memoriálu kapitána Poplera utkala pouze se čtyřmi dalšími koňmi, nicméně právě mezi nimi nechyběli dva největší favorité. Devítiletá Loire však oběma vypálila rybník. „Vítězství je o to cennější, že jsme si mysleli, že tato klisna po těžkém zranění už nebude nikdy závodit. Její léčení zabralo tři čtvrtě roku a už jsme nad ní trošku lámali hůl,“ prozradil Popelka, který velmi dobře ví, jak chutná úspěch ve špičkových závodech.
Například v Ceně Labe v uplynulých letech zvítězil s Modenou a Nikasem. „Pokud bude zdravý, bylo by logické, pokud by i Vicody příští rok zkusil Velkou pardubickou. Jenže o tom je nyní skutečně předčasné hovořit,“ uzavřel zkušený trenér, který má navíc v záloze šampióna Al Bustana, který letos šel od vítězství k vítězství.
Jak již bylo zmíněno z dalších koní lodivoda Popelky, doběhl v Ceně Vltavy Marcus Aurelius s žokejem Josefem Bartošem na druhém místě. Třetí příčku přidal Kornelius v sedle s Pavlem Složilem mladším v dostihu Cena ČASCH a Manol s žokejem Jiřím Kouskem doběhl pátý v úvodním podniku Cena Jana Kašpara. Tři koně Sheron, Lombargini a Quatikl do cíle v dalších podnicích nedoběhli. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL